Nagranie z rosyjskiego przedszkola. Tak, to karabin maszynowy

Podziel się:

Mają po kilka lat, powinny się bawić, przygotowywać do nauki czytania i pisania. Tymczasem uczą się... jak obsługiwać broń. Niestety, nie chodzi tu o plastikową zabawkę, a o prawdziwy karabin, co możemy zaobserwować na krótkim nagraniu z jednego z rosyjskich przedszkoli.

Nagranie z rosyjskiego przedszkola. Tak, to karabin maszynowy
Szkolenie w rosyjskim przedszkolu (TikTok)

Jakie umiejętności powinny nabyć dzieci, które chodzą do przedszkola? Na liście z pewnością nie ma montażu i demontażu karabinu maszynowego, ale rosyjskie przedszkola najwyraźniej realizują własny, specyficzny program wychowania przedszkolnego.

W przedszkolu o nazwie ''Planeta Dzieciństwa'', znajdującym się w mieście Uyar na Terytorium Krasnojarskim w azjatyckiej część Rosji 14 lutego przeprowadzono nietypowe szkolenie. Przedstawiciele Junarmii z uśmiechem na ustach pokazywali dzieciom, jak obsługiwać karabin. Po popisowej części teoretycznej, przyszła pora na zajęcia praktyczne, by zaznajomić maluchy z bronią.

Choć opis tej sytuacji może brzmieć abstrakcyjnie, w Rosji nie od dziś tworzy się armię dzieci, które gotowe będą oddać życia za Kreml. Tzw. ''wychowanie patriotyczne'' jest w Rosji obowiązkowe i wprowadza się je już w przedszkolu. Czasem ogranicza się do pogadanek, oglądania filmów wojennych czy też konkursów piosenki patriotycznej. Innym razem dzieci uczestniczą w zajęciach, które z całą pewnością powinny być zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Rosjanie już wiedzą". Oni boją się Putina?

Zabawa w wojnę?

Gdy Rosjanie świętowali Dzień Zwycięstwa, w jednym z rosyjskich przedszkoli dzieci przebrano za żołnierzy, a następnie wyposażono je w kartonowe atrapy czołgów i samolotów. Podobne ''zabawy'' organizuje się też przy innych okazjach. Rosyjskie przedszkolaki dostają do ręki broń, uczą się, jak przeprowadzić montaż i demontaż karabinu maszynowego albo jak obsługiwać granaty ręczne.

Na TikToku zamieszczono krótkie nagranie, na którym widzimy, jak wygląda podobne szkolenie. Maluchy uczą się od przedstawicieli Junarmii — militarnej organizacji, która przyjmuje członków w wieku od 8 do 19 lat. Według ''The Guardian'', organizacja ma obecnie... ponad milion członków!

Dzieci i młodzież uczy się m.in. jak obsługiwać broń. Najmłodszym powtarza się również, że powinni być gotowi na wojnę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić