Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Największa tajemnica Putina? Wskazuje, kto ma go zastąpić

Władimir Putin zapewnił sobie niemal dożywotnią władzę na stanowisku prezydenta Rosji. Na Kremlu może zasiadać dłużej niż caryca Katarzyna. Pojawia się coraz więcej głosów, kto mógłby po nim objąć schedę. Jak wiadomo, nie ufa nawet swoim najbliższym współpracownikom. Przypuszczenia padają na jednego z jego synów.

Największa tajemnica Putina? Wskazuje, kto ma go zastąpić
Komu Putin odda władzę? (Getty Images)

Na stanowisku prezydenta Rosji Władimir Putin zasiada od ponad 20 lat. Do carycy Katarzyny brakuje mu 16 lat na kremlowskim fotelu. Może zostać władcą z najdłuższym stażem dzięki poprawkom wprowadzonym do konstytucji. Zrobił to tuż przed marcowymi wyborami prezydenckimi, które wygrał z ogromną przewagą.

Jak pisze i.pl, w przeszłości krążyły plotki, że Putin może do władzy dopuścić swoje córki, by w razie pogorszenia jego stanu zdrowia pełniły rolę zastępczyń. Jak się okazuje, Władimir Putin może mieć już gotowego następcę szykowanego do przejęcia tronu. Kluczowy jest jednak wiek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tajemniczy albinos w Kluczborku. Nagrał bliskie spotkanie z białą nutrią

Kto zostąpi Putina? Prawnik zdradza wielką tajemnicę

Rosyjski prawnik, były poseł do parlamentu i ekspert polityczny, Mark Feigin, niegdyś reprezentował kultowy antyputinowski zespół punkowy Pussy Riot. Bronił członkinie grupy, które nie bały się śpiewać, by Putin odszedł w zapomnienie. Trzy kobiety zostały skazane na kolonię karną. Teraz wyjawił być może największą tajemnicę dyktatora.

Jak pisze i.pl, w ukraińskiej telewizji Feigin stwierdził, że Putin ma dwóch młodych synów ze swoją wieloletnią kochanką, gimnastyczką Aliną Kabajewą. Starszy "tajny" syn despoty, Iwan, ma w tej chwili 9 lat i jest już przygotowany na urząd prezydenta. O chłopcu wiadomo tyle, że urodził się w ekskluzywnej prywatnej klinice w Szwajcarii.

Drugi – Władimir Junior – urodził się cztery lata później w Moskwie w 2019 r., a poród prowadziła ta sama urodzona w Szwajcarii, radziecka lekarka, dr Natalia Thiebaud Kondratieva.

To właśnie Iwanowi, gdy skończy 18 lat, Putin ma chcieć przekazać władzę. Problemem jest zapis w konstytucji, który reguluje wiek. Prezydentem może być osoba, która ukończyła 35 rok życia. Być może Putin będzie zmuszony do wprowadzenia nowelizacji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić