Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Najnowsze dane o koronawirusie w Polsce. Jest raport ministerstwa

8
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Wtorkowy poranny raport mówi o 267 nowych przypadkach na terenie naszego kraju. Odnotowano także dwanaście kolejnych przypadków śmiertelnych.

Najnowsze dane o koronawirusie w Polsce. Jest raport ministerstwa
Najnowsze dane o koronawirusie w Polsce (Getty Images, Artur Widak)
bETGYlmJ

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa na terenie Polski. We wtorek rano otrzymaliśmy informację o 267 osobach, których badania laboratoryjne zwróciły pozytywny wynik obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Nowe dane dotyczą osób z 15 województw: Najwięcej przypadków odnotowano w śląskim - 72. Pozostałe dane dotyczą województw: wielkopolskiego (52), małopolskiego (44), mazowieckiego (28), łódzkiego (19), lubelskiego (12), podkarpackiego (12), dolnośląskiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), lubuskiego (6), opolskiego (2), pomorskiego (2), świętokrzyskiego (2), podlaskiego (1) i zachodniopomorskiego (1).

bETGYlmL
Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K Tomaszów Mazowiecki, 80-M Zgierz, 87-K Kędzierzyn Koźle, 70-K Poznań, 94-K Bytom, 78-M, 84-K, 81-M, 84-M Racibórz, 69-M Tychy, 60-M Wrocław, 76-M Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące - podało MZ w swoim oficjalnym komunikacie.

Łącznie w Polsce mamy już 38 457 przypadków zarażenia koronawirusem. 1 588 to przypadki śmiertelne.

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie

Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETGYlnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
emcio
rok temu
a Pan premier i ZUS zaciera ręce
2019
rok temu
a co powiedział premier, to niby skąd on ma taką pewność i wiadomość że tej cholernej choroby już nie ma? na szczęście gdzie ja mieszkam nie słyszałam o żadnym przypadku tej zarazy, i mam nadzieję że do tego nie dojdzie. A ludzie są sami sobie winni, że tak się dzieje, nie przestrzegają elementarnych zasad higieny, te zbiorowiska ludzi, więc wiadomo, że jeśli ta zaraza jest taka zarażliwa, to naprawdę trzeba być przewidującym i ostrożnym, żeby nie narażać siebie i innych.
2019
rok temu
to ze co chwilę piszą o tym koronawirusie jest specjalnie, żeby siać niepokój wśród Polaków. Ludzie umierali, umierają i będą umierali na tą czy inną chorobę można umrzeć na zwykłą podobno grypę, więc dlaczego nie siać zamętu w głowach ludzi, to akurat nic nie kosztuje. A póki co to chulaj dusza piekła nie ma, jest koronawirus..........
bETGYlnn
Jarek K.
rok temu
Wykruszają się wyborcy PiS
Jaccek
rok temu
Tytuł jest mylący kilkaset to nie ponad 200, a od 500 w górę
kwiatuszek
rok temu
a ZUS zaciera ręce
kwiatuszek
rok temu
naturalna selekcja. brak dostu do specjalistów i pod osłonką korony ludzie gina
Tadeusz
rok temu
Po co codziennie piszecie o przypadkach korona wirusa? Każdy zainteresowany znajdzie stronę Ministerstwa i sobie poczyta. Nie trzeba straszyć Polaków, już nie trzeba. Chyba że macie z tego tytułu profity, to najmocniej przepraszam.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić