aktualizacja 

Nagranie z Pomorza. To się nazywa natychmiastowa karma

48

Na drodze w miejscowości Łąkie (woj. pomorskie) pewien pirat drogowy miał ogromnego pecha. Kierowca forda wykonał niebezpieczny i jednocześnie nielegalny manewr na oczach policjantów z drogówki. Mundurowi pokazali w sieci wideo z interwencji.

Nagranie z Pomorza. To się nazywa natychmiastowa karma
Kierowca forda został nagrany (Policja)

Nagrana scena może być przestrogą dla innych. Na jednej z polskich dróg doszło do niebezpiecznej i pouczającej sytuacji. Po obejrzeniu nagrania wideo, które opublikowała w mediach społecznościowych Komenda Powiatowa Policji w Bytowie, każdy kierowca będzie inaczej podchodzić do manewru wyprzedzania na drodze.

Nagranie powstało 2 kwietnia w miejscowości Łąkie na Pomorzu. O godzinie 17:17 policjanci z drogówki poruszający się nieoznakowanym radiowozem zarejestrowali niebezpieczną sytuację. Wszyscy otaczający ich uczestnicy ruchu drogowego zachowywali się właściwie. Wówczas przed szereg postanowił wyjść kierowca forda.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kierowca forda wykonał manewr wyprzedzania. Pirat drogowy za jednym zamachem wyprzedził cztery samochody poruszające się lewym pasem ruchu. Nie przeszkadzało mu nawet, że zrobił to w niedozwolonym miejscu na skrzyżowaniu, gdzie na asfalcie widniała podwójna linia ciągła. Zapewne pohamowałby swój zapał, gdyby wiedział, że jedno z wyprzedzanych aut to nieoznakowany radiowóz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nerwowo w opozycji. "Obrazili się na sondaż"

25 punktów karnych

Po wykonaniu niedozwolonego manewru policjanci ruszyli za kierowcą forda. Chwile później oba pojazdy zjechały na pobocze. Piratem drogowym okazał się 22-latek. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że zaczął wyprzedzać, gdyż denerwowało go, że wszyscy zbyt wolno jadą.

Dowód w postaci nagrania wideo był niezbitą podstawą do ukarania kierowcy. Za popełnione wykroczenie 22-latek z forda został ukarany mandatem karnym w wysokości dwóch tysięcy złotych, a do jego konta dopisano 25 punktów karnych. Niewątpliwie będzie to dla niego nauczka na całe życie.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić