Robert Czykiel| 
aktualizacja 

Najnowszy sondaż. Wielka strata PiS, rośnie liczba niezdecydowanych

105

Ostatnie wydarzenia w kraju sprawiają, że poparcie traci Prawo i Sprawiedliwość. Nie zmienia to jednak faktu, że partia rządząca jest liderem najnowszego sondażu.

Najnowszy sondaż. Wielka strata PiS, rośnie liczba niezdecydowanych
Sondaż: PiS traci wyborców (Getty Images, SEBASTIAN WIELECHOWSKI )

Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich tygodniach straciło wiele w oczach Polaków. Z jednej strony obrywa za wprowadzane obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa, a z drugiej jest atakowane podczas strajków kobiet za zaostrzenie przepisów aborcyjnych.

Duża strata PiS w najnowszym sondażu

Partia rządząca znalazła się w poważnym kryzysie, bo zaczyna tracić wyborców. Tak wynika z najnowszego sondażu, który został przeprowadzony przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

PiS w szybkim tempie traci poparcie. W tej chwili 28 proc. ankietowanych przyznało, że zagłosowałoby na partię Jarosława Kaczyńskiego, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę. To spadek aż o 8 punktów w porównaniu do wrześniowego badania.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Wśród protestujących Henryka Krzywonos. "Czas PiS-u się kończy"

Jeszcze większy odpływ wyborców można zauważyć, gdy porówna się dane sondażu z maja tego roku. Wtedy PiS miał aż o 12 proc. więcej zwolenników.

W tej chwili najgroźniejszym konkurentem jest Koalicja Obywatelska, która w sondażu zajęła drugie miejsce z wynikiem 23,1 proc. Coraz więcej Polaków przyciąga ruch Szymona Hołowni, bo Polska 2050 jest trzecia z poparciem na poziomie 14,9 proc.

Sondaż jednak pokazuje, że jest coraz więcej niezdecydowanych. Aż 20,6 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo oddałoby głos.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić