Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Nagła śmierć 29-latki przed szpitalem w Łęcznej. Nowe fakty

190
Podziel się

Kilka dni temu 29-letnia kobieta zmarła chwilę po opuszczeniu Szpitala Powiatowego w Łęcznej. Dyrektor placówki Krzysztof Bojarski wydał już oświadczenie. Sprawę komentuje także rzecznik prokuratury.

Nagła śmierć 29-latki przed szpitalem w Łęcznej. Nowe fakty
29-letnia kobieta była u lekarza, po czym wyszła z gabinetu i zmarła chwilę po opuszczeniu Szpitala Powiatowego w Łęcznej. (Getty Images)
bEUNeQut

Do tragedii doszło 10 marca przed Szpitalem Powiatowym w Łęcznej (woj. lubelskie). 29-letnia kobieta wyszła z placówki, po czym zasłabła na szpitalnym parkingu. Mimo natychmiastowej reakcji służb medycznych nie udało się uratować jej życia. Śledztwo w sprawie nagłej śmierci kobiety prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lublinie.

Śledztwo w tej sprawie toczy się w kierunku artykułu 155, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci, jest to robocza kwalifikacja prawna. Nie wiemy, jaka była przyczyna zgonu i dopiero po sekcji będziemy mogli odpowiedzieć na dalsze pytania - mówi rzecznik prokuratury Agnieszka Kępka, cytowana przez "Super Express".
bEUNeQuv

Oświadczenie dyrekcji szpitala

Dyrektor szpitala Krzysztof Bojarski w zamieszczonym na stronie placówki oświadczeniu poinformował, że 29-letnia kobieta 10 marca zgłosiła się do przyszpitalnej przychodni specjalistycznej i otrzymała poradę lekarza, u którego leczyła się już wcześniej (w styczniu i w lutym br.). Krzysztof Bojarski zapewnia, że pacjentka w trakcie wizyty nie zgłaszała żadnych dolegliwości somatycznych.

Po przeprowadzeniu analizy sytuacji i dokumentacji medycznej nie znajduję związku przyczynowego między nagłym zgonem pacjentki, a działaniami lub zaniechaniem działania ze strony personelu medycznego szpitala w Łęcznej - mówi Krzysztof Bojarski.
bEUNeQuB

Do dyrekcji placówki zwrócił się także Rzecznik Praw Pacjenta z wnioskiem o szczegółowe wyjaśnienia oraz przekazanie kopii dokumentacji medycznej 29-latki. Pozwoli to wyjaśnić, czy szpital nie naruszył praw pacjenta do świadczeń zdrowotnych np. poprzez odmowę udzielenia świadczeń - informuje portal lublin112.pl.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Wojciech Maksymowicz wprost: luzowanie obostrzeń było błędem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNeQuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(190)
Pro tele
miesiąc temu
A ja uważam, że teleporady są super. Oczywiście nie w każdym przypadku, ale jak masz coś drobnego czy potrzebujesz receptę to nie musisz gnać do przychodni i siedzieć w tłumie chorych i kaszlących i się zarażać.
Tomii
9 miesięcy temu
I tak to nic nie zmieni,ukarać drania jeśli nie udzielono właściwie pomocy to już jest mafia teleporada chore czasy
Fakt
9 miesięcy temu
Nie da się ukryć że lekarze olewają ciepłym moczem chorych czego doświadczyłem osobiście chorego traktuje sie podmiotowo i bezczelnie ,płacimy składki na pasożytów aspołecznych
bEUNeQuX
doktornowalad...
9 miesięcy temu
Ciekawe czy miała przeprowadzane np pobieranie krwi.Dużo jest omdleń dziwnych, ciekawe z jakiej przyczyny faktycznej?
Polak
9 miesięcy temu
leczenie na telefon tragedia
ewa
9 miesięcy temu
Totalna znieczulica lekarzy. Udowadniaj lekarzowi że jest się zdrowym. Żadnych badań na cito. Za co my płacimy tak duże pieniądze tym łapiduchom lekarzom. To są wyrobnicy a nie lekarze. Ponad 70% społeczeństwa boi się szpitali co chyba coś oznacza?
as44
9 miesięcy temu
kurła czy w tym kraju skazano kiedyś jakiegoś lekarza? Łapówy brać to potrafią a leczyć im sie nie chce. 1 na 100 jest uczciwy.
Iza
9 miesięcy temu
No faktycznie podano nowe fakty
Gosć
9 miesięcy temu
Kompletnie nie leczą ludzi. Zapisują przeciwbólowe,podadzą jakąś kroplóweczkę i do chaty. A później ludzie umierają i wpisują covid i statystyki rosną. Ale zdrowotne cza płacić bo kasa musi się zgadzać
123
9 miesięcy temu
Gdzie te nowe fakty?
dsgsd
9 miesięcy temu
a i tak lekarz wpisał covid by kasę przytulić
Smutne
9 miesięcy temu
Otrzymała pewnie teleporade a wpiszą Covid
Wojciech
9 miesięcy temu
100 tyś osób zmarło już z powodu korona histerii. Z powodu braku dostępu do badań, leczenia, zabiegów. Winni są politycy i WSZYSCY LEKARZE, którzy się chowają za poradami zdalnymi.
bEUNeQuP
GOSC
9 miesięcy temu
co to za portal !!! reklamy agencji towarzyskiej ??? wstyd i poruta !!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić