Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Nagranie mrozi krew w żyłach. Nagle za plecami chłopca pojawił się niedźwiedź

16

Młody chłopak z Włoch dał wszystkim lekcję tego, jak powinno się zachować, spotykając dzikiego niedźwiedzia. Mimo niewielu lat zachował zimną krew i powoli oddalił się od zwierzęcia, które napotkał w czasie pikniku na wzgórzach Tyrolu Południowego. Wszystko zostało nagrane i wrzucone do internetu.

Chłopiec powoli oddalił się od idącego za nim niedźwiedzia
Chłopiec powoli oddalił się od idącego za nim niedźwiedzia (Twitter.com)

Zachowanie dwunastoletniego Alessandro można by puszczać, jako film instruktażowy, pokazujący jak zachować się w czasie spotkania z niedźwiedziem. Zamiast rzucić się do ucieczki, co od razu sprowokowałoby zwierzę, powoli oddalił się od niego, nie wykonując gwałtownych ruchów i nie patrząc mu w oczy.

Zobacz także:

Na nagraniu widzimy, jak chłopiec schodzi po zboczu wzgórza, śledzony krok w krok przez niedźwiedzia. Kamerę trzyma jego wujek, który jednocześnie radzi chłopcu, jak ma się zachować. W pewnym momencie sytuacja zaczyna wyglądać naprawdę groźnie, ponieważ zwierzak staje na dwóch łapach. Jednak okazuje się, że był to gest odstraszający, po którym niedźwiedź przestał iść za chłopcem.

Spotkanie z niedźwiedziem w lesie

12-latek, pochodzący z nieodległej wsi Sporminore w regionie Trydent, wybrał się na piknik ze swoim wujkiem Federico, który jest też autorem nagrania. Jak opowiadał Federico gazecie "La Stampa", wokół spacerowali inni ludzie, którzy nie spodziewali się niebezpieczeństw.

Alessandro wyprzedził mnie o kilka metrów, aby coś pozbierać. Nagle zobaczyłem jak wychodzi z lasu śledzony przez niedźwiedzia. Oczywiście, byliśmy przerażeni, ale on zachował spokój - mówił wujek nastolatka.

Dodaje też, że dzika natura jest wielką pasją chłopca, a w okresie kwarantanny gdy nie chodził do szkoły, bardzo wiele czytał o niedźwiedziach. Dowiedział się też, jak należy postępować, gdy napotka się go w lesie. Niedźwiedzie nie polują zwykle na duże zwierzęta, więc ludzi atakują głównie z poczucia lęku i w obronie swego terenu. Jednak wprowadzenie książkowej wiedzy w czyn, zwłaszcza w tak młodym wieku, naprawdę zasługuje na wielki szacunek.

Zobacz także: Nagranie z Parku Praskiego. Wskoczył na wybieg dla niedźwiedzia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić