o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

"Najbardziej samotny słoń świata" żył w tragicznych warunkach. W końcu dobre wieści

3
Podziel się

Słoń Kaavan, nazywany "najbardziej samotnym słoniem na świecie", będzie mógł opuścić zoo w Pakistanie, w którym mieszkał przez 35 lat. Zwierzę było trzymane w tragicznych warunkach, a o jego przeniesienie walczyli aktywiści z całego świata.

"Najbardziej samotny słoń świata" żył w tragicznych warunkach. W końcu dobre wieści
Najbardziej samotny słoń świata zostanie przeniesiony do Kambodży (Agencja FORUM)
bEJVvWvF

Słoń Kaavan w końcu uzyskał zgodę weterynarza na podróż. Najprawdopodobniej zostanie przewieziony do Kambodży, gdzie będzie mógł liczyć na towarzystwo i lepsze warunki.

Zoo w Islamabadzie, w którym słoń mieszkał przez 35 lat, zostało zamknięte w maju. Sąd orzekł, że panujące tam warunki były fatalne, a zwierzęta były zaniedbywane.

bEJVvWvH

Kaavan urodził się w 1985 r. na Sri Lance i został podarowany ówczesnemu premierowi Pakistanu. Od czasu śmierci swojego towarzysza w 2012 r., słoń mieszkał sam na niewielkim wybiegu.

Najbardziej samotny słoń świata. Żył w tragicznych warunkach

We wrześniu 2016 r. pojawiły się medialne doniesienia o tragicznych warunkach, w jakich żył Kaavan. Przez ponad dwie dekady miał być związany łańcuchami. O lepsze warunki dla zwierzęcia walczyli aktywiści i celebryci z całego świata, w tym piosenkarka Cher.

bEJVvWvN

Mimo nadwagi słoń wykazuje również oznaki niedożywienia. Z powodu złego podłoża w zagrodzie ma urazy na nogach. Cierpi również problemy behawioralne - przez wiele godzin kręci głową do przodu i do tyłu, najprawdopodobniej dlatego, że się nudzi i jest samotny - podaje "Sky News".

Zobacz także: Słonie afrykańskie. Dwa maluchy zagrożonego gatunku urodziły się w zoo w Meksyku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJVvWwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Ann 43
rok temu
Nie potrafię szanować ludzi ... To co robią zwierzętom wskazuje ze są dziełem samego szatana. Przykre ale prawdziwe. Człowiek zniewolił swoich słabszych braci do granic możliwości, wykorzystując ich ciała absolutnie do wszystkiego : rozrywka, jedzenie , odzież. Oby Ci wykorzystujący w przyszłym życiu ( czego nie można wykluczyć ) zostali tymi wykorzystywanymi...
Tita
rok temu
Czlowiek wykorzystuje czesto swa wladze nad slabszymi i zaleznymi od niego istotami. Czesto jest to tezjedyny powod podwyzszonego poczucia wlasnej warosci, bo nie ma zadnych innych...
zyzio
rok temu
Człowiek to najgorsze zwierze na tym świecie. Mam wrażenie, że Bogu chyba coś nie wyszło
bEJVvWwj
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić