Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Najlepsze memy po wyborach. Internauci nie oszczędzali żadnego z kandydatów

18

Wyniki exit poll i late poll wzbudziły poruszenie w całym kraju. Mimo że wciąż nie poznaliśmy ostatecznego zwycięzcy walki o urząd prezydenta, internauci już rozpoczęli komentowanie sytuacji za pomocą memów. Żartowano zarówno z Rafała Trzaskowskiego, jak i jego kontrkandydata Andrzeja Dudy.

Najlepsze memy po wyborach. Internauci nie oszczędzali żadnego z kandydatów
Internauci komentują II turę wyborów poprzez memy (Twitter.com, Facebook.com, Sekcja Cyniczna, @polishprideico1)

Andrzej Duda otrzymał 51 proc. głosów. Jego rywal Rafał Trzaskowski – zaledwie o 2 proc. mniej. Mimo że ostateczny werdykt PKW dopiero poda, internauci nie odmówili sobie przygotowania memów na temat przebiegu wyborów prezydenckich. Obrazki pojawiały się zarówno w ciągu dnia, jak i tuż po ogłoszeniu exit poll.

Wybory 2020. II tura. Memy

Internauci nawiązywali nie tylko do kandydatów na urząd prezydenta. Pozwolili sobie również na uszczypliwości względem innych znanych postaci z polskiej sceny politycznej.

Przyczynkiem do żartów była również różnica pomiędzy głosami na kandydatów. Sam Rafał Trzaskowski zachęcał swoich zwolenników, aby nie tracili nadziei na jego wygraną, ponieważ liczenie wciąż trwa. Prawdopodobnie autor tego mema wziął sobie radę do serca.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jeszcze przed II turą było głośno o Mariuszu Kolonce. Dziennikarz i znany komentator polityczny niespodziewanie ogłosił się prawowitym prezydentem Polski. Internauci nie zapomnieli o tym również w dzień wyborów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zwolennicy Rafała Trzaskowskiego niekiedy pozwalali sobie na złośliwości wobec Andrzeja Dudy. Wiele osób nie kryło swojego niezadowolenia z powodu przewagi, jaką zdobył względem kandydata KO.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jednak zwolennicy Andrzeja Dudy również nie pozostawali im dłużni. Ciosy internautów, którzy prowadzili ze sobą "wojnę na memy", były również wymierzane w kierunku wyborców Trzaskowskiego oraz członków jego partii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niektórzy internauci są już przekonani, że to Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. Żeby dać upust swojej frustracji, przygotowywali memy nawiązujące do ostatnich wydarzeń społecznych i politycznych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pojawiły się również żarty na temat wyjazdu z kraju w przypadku wygranej kandydata, którego wspiera Prawo i Sprawiedliwość.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W wybory zaangażowali się także członkowie Polonii, w tym – mieszkającej w Japonii. Zdecydowali się oni skomentować "pojedynek" między Rafałem Trzaskowskim i Andrzejem Dudą w estetyce japońskiego anime.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Radosław Fogiel o kampanii. "Dobry moment, żeby stonować nastroje"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić