Natalia Bogucka| 

"Najbardziej samotny słoń świata" żył w tragicznych warunkach. W końcu dobre wieści

3

Słoń Kaavan, nazywany "najbardziej samotnym słoniem na świecie", będzie mógł opuścić zoo w Pakistanie, w którym mieszkał przez 35 lat. Zwierzę było trzymane w tragicznych warunkach, a o jego przeniesienie walczyli aktywiści z całego świata.

"Najbardziej samotny słoń świata" żył w tragicznych warunkach. W końcu dobre wieści
Najbardziej samotny słoń świata zostanie przeniesiony do Kambodży (Agencja FORUM)

Słoń Kaavan w końcu uzyskał zgodę weterynarza na podróż. Najprawdopodobniej zostanie przewieziony do Kambodży, gdzie będzie mógł liczyć na towarzystwo i lepsze warunki.

Zoo w Islamabadzie, w którym słoń mieszkał przez 35 lat, zostało zamknięte w maju. Sąd orzekł, że panujące tam warunki były fatalne, a zwierzęta były zaniedbywane.

Kaavan urodził się w 1985 r. na Sri Lance i został podarowany ówczesnemu premierowi Pakistanu. Od czasu śmierci swojego towarzysza w 2012 r., słoń mieszkał sam na niewielkim wybiegu.

Najbardziej samotny słoń świata. Żył w tragicznych warunkach

We wrześniu 2016 r. pojawiły się medialne doniesienia o tragicznych warunkach, w jakich żył Kaavan. Przez ponad dwie dekady miał być związany łańcuchami. O lepsze warunki dla zwierzęcia walczyli aktywiści i celebryci z całego świata, w tym piosenkarka Cher.

Mimo nadwagi słoń wykazuje również oznaki niedożywienia. Z powodu złego podłoża w zagrodzie ma urazy na nogach. Cierpi również problemy behawioralne - przez wiele godzin kręci głową do przodu i do tyłu, najprawdopodobniej dlatego, że się nudzi i jest samotny - podaje "Sky News".

Zobacz także: Słonie afrykańskie. Dwa maluchy zagrożonego gatunku urodziły się w zoo w Meksyku

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić