Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Nagrany w polskim lesie. Ma 1,5 metra długości

45
Podziel się:

Lasy Państwowe udostępniły nagranie z podkarpackich lasów. Widać na nim rysia, który wspina się po ośnieżonych głazach. Ryś to największy kot w Polsce, który od lat jest pod ścisłą ochroną.

Nagrany w polskim lesie. Ma 1,5 metra długości
Nagranie rysia z podkarpackich lasów. (Twitter)

Na profilu Lasy Państwowe pojawił się nowy post z nagraniem wykonanym w nadleśnictwie Baligród w woj. podkarpackim. Widać na nim ogromnego rysia, która wspina się po ośnieżonych głazach. Jest to wyjątkowy widok, ponieważ rysie to nocne koty, które rzadko pokazują się w dzień.

Ryś w podkarpackich lasach

Ryś, łac. Lynx lynx. Długość ciała dochodzi do 1,5 m, waga do 20 kg. Drapieżnik. Aktywny w ciągu nocy. W dzień śpi. No, chyba że nie śpi… - czytamy w opisie.

Ryś to drapieżny ssak z podrodziny kotowatych. W można znaleźć rysia euroazjatyckiego, który jest największym przedstawicielem tego gatunki Szacuje się, że obecnie w naszym kraju żyje ok. 200 rysi, głównie w Karpatach (województwa małopolskie i podkarpackie).

Ryś jest objęty całkowitą ochroną. Kilkaset lat temu występował powszechnie na terenie całego kraju, jednak działalność człowieka, przekształcanie terenu oraz polowania, doprowadziły, że dziś żyje tylko w kilku zakątkach. Już po II wojnie światowej ryś był bardzo rzadkim gatunkiem, ale dopiero w 1995 r. został definitywnie wyłączony ze spisu dzikich zwierząt łownych.

Zobacz także: "Bezzębny rekin" u wybrzeży Wietnamu. Rybak pokazał tajemniczą bestię
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
IWA
3 miesiące temu
Moja prognoza. Rys w Bieszczadach wyginie. Dlaczego? Jeżeli nadal będziemy chronić wilka to dla rysia braknie pożywienia. Sarny - przed wilkiem - z lasu uciekły na pola. Widoczne były duże stada np. z drogi Sanok - Krosno. Od 2-3 lat tu sarny nie zobaczysz. I nie tylko tu.
poli
4 miesiące temu
Ryśki to fajne chłopaki :)
irena
4 miesiące temu
Piękny !!!!!!!!
czesio88
4 miesiące temu
No i pieknie a ja dzis napije sie z Rysiem, milego dnia
Szyszko
4 miesiące temu
Ryś, łac. Lynx lynx. Długość ciała dochodzi do 1,5 m, waga do 20 kg. Drapieżnik. Aktywny w ciągu nocy. W dzień śpi. No, chyba że nie śpi… to może zawisnąć w salonie PiSiowego notabla, oczywiście jako prezent od nieżyjącego myśliwego.
1,5 m długośc...
4 miesiące temu
Kiedy przeczytałem tytuł myślałem, że to chodzi o karła z Żoliborza. Na szczęscie chodziło o sympatycznego rysia (i to nie tego grubego z Łodzi na szczęście).
Kolega Rysia
4 miesiące temu
Te 1,5 metra; to ma Rysio z ogonem, czy bez ?
ZyczeRysiom
4 miesiące temu
Zeby teraz tylko u nas nie zapanowala moda na Naturalne Futro Z Rysia . W mysl znanego i nieco zmodernizowanego powiedzenia na potrzebe obecnych czasow i chwili : " Jesli nie chcesz ty Mej zguby Futro z Rysia daj mi Luby ."
Hart
4 miesiące temu
A może byście pokazali to wideo 10 sekundowe jeszcze ze dwa razy ?
wilk alfa
4 miesiące temu
Ja bym odstrzelił Jenoty bo to gatunek inwazyjny i sieje w lasach spustoszenie
inka
4 miesiące temu
Przepiekny kociak. Niech zyje długo i sie rozmnaża
NieWiemCzyWid...
4 miesiące temu
Ale jak to jest z tymi Rysiami , maja one dlugi ogon jak inne koty czy tylko taki krociutki ogonek jak przy beretce.
johnny77
4 miesiące temu
Cieszy,ze mamy ich chociaz te dwie setki;)
Madziula
4 miesiące temu
Futro sie z tego nosi?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić