Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Tego o Waldemarze Witkowskim nie wiedzieliście. Ciekawa przeszłość kandydata

5

Jednym z kandydatów na prezydenta RP w wyborach 2020 jest Waldemar Witkowski. Niegdyś uznano go za najbogatszego urzędnika w Polsce. Kim dziś jest Witkowski? Czym się zajmuje?

Tego o Waldemarze Witkowskim nie wiedzieliście. Ciekawa przeszłość kandydata
Kim jest Waldemar Witkowski? (PAP)

Waldemar Witkowski to jeden z uczestników środowej debaty prezydenckiej w TVP. Co ciekawe, ten polityk zaledwie kilka dni temu otrzymał zgodę Sądu Najwyższego na start w wyborach prezydenckich 2020.

Witkowski ma 66 lat. To polski działacz społeczny, były wojewoda wielkopolski, a od 2006 roku przewodniczący Unii Pracy.

Ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej, a później podyplomowe studia pedagogiczne. Był m.in. działaczem ruchu naukowego SZSP, a w latach 1976-1990 przynależał do PZPR.

Zobacz także: Debata prezydencka w TVP. Szymon Hołownia: polska polityka wobec uchodźców nie istnieje

Kim jest Waldemar Witkowski?

Witkowski od wielu lat jest związany z Unią Pracy. W 2003 roku został uznany najbogatszym urzędnikiem w Polsce.

Ma na swoim koncie kilka wyróżnień. Został odznaczony Złotym (1999), Srebrnym (1994) i Brązowym Krzyżem Zasługi, odznaką "Za Zasługi w Rozwoju Województwa Poznańskiego", odznaką "Zasłużony Działacz Kultury" i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2012).

Wybory 2020. Jakie są propozycje Waldemara Witkowskiego?

Witkowski proponuje m.in. skrócenie czasu pracy do 7 godzin, możliwość przechodzenia na emeryturę w dowolnym wieku, tanie kredyty mieszkaniowe. Deklaruje również wsparcie dla przedsiębiorców, którzy odczuli negatywne skutki pandemii koronawirusa. Proponuje m.in. obniżenie podatku dochodowego PIT o 50 proc. oraz zwolnienie przedsiębiorców z płacenia składek ZUS i z podatku od nieruchomości.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić