aktualizacja 

Nagrał ich policyjny dron. Piesie nie widzieli, że ich kręcą

104

Policja z Bydgoszczy przedstawiła efekty pracy z dronem wypuszczonym nad jedną z bydgoskich ulic. Okazało się, że piesi masowo przechodzą na drugą stronę jezdni w niedozwolonych miejscach. Żaden z nich nie był świadomy prowadzonej obserwacji.

Nagrał ich policyjny dron. Piesie nie widzieli, że ich kręcą
Piesi wpadli w zasadzkę (Policja)

Przez 9 miesięcy ubiegłego roku zginęło w Polsce więcej pieszych niż w całym 2021 roku. Ich bezpieczeństwo jest jednym z najwyżej stawianych priorytetów, jeżeli chodzi o zasady ruchu drogowego. To właśnie dlatego w ostatnich kilkunastu miesiącach drastycznie zaostrzono kary za nieustąpienie pieszym pierwszeństwa, czy wyprzedzanie na "zebrze".

Niestety pomimo zaostrzenia przepisów dla kierowców piesi często sami narażają się na niebezpieczeństwo. To właśnie z tego powodu bydgoska policja przygotowała spot "Niewłaściwe zachowania pieszych". Funkcjonariusze tłumaczą, że wideo ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i "apelują o rozwagę, zachowanie szczególnej ostrożności i o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"

Przechodzili obok sklepów

Bydgoscy policjanci pokazali w spocie nagrania, które powstały przy użyciu drona. Piesi przechodzili w niedozwolonych miejscach nie mając świadomości, że są obserwowani z powietrza przez kamerę.

Szczególnie często przechodzono w nielegalnym miejscu na ulicy Solskiego przy Kauflandzie i skrzyżowaniu z Chołoniewskiego. Przechodziło tam tak dużo osób, że na pasie zieleni pomiędzy jezdniami powstała wydeptana ścieżka.

Zobacz także: Ku przestrodze – „Niewłaściwe zachowania pieszych”

Kolejnym chętnie wybieranym przez pieszych nielegalnym miejscem do przechodzenia była bydgoska ulica Marii Skłodowskiej-Curie. Co ciekawe wiele osób decydowało się na przejście przez jezdnię zaraz obok marketu Aldi. To analogiczna sytuacja do tej z Kauflandem.

Mieszkańcy w okolicy Kauflandu muszą uzbroić się w cierpliwość. Wiadomo już, że podczas zaplanowanej budowy linii tramwajowej powstaną tam nowe przejścia dla pieszych. Realizacja projektu rozpocznie się za kilka lat.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić