o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

"Nadchodzący rok będzie krytyczny". Szef NATO wzywa do działania

11
Podziel się

Szef NATO wzywa wszystkie państwa NATO, leżące na kontynentach Ameryki Północnej i Europy, o rewitalizację sojuszu. Musi dojść do tego w 2021 r.

"Nadchodzący rok będzie krytyczny". Szef NATO wzywa do działania
Apel szefa NATO. (YouTube, NATO News)
bEDHJzpN

Jens Stoltenberg stwierdził, że nadchodzący rok będzie krytyczny dla stosunków Ameryki Północnej i Europy, od których bardzo wiele zależy. Podczas przemówienia online, w którym uczestniczyli członkowie niemieckiego Związku Chrześcijańsko-Społecznego, zwrócił uwagę, na co państwa NATO powinny położyć nacisk w tym roku. Rok 2021, zdaniem szefa NATO, to świetna okazja do wzmocnienia więzi między Ameryką Północną a Europą, a także do polepszenia stosunków transatlantyckich.

Nadchodzący rok będzie krytyczny dla stosunków między Ameryką Północną a Europą, oraz dla rozmów pokojowych w Afganistanie - mówił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.
bEDHJzpP

W dalszej części przemówienia Stoltenberg zwrócił uwagę na państwa NATO, które muszą trwać jako jedność. Wyraził też, że w ożywianiu więzi między państwami pomogą Niemcy. Nie możemy pozwolić sobie na osłabienie więzi.

Każda próba podzielenia Europy i Ameryki Północnej nie tylko osłabi więź transatlantycką lub NATO, ale także podzieli Europę, więc musimy stanąć razem, Ameryka Północna i Europa, i naprawdę liczę, że Niemcy odegrają tutaj kluczową rolę - mówi sekretarz generalny, cyt. przez źródło - agencję UPI.

W tym roku prawdopodobnie także rozstrzygnięta zostanie kwestia obecności wojsk państw NATO w Afganistanie. Decyzja w związku z uczestniczeniem w misjach na tamtych terenach podjęta zostanie już nawet w przyszłym miesiącu.

bEDHJzpV
W przyszłym miesiącu spotkają się ministrowie obrony NATO i muszą zdecydować, czy pozostać w Afganistanie z naszym wojskiem, a następnie albo zaryzykować przedłużającą się obecność wojskową w Afganistanie, albo podjąć decyzję o opuszczeniu Afganistanu. A wtedy zaryzykować także, że Afganistan ponownie stanie się bezpieczną przystanią dla międzynarodowych terrorystów - stwierdził Stoltenberg.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDHJzqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
skf
9 miesięcy temu
Bidet już wie co zrobi,
Na odlew
9 miesięcy temu
Nie sądzę żeby temu panu zależało na utrzymaniu światowego pokoju, wręcz przeciwnie.
ela
9 miesięcy temu
A dlaczego Niemcy ten kraj ludobujców chyba po naszych trupach Ich trzeba usunąć z NATO i tego się będziemy domagać ten kraj na to nie zasługuje aby być członkiem tego pakietu to że politycy sobie wybaczyli wojnę i krzywdę ale my Polacy nigdy im niewybaczymy
bEDHJzqr
vita
9 miesięcy temu
Komuś bardzo zależy na rozpoczęciu III wojny światowej która będzie dla niego korzystna.Oczywiście będzie korzystna pod warunkiem że posłuży się stratą innych z dala od własnego terytorium.
mos-kaq
9 miesięcy temu
Ludzie, módlcie się i za siebie i za ojczyznę, bo wojna nie zna ani litości ani jeńców...
BonO
9 miesięcy temu
wygrana bideta oznacza koniec nato taka jest niestety prawda i tylko moskwa , berlin i pekin na tym zyskają reszta świata a przede wszystkim Polska jest teraz w baaaardzo trudnej sytuacji ...
Rycerz
9 miesięcy temu
O, Pan już wie co będzie. Osobiście wysłam bym tego Pana na wojnę w pierwszym szeregu ! Być może wtedy, umysł tego Pana zmieniłby poglądy. Panowie Politycy ! W średniowieczu, to Król dosiadał konia i jechał na przedzie swojej armii! Bo był królem a nie Giernkiem.
Malcolm X
9 miesięcy temu
NATO jak i WHO to zbrodnicze instytucje.
Ret
9 miesięcy temu
Przywrócić jak najszybciej pobór żołnierzy. W wojsku powinno być 50% żołnierzy z poboru i 50% żołnierzy zawodowych bo za 10 lat nie będzie rezerwatów.
Seba
9 miesięcy temu
Przecież wszyscy wiedzą ,że w tym roku będzie III wojna światowa..
OlO
9 miesięcy temu
Mam nadzieję, że tym razem Niemcy odegrają kluczową rolę w nieco mniej brutalny sposób.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić