Nagranie pokazało, co zrobił z psem. 18-latkowi grozi 5 lat więzienia

39

Gdańska policja zatrzymała 18-latka, który maltretował swojego psa Romana. Oprawcy grozi teraz nawet do 5 lat więzienia, natomiast przestraszony pies trafił do schroniska.

Nagranie pokazało, co zrobił z psem. 18-latkowi grozi 5 lat więzienia
18-latkowi grozi nawet do 5 lat więzienia. (Policja)

Dramat rozegrał się pod koniec września w Gdańsku. W jednym z bloków na Przymorzu, młody mężczyzna znęcał się nad psem.

Pies maltretowany przez 18-latka

Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Na filmie widać jak 18-latek brutalnie kopie psa, sprawiając mu ogromny ból. Chłopak jeszcze tego samego dnia został zatrzymany, a pies trafił do schroniska.

Jego stan fizyczny był określany jako dobry. Był jednak przestraszany, nieufny, nadal panicznie reaguje na badania weterynarza. Nazwaliśmy go Roman. Policja złożyła do UMG wniosek o całkowite pozbawienie właściciela praw do psa. Jak tylko dostaniemy decyzję od razu rozpoczniemy proces znalezienia dla niego bezpiecznego domu – mówi Emilia Salach, wicedyrektor zoo w Gdańsku, które nadzoruje schronisko Promyk.

Pies został przebadany przez weterynarza. Opiekunowie ze schroniska bardzo się o niego troszczą i starają się zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa.

I tylko patrząc na jego pełne ufności zachowanie w stosunku do pracowników, trudno nawet sobie wyobrazić, że tak ciepłe, kruche stworzenie było potraktowane w tak okrutny sposób - czytamy na Facebooku schroniska Promyk.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Ma zakaz posiadania wszelkich zwierząt. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Pies kontra jaszczurka. Finał zaskakującego spotkania
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić