lublin112.pl| 

Najsłodsze, co dziś widziałeś. Spójrzcie na nagranie leśników

2

Nadleśnictwo Garwolin opublikowało nagranie, na którym widać pierwsze karmienie sokolego pisklęcia, które jako pierwsze pojawiło na świecie. Przypomnijmy, jaja zabrane z lubelskiego gniazda na kominie elektrociepłowni oraz pisklę znajdują się obecnie pod opieką doświadczonego sokolnika.

Najsłodsze, co dziś widziałeś. Spójrzcie na nagranie leśników
Pierwsze karmienie sokolego malucha. Zobacz film (Nadleśnictwo Garwolin)
Zobaczcie, jak maluch Wrotki rośnie w oczach. Apetyt mu dopisuje jak widać. Z wczorajszych (17 kwietnia) oględzin wynika, że jedno z czterech jaj było niezalężone - wyjaśnia Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół.

Jaja zabrane z gniazda na kominie lubelskiej elektrociepłowni trafiły do leśniczego, pana Jarosława Przydacza, który jest doświadczonym sokolnikiem.

Po prześwietleniu jaj okazało się, że jedno z nich było niezalężone, a w pozostałych trzech pisklęta właśnie zaczynają się kluć. Jeśli wszystko się uda, po wykluciu sokoły zostaną odchowane i podłożone do gniazd dzikich sokołów wędrownych. Trzymajcie kciuki! - informowało wczoraj Nadleśnictwo Garwolin, Lasy Państwowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wysypaliśmy górę śmieci w centrum Warszawy. Zobacz reakcje przechodzących osób


Najpierw pojawił się film z wyklucia sokolego pisklęcia, a dzisiaj (18 kwietnia) rano zostało opublikowane kolejne nagranie, tym razem z pierwszym karmieniem malucha.


Sokół wędrowny jest naszym największym lęgowym sokołem, a jego liczebność w Polsce szacuje się na około 100 - 150 par. Ptaki te niemal całkowicie wyginęły na świecie, w tym również w Polsce, w latach 60 ubiegłego wieku. Na szczęście dzięki hodowlom prowadzonym przez sokolników i intensywnemu programowi restytucji sokoły wróciły na polskie niebo - wyjaśnia Nadleśnictwo Garwolin, Lasy Państwowe.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić