O włos od tragedii. Nad dnie rzeki dzieci znalazły niewybuch

97

Niebezpieczne znalezisko w Czechyniu, w Nadleśnictwie Płytnica. Bawiące się w rzece Piława dzieci znalazły niewybuch. Do podobnego zdarzenia doszło już 21 lat temu, wtedy zginął nastolatek.

O włos od tragedii. Nad dnie rzeki dzieci znalazły niewybuch
O włos od tragedii. Nad dnie rzeki dzieci znalazły niewybuch. (Facebook.com, Edward Malicki)

Do nietypowego znaleziska doszło w ubiegły piątek w Czechyniu (woj, zachodniopomorskie). Na dnie Piławy dzieci znalazły niewybuch. Na szczęście dzieci były na tyle rozważne, że nie dotykały pocisku, tylko od razu zawiadomiły leśniczego, który wezwał policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren do momentu przyjazdu saperów. Pocisk przewieziono na specjalny poligon, gdzie został zdetonowany.

Mieszkańcy Czechynia nadal pamiętają tragedię sprzed 21 lat

Przypominamy, że do podobnej sytuacji doszło w Czechyniu już 21 lat temu. Wtedy jednak incydent nie miał szczęśliwego finału. 17-latek znalazł niewybuch i zaniósł go do domu, umieścił w imadle i chciał go przepiłować. Wtedy pocisk eksplodował, a nastolatek zginął na miejscu. Ciężko ranni zostali jego 13-letnia siostra, i 8-letni i 21-letni koledzy.

Służby bezpieczeństwa przypominają, że znaleziska, które wyglądają jak niewybuchy należy omijać z daleka. Nie można ich ani dotykać, ani przenosić lub rozbrajać. W przypadku natrafienia na takie niebezpieczne przedmioty, należy natychmiast poinformować policję.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić