"Najzamożniejszy emeryt". Taką dostał podwyżkę po waloryzacji

88

Emerytura wyższa o ponad 3 tysiące złotych? To możliwe! 85-latek z Opolszczyzny otrzymał w marcu jedną z najwyższych emerytur w Polsce. To dzięki rekordowemu w 2023 roku wskaźnikowi waloryzacji.

"Najzamożniejszy emeryt". Taką dostał podwyżkę po waloryzacji
Mieszkaniec Opolszczyzny otrzymał rekordową waloryzację emerytury. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, Dobrila Vignjevic)

Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2023 roku wyniósł rekordowe 14,8 proc. Oznacza to, że wszyscy emeryci i renciści w tym roku otrzymali od ZUS podwyżki, których wysokość zależy od bazowej kwoty ich świadczenia.

Rekordowa emerytura. Taką podwyżkę z ZUS dostał 85-latek

W zależności od wysokości emerytury, niektórzy seniorzy otrzymali w marcu podwyżki rzędu kilkuset, a inni nawet... kilku tysięcy złotych!

Jaka była najwyższa waloryzacja w marcu? Otrzymał ją 85-latek z województwa opolskiego, który został uznany za "jednego z najzamożniejszych emerytów w Polsce".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Europejska emerytura w Polsce. "Będzie odporna na zakusy polityków"

Senior jeszcze przed wprowadzeniem marcowej waloryzacji był beneficjentem najwyższej emerytury przyznawanej przez opolski ZUS. Jego świadczenie wynosiło wówczas 22,5 tys. zł brutto.

Po waloryzacji emerytura 85-latka wzrosła do 25,8 tys. złotych brutto, co oznacza, że mężczyzna w marcu dostał aż 3,3 zł podwyżki z ZUS!

Pozostałe miejsca na podium pod względem wysokości waloryzacji w regionie również zajmują panowie. Na drugim miejscu znalazł się emeryt, którego świadczenie wynosiło 20,2 tys. zł brutto. W marcu senior otrzymał podwyżkę w wysokości 2,6 tys. zł.

Trzecie miejsce zajmuje natomiast mężczyzna, którego wynagrodzenie do tej pory wynosiło 20,1 tys. zł brutto. Na marcowej waloryzacji zyskał on 2,5 tys. zł.

Nie wszyscy jednak mogą cieszyć się takimi imponującymi kwotami. Najskromniejsze emerytury w zestawieniu, już po podwyżce, nie przekraczają 2,5 tys. zł

W kwietniu najniższa emerytura wypłacona na Opolszczyźnie wyniosła 75 groszy i otrzymała ją kobieta, która oficjalnie przepracowała zaledwie 12 dni. Za nią plasuje się mężczyzna z emeryturą w wysokości 1,95 zł na rękę, a podium zamyka seniorka, która po waloryzacji dostała 2,46 zł emerytury.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić