Natalia Bogucka| 

Niedźwiedź brunatny po raz pierwszy od 150 lat widziany w północnej Hiszpanii

7

W parku narodowym w północnej Hiszpanii zaobserwowano niespodziewanego gościa. Niedźwiedź brunatny pojawił się w tym regionie po raz pierwszy od 150 lat.

Niedźwiedź brunatny po raz pierwszy od 150 lat zaobserwowany w Hiszpanii
Niedźwiedź brunatny po raz pierwszy od 150 lat zaobserwowany w Hiszpanii (YouTube)

Niedźwiedź brunatny został uchwycony na kamerach ekipy kręcącej film "Montana ou Morte" (Góra albo Śmierć) w parku narodowym Invernadeiro. W regionie tym można często spotkać wilki, jelenie czy dziki, jednak niedźwiedzia brunatnego zaobserwowano po raz pierwszy od 150 lat.

Niedźwiedź, samiec w wieku od trzech do pięciu lat, jest pierwszym, który został nakręcony w tym regionie i prawdopodobnie jako pierwszy pojawił się w tym ten regionie w ciągu ostatnich 150 lat - przekazała firma produkcyjna Zeitun Films.

Strażnicy przyrody sądzą, że niedźwiedź spędził w parku narodowym całą zimę. Przypuszczają także, że przybył z gór Sierra del Caurel - podaje "Guardian".

Niedźwiedź brunatny jest gatunkiem chronionym w Hiszpanii od 1973 r. W celu zwiększenia populacji niedźwiedzi do Pirenejów sprowadzono osobniki ze Słowenii.

Jeden z niedźwiedzi znany jako Goiat, czyli "chłopak", rozwścieczył rolników w północno-zachodniej Katalonii, polując na konie, owce i kozy oraz niszcząc ule. Uważa się również, że jest on odpowiedzialny za szereg niedawnych ataków na owce w sąsiednim regionie Aragonii.

Zobacz także: Przeżył atak niedźwiedzia. Cudem uszedł z życiem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić