o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

"Dajemy rządowi 7 dni". Mocne słowa na konferencji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

290
Podziel się

W niedzielę odbyła się konferencja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Poinformowano o powołaniu Rady Konsultacyjnej, która ma za zadanie zebrać postulaty protestujących. Poinformowano już o pierwszych żądaniach.

"Dajemy rządowi 7 dni". Mocne słowa na konferencji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet
(Instagram)
bDoAdSwl

Rada Konsultacyjna przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet składa się głównie z ekspertów i aktywistów. Ma ona zebrać i uporządkować postulaty, które słychać na ulicach.

Potrafimy sprawić, że nasza Rada nie napisze wielkiego, ambitnego, utopijnego programu do szuflady, tylko instrukcje wyjścia z bagna - zapowiedział Strajk Kobiet.

Podczas konferencji rada przekazała, że stworzyła listę, która zawiera najczęściej powtarzane żądania protestujących. Chodzi m.in. o kwestię aborcji, praw osób LGBT, czy zakończenia nauczania religii w szkołach.

bDoAdSwn
To żądania zebrane od protestujących. Będą nad nimi pracować grupy eksperckie. To wszystko pojawia się w głosach ludzi na ulicy - poinformowała Rada Konsultacyjna przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet.

Jednym z postulatów jest odwołanie Przemysława Czarnka z funkcji ministra edukacji i nauki. Podkreślono, że "poglądy, które głosi minister nie pozwalają na opiekowanie się młodzieżą". Aktualny jest także postulat dotyczący dymisji całego rządu.

Na konferencji prasowej poruszono także kwestię rozdziału państwa i Kościoła. Ogólnopolski Strajk Kobiet chce wypowiedzenia przez Polskę konkordatu i zniesienia klauzuli sumienia.

bDoAdSwt
Proponujemy natychmiast zaprzestać finansowania Kościoła w jakikolwiek sposób. Żadnych działań, żadnych pieniędzy, które płyną ze strony spółek Skarbu Państwa czy spółek samorządowych. Na początek proponujemy, żeby dzieci w wieku lat 13 mogły decydować, czy chcą chodzić na religię. Nie może być tak, że to jest możliwe dopiero od 18. roku życia. To jest skandal i ewenement na skalę światową - podkreślono.

Strajk Kobiet chce, by rząd przeznaczał więcej pieniędzy na ochronę zdrowia. Żąda, by w ciągu 7 dni podwyższono finansowanie do 10 proc. PKB.

Dajemy rządowi 7 dni na ochronę zdrowia. Żądamy, by pieniądze, które płyną do kościoła i TVP PiS wpłynęły w całości na służbę zdrowia - ogłosił Strajk Kobiet.
bDoAdSwu
Ochrona zdrowia w tej chwili w Polsce leży i kwiczy. To Kaczyński i jego służby, jego koledzy są winni temu, że wychodzimy na ulice. To oni są winni temu, że ktoś z nas się zarazi. To oni spowodowali, że musieliśmy wyjść. W związku z tym, że w tej chwili finansowanie ochrony zdrowia zdrowie jest na poziomie 4,5% żądamy, żeby rząd w ciągu tygodnia podwyższył finansowanie do 10%. Jeśli chodzi o kobiety i o pandemię wiemy o tym, że ludzie umierają w karetkach pogotowia, czekając na wjazd do szpitali. Żądamy, żeby to było zmienione. Nie wiem, jak to zrobicie.

Strajk Kobiet zapowiada kolejne protesty

Strajk Kobiet zapowiada kolejne protesty i blokady. W poniedziałek mają odbyć się blokady ulic, a w środę "łańcuch solidarności", który ma być wyrazem wsparcia "dla miejscowości, gdzie władza dusi protest".

Zobacz także: Strajk kobiet. Gigantyczny tłum na ulicach Warszawy. Tak wyglądał protest "od środka"

bDoAdSwv
bDoAdSwO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(290)
mmm
miesiąc temu
Kobiety na traktory. Już to przerabialiśmy. Dadzą prawo do aborcji, a zabiorą inne wolności dla nich wrogie i nazwą to anarchia. Bolszewiczki jak rozwalą całą normalność to wypną się na biedne polskie dziewczynki.
wik
miesiąc temu
POkażcie twarz pani lempart,jest na co popatrzeć. I niech powie to co słyszeliśmy - "niech niszczą jak tak czuja i tak im pasuje""!!!!
lema
miesiąc temu
I zażądajcie jeszcze, żeby temperatura powietrza była około 30 stopni C przez jesień i zimę, bo mi na ogrzewanie nie starcza. "Nie wiem, jak to zrobicie, ale macie zrobić, macie na to 7 dni". Sprawdza się powiedzenie, że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera. Pomyślcie tylko , gdyby te baby doszły do władzy, jaka anarchia i chaos zapanowałyby w Polsce.
bDoAdSwP
Padres
miesiąc temu
Ludzie opamiętajcie się. Zdajecie sobie sprawę, że stanowicie zagrożenie dla swoich najbliższych, znajomych i innych. To co wyprawiacie jest zwykłą obelgą dla całej służby zdrowia, dla wszystkich, którzy walczą z epidemią poświęcając swoje zdrowie, a wy to macie gdzieś. Gardzicie życiem i poświęceniem innych. Protesty owszem, ale nie w ten sposób.
luk
miesiąc temu
one już się wypięły i ujawniły o co idzie! Ale dzieciaki jeszcze nie rozumieją! oby nie pojęły za późno!
Najnowsze komentarze (290)
Kllikkô
2 tyg. temu
Kościół jeszcze przeprosi za swoje zachowanie. Rok 2023. Zapamiętajcie ten rok!
stiv
4 tyg. temu
Tym pania najmniejchodzi o dobro kobiet
stiv
4 tyg. temu
Tylko kto kieruje ta pania,kto za tym stoi
Kama
4 tyg. temu
,,...Żądamy, żeby to było zmienione. Nie wiem, jak to zrobicie." Przypomina mi to trochę małego, rozkrzyczanego dzieciaka, które tupie nogą i krzyczy ,,daj mi cukierka ! natychmiast!"
Kama
4 tyg. temu
,,...Żądamy, żeby to było zmienione. Nie wiem, jak to zrobicie" przypomina mi to trochę małego tupiącego i rozkrzyczanego dzieciaka ,,daj mi teraz cukierka! natychmiast!
gay
4 tyg. temu
Lempart ma już ponad milion zł wiec na razie starczy hehe
gay
4 tyg. temu
lempart ma juz ponad miloion zl wiec na razie starczy hehe
robo
4 tyg. temu
Do protestujących, odetnijcie się od tych pań, nie musicie mieć żadnego przywództwa a już na pewno nie panią lempart, zepsuje to co zrobiliście dobrego
bDoAdSwH
bul
4 tyg. temu
nazwa strajk kobiet ma tyle wspólnego z kobietami co ekogroszek z ekologią
bul
4 tyg. temu
ultimatum jak u isis ,nawet stroje mają takie same
wrbgw
4 tyg. temu
maja metody jak z państwo islamskie
bolo
4 tyg. temu
Ta pani jest śmieszniejsza niż Prezydent Europy przy domowym ołtarzyku.
XXC
4 tyg. temu
...bo One żądają !! Ha,Ha.... One dają 7 dni, ha, ha... "Skala światowa..", to wiadomo rynsztok...Konsumpcja i burdel. Od razu do aborcji dopieły LGBT i inne "żądania":) Przydały by się Zmotoryzowane Odwody....
Stasiu
4 tyg. temu
Pani Lampert jest bardzo mondrom i pieknom kobietom💔💔💔
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić