Kosma Szczepaniak| 

Najnowszy sondaż prezydencki. Rafał Trzaskowski wciąż zyskuje poparcie

719

Czy do wyboru prezydenta Polski potrzebna będzie druga tura? Kolejny sondaż, przeprowadzony tym razem na zlecenie "SE", wskazuje, że właśnie tak się stanie. Rafał Trzaskowski depcze po piętach Andrzejowi Dudzie.

Najnowszy sondaż prezydencki. Rafał Trzaskowski wciąż zyskuje poparcie
Rafał Trzaskowski zyskuje poparcie w kolejnym sondażu (PAP, Paweł Supernak)

W środę 17 czerwca odbyła się debata prezydencka. Wielu ekspertów, jak i sami kandydaci na prezydenta RP wskazują jednak, że daleko temu było do debaty. Była to raczej próba Telewizji Polskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości na przeprowadzenie antykampanii wyborczej Rafałowi Trzaskowskiemu.

Reakcja społeczeństwa pokazuje jednak, że efekt był raczej zupełnie odwrotny. Potwierdza to między innymi najnowszy sondaż prezydencki, który w piątek rano został opublikowany na łamach "Super Expressu".

Najnowszy sondaż prezydencki. Rafał Trzaskowski umacnia pozycję

Według badania "SE" najwięcej Polaków wciąż zamierza oddać głos na urzędującego obecnie prezydenta, a więc Andrzeja Dudę (40,82 proc.). Na próg powyżej 30 proc. poparcia wskoczył już jednak Rafał Trzaskowski (30,28 proc.). Kandydat Koalicji Obywatelskiej z dnia na dzień cieszy się coraz lepszymi wynikami w sondażach.

Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia. Niezależny kandydat ma wśród Polaków 11,74 proc. poparcia. Na kolejnych pozycjach są Krzysztof Bosak (6,24 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (6,06 proc.) oraz Robert Biedroń (3,28 proc.).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić