Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

"Nadchodzący rok będzie krytyczny". Szef NATO wzywa do działania

11
Podziel się:

Szef NATO wzywa wszystkie państwa NATO, leżące na kontynentach Ameryki Północnej i Europy, o rewitalizację sojuszu. Musi dojść do tego w 2021 r.

"Nadchodzący rok będzie krytyczny". Szef NATO wzywa do działania
Apel szefa NATO. (YouTube, NATO News)

Jens Stoltenberg stwierdził, że nadchodzący rok będzie krytyczny dla stosunków Ameryki Północnej i Europy, od których bardzo wiele zależy. Podczas przemówienia online, w którym uczestniczyli członkowie niemieckiego Związku Chrześcijańsko-Społecznego, zwrócił uwagę, na co państwa NATO powinny położyć nacisk w tym roku. Rok 2021, zdaniem szefa NATO, to świetna okazja do wzmocnienia więzi między Ameryką Północną a Europą, a także do polepszenia stosunków transatlantyckich.

Nadchodzący rok będzie krytyczny dla stosunków między Ameryką Północną a Europą, oraz dla rozmów pokojowych w Afganistanie - mówił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

W dalszej części przemówienia Stoltenberg zwrócił uwagę na państwa NATO, które muszą trwać jako jedność. Wyraził też, że w ożywianiu więzi między państwami pomogą Niemcy. Nie możemy pozwolić sobie na osłabienie więzi.

Każda próba podzielenia Europy i Ameryki Północnej nie tylko osłabi więź transatlantycką lub NATO, ale także podzieli Europę, więc musimy stanąć razem, Ameryka Północna i Europa, i naprawdę liczę, że Niemcy odegrają tutaj kluczową rolę - mówi sekretarz generalny, cyt. przez źródło - agencję UPI.

W tym roku prawdopodobnie także rozstrzygnięta zostanie kwestia obecności wojsk państw NATO w Afganistanie. Decyzja w związku z uczestniczeniem w misjach na tamtych terenach podjęta zostanie już nawet w przyszłym miesiącu.

W przyszłym miesiącu spotkają się ministrowie obrony NATO i muszą zdecydować, czy pozostać w Afganistanie z naszym wojskiem, a następnie albo zaryzykować przedłużającą się obecność wojskową w Afganistanie, albo podjąć decyzję o opuszczeniu Afganistanu. A wtedy zaryzykować także, że Afganistan ponownie stanie się bezpieczną przystanią dla międzynarodowych terrorystów - stwierdził Stoltenberg.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
skf
rok temu
Bidet już wie co zrobi,
Na odlew
rok temu
Nie sądzę żeby temu panu zależało na utrzymaniu światowego pokoju, wręcz przeciwnie.
ela
rok temu
A dlaczego Niemcy ten kraj ludobujców chyba po naszych trupach Ich trzeba usunąć z NATO i tego się będziemy domagać ten kraj na to nie zasługuje aby być członkiem tego pakietu to że politycy sobie wybaczyli wojnę i krzywdę ale my Polacy nigdy im niewybaczymy
vita
rok temu
Komuś bardzo zależy na rozpoczęciu III wojny światowej która będzie dla niego korzystna.Oczywiście będzie korzystna pod warunkiem że posłuży się stratą innych z dala od własnego terytorium.
mos-kaq
rok temu
Ludzie, módlcie się i za siebie i za ojczyznę, bo wojna nie zna ani litości ani jeńców...
BonO
rok temu
wygrana bideta oznacza koniec nato taka jest niestety prawda i tylko moskwa , berlin i pekin na tym zyskają reszta świata a przede wszystkim Polska jest teraz w baaaardzo trudnej sytuacji ...
Rycerz
rok temu
O, Pan już wie co będzie. Osobiście wysłam bym tego Pana na wojnę w pierwszym szeregu ! Być może wtedy, umysł tego Pana zmieniłby poglądy. Panowie Politycy ! W średniowieczu, to Król dosiadał konia i jechał na przedzie swojej armii! Bo był królem a nie Giernkiem.
Malcolm X
rok temu
NATO jak i WHO to zbrodnicze instytucje.
Ret
rok temu
Przywrócić jak najszybciej pobór żołnierzy. W wojsku powinno być 50% żołnierzy z poboru i 50% żołnierzy zawodowych bo za 10 lat nie będzie rezerwatów.
Seba
rok temu
Przecież wszyscy wiedzą ,że w tym roku będzie III wojna światowa..
OlO
rok temu
Mam nadzieję, że tym razem Niemcy odegrają kluczową rolę w nieco mniej brutalny sposób.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić