aktualizacja 

Przekazał FBI laptopy Bidena. Teraz chce 500 mln dolarów

79

John Paul Mac Isaac jest właścicielem serwisu komputerowego. O informatyku zrobiło się głośno w amerykańskich mediach po tym, jak przekazał FBI laptopy należące do Huntera Bidena. Teraz wytoczył Twitterowi proces, oskarżając portal o zniesławienie. Chce 500 mln dolarów odszkodowania.

Przekazał FBI laptopy Bidena. Teraz chce 500 mln dolarów

Hunter Biden w kwietniu 2019 roku przyniósł swoje trzy laptopy do serwisu komputerowego w Wilmington w stanie Delaware. Syn nowego prezydenta miał już nigdy więcej się po nie nie zgłosić oraz nie uiścić należności za usługę odzyskiwania danych.

W trakcie naprawy sprzętu John Paul Mac Isaac rzekomo odnalazł filmy i zdjęcia, na których Hunter Biden m.in. zażywa narkotyki. Miał również współżyć z kilkoma partnerkami jednocześnie. Oficjalnie nigdy nie potwierdzono, że mężczyzna zarejestrowany na nagraniach to rzeczywiście syn nowego prezydenta USA.

Ujawnił zawartość komputerów Huntera Bidena. Teraz pozywa Twitter

John Paul Mac Isaac uznał, że jego obowiązkiem jest przekazać znalezione materiały funkcjonariuszom FBI. W posiadanie filmów, zdjęć i e-maili, w których Hunter poruszał ważne kwestie zawodowe, wszedł również Rudy Giuliani. To prawnik Donalda Trumpa – kontrkandydata Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Dzięki zabiegom Giulianiego sprawa została nagłośniona przez New York Post.

Jak podaje Daily Mail, John Paul Mac Isaac skarży się, że w wyniku skandalu jego biznes odniósł poważne straty. Obwinia o nie m.in. administratorów Twitter, którzy mieli uznać go za hakera i tak traktować na portalu społecznościowym. W konsekwencji 44-latek zaczął otrzymywać groźby od osób uważających go za "rosyjskiego agenta", a jego firma – negatywne recenzje. Ostatecznie Mac Isaac złożył do sądu pozew, w którym oskarża administrację Twittera o zniesławienie.

To absurd, że ktokolwiek uwierzył, że jestem rosyjskim agentem. Jestem dumnym Amerykaninem – powiedział John Paul Mac Isaac na filmie zamieszczonym na YouTube.
Zobacz także: Zobacz też: Szczepionka na COVID-19. Joe Biden zaszczepił się przed kamerami
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić