Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EŁEM
|

Nietypowe nagranie z granicy. Jeden szczegół przykuwa uwagę

712
Podziel się:

Białoruski Państwowy Komitet Graniczny (GPKB) udostępnił w mediach społecznościowych nowe nagranie z granicy. Białoruski dron dokonał przelotu nad obozowiskami migrantów, przebywających prawdopodobnie w rejonie Kuźnicy Białostockiej. Na nagraniu jest coś, co zwraca szczególną uwagę.

Nietypowe nagranie z granicy. Jeden szczegół przykuwa uwagę
Niecodzienne schronienie polskich żołnierzy na granicy (Fot. gpk.gov.by)

Film opublikowano w mediach społecznościowych GPKB. To nagranie z drona, a wiemy to stąd, że wyraźnie widać, jak urządzenie przelatuje nad terenem granicznym, rejestrując obozowisko. Widać także polskich żołnierzy i sprzęt wojskowy.

Białorusini opisują, że wciąż przybywa migrantów. Powstało także "spontaniczne", improwizowane obozowisko. W komunikacie można przeczytać również, że stan uchodźców pogarsza się ze względu na zimno i że udzielana jest im pomoc.

Oskarżają także stronę polską o "wywieranie presji psychicznej" na migrantów. Białorusini twierdzą, że Polacy używają silnych reflektorów i świateł stroboskopowych, oraz nie reagują na prośby o pomoc.

Zobacz także: Rosyjskie bombowce nad Białorusią. Pokaz sił 60 km od polskiej granicy

Żołnierze w szałasie

Widać także migawki ze strony polskiej. Można na nich zobaczyć wiele policyjnych i wojskowych samochodów, np. wojskowy HMMWV, znany z operacji w Iraku i Afganistanie. Jest ich kilka.

Uwagę przyciąga także nietypowa konstrukcja, wykonana przez polskich wojskowych. Wygląda jak sklecony z drewna i gałęzi szałas lub lekko zamaskowany namiot, ale powiewa przed nim polska flaga. Widać także grupkę zebranych przy szałasie polskich żołnierzy.

Szałas widoczny jest na drugiej części nagrania. Trudno określić, jakie jest przeznaczenie obiektu.

W tej chwili na pograniczu polsko-białoruskim przebywa łącznie kilkanaście tysięcy żołnierzy, policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Trwający od późnej wiosny kryzys migracyjny pozostaje nierozwiązany. Uchodźcy próbują przedostawać się na stronę polską, a Białorusini dokonują licznych prowokacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(712)
MKrak
8 miesięcy temu
Co jest grane do jasnej cholery ... Bezpośredni atak na naszą granicę i służby jej pilnujące, niszczenie sprzętu , zagrożenie życia , na co policja czeka , dlaczego nie użyto broni na gumowe kule ? Można tak rozganiać kiboli a nie można motłochu, ktory stanowi śmiertelne zagrożenie ? Jak ma się czuć Polak , ktory za nic został spałowany a realni napastnicy oblewani są wodą ? Niszczenie zapory na przejsciu to już jest polska strona , można nawet użyć broni palnej bo jest to atak na naszą granicę !!! " Migranci" swoim zachowaniem określili już swoje zamiary, mamy rannych mundurowych w szpitalach, dostali tylko kamienie,czekamy aż dostaną broń do ręki? Czy polskie władze zupełnie już straciły jaja ?
Basia
8 miesięcy temu
Jak człowiek zmienia poglądy Nie tak dawno na policję mówiłam stoją psy A wtej chwili bez zawachania stanęła bym i pomagała w walce z terrorystami Szacunek dla wszystkich mundurowych
Basia
8 miesięcy temu
Łukaszenka ciebie nawet terrorystą nie można nazwać jak ty łzami dzieci idymem z papierosów atakujesz Polskę spuść się w kana Niech żyje Polska
lll
8 miesięcy temu
i nie przechodzą w innym miejscu gdzie nie ma płotu????? O co chodzi?????
lll
8 miesięcy temu
dmuchajmy na zimne!!! Niczego nie dostaliśmy za darmo tylko za ciężką pracę. Jeśli ktoś nie potrafi budować własnego kraju to czy przyjedzie i zbuduje mój?
lll
8 miesięcy temu
w 39 było bardzo podobnie - nikt nie wierzył w agresję niemiec i wszyscy liczyli na pomoc z zachodu. I był dwa razy zonk.
lll
8 miesięcy temu
Mobilizujmy wojska bo stracimy to co mamy. Mamy bardzo dużo obcokrajowców w Polsce - to jest armia choć na razie bez uzbrojenia. Na ukrainie wojna niby jest ale jej nie ma - o co chodzi???
lll
8 miesięcy temu
paręnaście tysięcy osób tutaj to brak po kilka tysięcy w innych miejscach.
lll
8 miesięcy temu
Jeśli komuś jest źle w Polsce to niech spróbuje w innym kraju jako obcy bo zawsze tak będzie traktowany i to przez pokolenia.
lll
8 miesięcy temu
Niech wracają do siebie i niech zrobią tam porządek. Niech budują swój kraj - my to robimy i od kilku dziesiątek lat żyje nam się coraz lepiej. Tylko praca i troska o to co się zbudowało daje efekty długofalowe, nic innego. Nic nie ma za darmo i na zawsze. Teraz walczymy o to byśmy nie stracili tego co zbudowaliśmy.
001
8 miesięcy temu
Za całe zło na świecie są winni komuniści Nic nigdzie nie prosperuje dobrze gdzie oni są
001
8 miesięcy temu
Aftim aftum Merkel odpala miotłę i zabiera swoje siostry i braci muzułmanów To wydarzy się prawdo podobnie dziś w nocy Oby bez żadnego uszczerbku na polskim żołnierzu Powodzenia nasi bohaterowie.
Pozwól żyć
8 miesięcy temu
Zacznijcie ich traktować jak ludzie a nie zwietrzeta Polska bez honorowa jak zawsze
Maggi
8 miesięcy temu
No To niech u biora ci co wojne rozpetali u nich w kraju
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić