Nagranie z Białorusi. Kolumna przemieszcza się do granicy z Ukrainą

Białoruś przerzuca kolejne jednostki na granicę z Ukrainą. W miejscowości Drahiczyn (obwód brzeski) zauważono przemieszczającą się kolumnę sześciu transporterów opancerzonych i ciężarówki wojskowej. Wcześniej na granicę ściągnięto również bojowe wozy piechoty i systemy rakietowe.

Nagranie z Białorusi. Kolumna przemieszcza się do granicy z Ukrainą
Białoruski sprzęt jedzie w stronę granicy z Ukrainą (Twitter)

O przemieszczaniu się w stronę granicy z Ukrainą białoruskiej kolumny wojskowej poinformował portal "Białoruski Hajun", który śledzi poruszanie się białoruskiej i rosyjskiej armii po kraju. Aktywiści udostępnili nagranie z miejscowości Drahiczyn w obwodzie brzeskim.

Kolumna przemieszcza się do granicy z Ukrainą

Na filmiku widać, jak kolumna przemieszcza się po ulicach miasta. Kolumna składa się z sześciu transporterów opancerzonych i jednej ciężarówki wojskowej. "Białoruski Hajun" nie wyklucza jednak, że jednostek może być więcej.

Jak podają aktywiści, w czwartek kolumna przemieszczała się przez Drahiczyn, zaś w piątek została ona zauważona w miejscowości Barysauka. Pojazdy wojskowe kierowały się w stronę Dziwiny, miejscowości w rejonie kobryńskim w obwodzie brzeskim. O 12:45 czasu miejscowego kolumna dotarła na granicę, po czym zawróciła.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Białoruś ściąga siły na granicę z Ukrainą

To już kolejny przypadek, gdy zauważono białoruski sprzęt, który przemieszcza się w stronę granicy z Ukrainą. Według ukraińskich mediów, 1 czerwca br. na stacjach kolejowych Korobczycy i Świsłoczu w obwodzie grodzieńskim załadowano sprzęt militarny.

W stronę Ukrainy wyruszyły m.in. 37 wozów bojowych dla piechoty, dwie ciężarówki Ural, pojazdy opancerzone BRDM-2, BTS-4, systemy rakietowe Osa oraz dwie bazy dla systemów rakietowych Osa, przykryte plandeką.

W środę 1 czerwca, około godziny 9.00 w mieście Smorgonie zauważono konwój białoruskiego sprzętu wojskowego, transportowany w asyście policji i przemieszczający się ze wschodu na zachód kraju. Konwój składał się z dwóch systemów rakietowych Osa i czterech ciężarówek Ural.

Zobacz także: Rosja przyłączy Białoruś? Niepokojąca analiza. "Łukaszenka pod ścianą"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić