aktualizacja 

Nagranie z Barcelony. Żenujące zachowanie rosyjskich turystów

W centrum Barcelony doszło do skandalicznej sytuacji. Rosyjscy turyści przebywający w stolicy Katalonii na wakacjach dopuścili się aktów wandalizmu na budynkach. Sprawcy namalowali litery "Z", będące symbolem agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Nagranie z Barcelony. Żenujące zachowanie rosyjskich turystów
Na ścianie katedry pojawił się symbol wojny (Twitter, NEXTA)

Inwazja wojsk rosyjskich w Ukrainie trwa nieprzerwanie od 24 lutego. Rosjanie oprócz działań wojennych na froncie przywiązują również ogromną wagę do propagandy, którą szerzą na terenie całego kraju. Zwykli obywatele nie otrzymują prawdziwych informacji na temat agresji reżimu. Państwowe rosyjskie media przedstawiają wojnę nie jako inwazję, tylko "operację pokojową".

Siły Władimira Putina i ich inwazja w Ukrainie mają swój symbol. Od pierwszego dnia ataku na pojazdach agresora można było zobaczyć namalowane litery "Z". Po czasie znak zaczął być bardzo rozpowszechniany na terenie Federacji Rosyjskiej. Element propagandy pojawił się m.in. na flagach, ubraniach, czy nawet zabawkach, a w wielu miastach stanęły specjalne instalacje.

Wandalizm rosyjskich turystów w Barcelonie

Niekiedy litera "Z" pojawia się również w Europie. Co pewien czas do sieci trafiają fotografie spoza Rosji, na których widać wojenny symbol namalowany na ścianie budynku. Tak niestety stało się właśnie w Barcelonie. Grupa rosyjskich turystów przebywających w stolicy Katalonii namalowała symbole agresji na murach, w niektórych częściach miasta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosyjscy turyści nie mieli szacunku dla budynków w Barcelonie. Grupa wandali namalowała białą farbą symbole wojny m.in. na ściany centrum pomocy uchodźcom z Ukrainy. Jakby tego było mało, to za cel obrali sobie również katedrę św. Eulalii. Na murach gotyckiej świątyni również pojawiły się litery "Z", które coraz częściej nazywane są putinowską swastyką. Nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie szkód.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić