Nagranie z lotniska mówi samo za siebie. Tak Rosjanie zareagowali na decyzję Putina

Z terenów Federacji Rosyjskiej docierają kolejne materiały multimedialne pokazujące reakcję Rosjan na decyzję Władimira Putina o mobilizacji wojskowej. Lotniska w wielu miastach przeżywają oblężenie pasażerów, jakiego nie widziano tam od bardzo dawna.

Nagranie z lotniska mówi samo za siebie. Tak Rosjanie zareagowali na decyzję Putina
Wielu Rosjan ewakuowało się z ojczyzny (Twitter, NEXTA)

Powszechna mobilizacja wojskowa w Rosji nie spodobała się wielu Rosjanom. Siły Władimira Putina po ponad dwustu dniach walk na Ukrainie są tak zdziesiątkowane, że prezydent Federacji Rosyjskiej postanowił ogłosić mobilizację rezerwistów. Dla dużej części obywateli było to przekroczenie kolejnej granicy, dlatego przez ostatnie dni można było oglądać masowe ucieczki z kraju.

Skala emigracji z Rosji ma gigantyczne rozmiary. Wielu mężczyzn w obawie o swoje życie niezwłocznie wyjechało z kraju. Na przejściu granicznym z Gruzją utworzyła się kolejka, w której czekać trzeba było nawet kilkadziesiąt godzin. Ceny biletów lotniczych na rosyjskich lotniskach osiągnęły rekordowe ceny. Za dostęp do niektórych kierunków trzeba było zapłacić w przeliczeniu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mężczyźni uciekają przed wojną

Źródło zbliżone do administracji prezydenta Rosji twierdzi, że najpewniej 28 września władze zamkną granice dla mężczyzn w wieku mobilizacyjnym. To właśnie ta informacja i przymusowe łapanki Rosjan nawet na ulicy sprawiły, że kraj wyludnia się w ekspresowym tempie. Do sieci trafiło wymowne wideo, które pokazuje nastawienie obywateli Federacji Rosyjskiej do pomysłu Putina.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wideo zostało zarejestrowane na jednym z rosyjskich lotnisk. Kolejka do wejścia była bardzo długa. Materiał przedstawiał zaledwie jej fragment, a i tak znajdowało się tam kilkadziesiąt osób. Według ekspetów mobilizacja tysięcy osób oraz nagłe wyjazdy uciekających wpłyną bardzo niekorzystnie na rosyjską gospodarkę. Z dnia na dzień wielu pracowników nie przyjdzie do swoich miejsc pracy.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić