o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Chcą powstania. Balony nad Koreą Północną

49
Podziel się

Grupa uciekinierów z Korei Północnej posłała do ojczyzny pół miliona ulotek propagandowych. Akcja odbyła się mimo zakazu władz Południa, a jej uczestnicy mogą trafić do więzienia.

Chcą powstania. Balony nad Koreą Północną
Wzywają do powstania. Uciekinierzy znowu drażnią Koreę Północną (PAP, YONHAP)
bDzaEJgB

Grupa uciekinierów z Korei Północnej kontynuuje akcję przeciwko Kim Dzong Unowi. Kierujący organizacją Park Sang-hak ogłosił, że w poniedziałek po południu aktywiści wypuścili na Północ 20 dużych balonów z 500 tys. ulotek, 2 tys. banknotów jednodolarowych i niesprecyzowaną liczbą książek w formacie kieszonkowym.

Ministerstwo Zjednoczenia Korei Południowej wyraziło "głębokie ubolewanie" z powodu akcji uciekinierów. Część aktywistów po poprzednich akcjach dostała zakaz wjazdu na tereny przygraniczne. Za złamanie go grozi im rok więzienia i do 10 mln wonów (32,5 tys. zł) grzywny.

bDzaEJgD
Mieszkańcy Korei Północnej są współczesnymi niewolnikami. Czy nie mają prawa poznać prawdy? - zapytał retorycznie Park Sang-hak w rozmowie z AP.

"Kim Dzong Un to zło". Uciekinierzy znowu drażnią Koreę Północną

W ulotkach przywódca północnokoreańskiego reżimu jest nazywany "złem", a jego rządy "barbarzyństwem". Kim Ir Sena aktywiści oskarżają o "rzeź ludu koreańskiego" i wzywają mieszkańców Północy do powstania przeciwko jego wnukowi, Kim Dzong Unowi - informuje Associated Press.

bDzaEJgJ

Park Sang-hak zapowiada, że nie przestanie wysyłać ulotek do ojczyzny. Oskarża władze Korei Południowej o uległość wobec reżimu. Z kolei tamtejsi urzędnicy kiedyś uważali akcje uciekinierów za korzystanie z wolności słowa. Teraz jednak uznają wysyłanie ulotek za niepotrzebne zaostrzanie konfliktu z Północną oraz narażanie mieszkańców przygranicznych regionów na ewentualny odwet ze strony Kim Dzong Una.

Zobacz także: Zobacz też: Korea Północna znowu grozi. Zapowiada zemstę na swoim sąsiedzie
bDzaEJhe
KOMENTARZE
(49)
Rafał
7 miesięcy temu
Ci ludzie przynajmniej walczą z prawdziwym niewolnictwem a nie z wymyśloną dyskryminacją.Dziwne,że żadna antifa jeszcze na nich nie napadła.
jack
7 miesięcy temu
Jak pojadą do Berlina to się zdziwią jak zobaczą pomnik Lenina. :)
Kerim
7 miesięcy temu
Wszystkie rządy reżimowe popierają się wzajemnie, Tylko niewolnikami można pomiatać i kazać siedzieć cicha w z góry ustalonym porządku
bDzaEJhf
antyklerykał
7 miesięcy temu
/...Prezydent Syrii Baszar al-Asad porównał Stany Zjednoczone z reżimem nazistowskim wymierzonym na cudzą ropę. Według niego jest to naturalne dla amerykańskiego systemu politycznego. „Dokładnie. Nie tylko dlatego, że kradną ropę, ale także dlatego, że USA to państwo zbudowane jako reżim polityczny na bandyckich ugrupowaniach. Amerykański prezydent nie personifikuje państwa, on jest tylko dyrektorem wykonawczym firmy, za tym dyrektorem stoi rada nadzorcza, z kolei rada reprezentuje duże amerykańskie firmy, które są prawdziwymi właścicielami państwa: są to firmy naftowe, producenci broni, banki i inne lobby” – powiedział al-Asad w wywiadzie dla telewizji Rossija 1, odpowiadając na pytanie, czy nie uważa działań USA w Syrii za bandytyzm polityczny.........więcej /Asad: Amerykanie kradną syryjską ropę, naśladują nazistów/
Heh
7 miesięcy temu
Nasz ukochany Kim, nie to co chiny wysylaja tylko zywe wirusy
Najnowsze komentarze (49)
Mick
7 miesięcy temu
Z niesprawiedliwością trzeba walczyć za wszelką cenę inaczej jest się psem na łańcuchu. To władza powinna nam służyć a nie my jej.
wiatr
7 miesięcy temu
A to wiatry wieją tylko na jedną stronę? ?Korea Płn nie może puszczać balonów z ulotkami chwalącymi osiągnięcia demokracji takie jak pedofilia, dilerka narkotyków, bezdomność, kobiety zmuszane do prostytucji, korupcja , śpiących w kartonach.... i inne.
johnelk1
7 miesięcy temu
"łaskawy system socjalistyczny" - o jakich łaskach mówi
Baloniki
7 miesięcy temu
Akcja odbyła się mimo zakazu władz Południa (ale za to na polecenie CIA ) ha ha
BVC
7 miesięcy temu
WOLNOSC POTRZEBUJE KRWI
Fan
7 miesięcy temu
Moja koleżanka z PO , mówiła mi że Polska też jest jak Korea Północna, taki jest tutaj reżim, szkoda słów.
Czesiek 50.
7 miesięcy temu
Uciekinier z biednego kraju a ma tyle kasy że stać go na łodzie motorowe tysiące dolarów druk ulotek i wielkie balony.! Gdzie oni na północy zarobili tyle kasy.?
Ypon
7 miesięcy temu
Dla tych dywersantów człowiek w KRLD wart jest tylko jednego dolara albo mniej, nikomu nie pomogą ale zawalczą o lepszą kasę od sponsorów.
bDzaEJgX
aab
7 miesięcy temu
he, he, "skądś" mają na te akcje pieniądze. "Skądś".
MARO
7 miesięcy temu
Zamiast zmielić możemy im opylić nasze karty do głosowania z majowych wyborów, druga strona jest czysta to mogliby se zadrukować tymi swoimi ''krzaczkami''jedna i druga strona coś zawsze by na tym zyskała !
miki
7 miesięcy temu
Ciekawe skąd ten bidok uciekinier ma te banknoty 1 dolarowe i pieniądze na balony i ulotki ? Ale jakby co, to wszyscy to potępiają . Ani grama hipokryzji.
Jest bezkarny
7 miesięcy temu
To dziwne, potępia się z historii Stalina,ze wprowadzał reżim i ustrój spowodował śmierć milionów ludzi a to samo robi ten tłusty,rżący mops i jakoś świat po nim nie jedzie, każdy wie co typ odwala a nikt nic mu nie zrobi, więc po co pisanie o tym kraju...to nic nie zmienia
Rocky
7 miesięcy temu
W Polsce obecnie wystarczy skrytykować prezydenta i już ma się problemy więc nie piszcie ludzie na temat Korei północnej bo w Polsce nie jest lepiej.
Wolny
7 miesięcy temu
A ja mam dość Tęczy w Polsce
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić