Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Amerykanie weszli do laboratorium w Wuhan, a tam... "Niemożliwe"

237
Podziel się

Reporterzy amerykańskiej telewizji NBC News zostali wpuszczeni do Instytutu Wirusologii w Wuhan. To pierwsi zagraniczni dziennikarze, którzy tam weszli, odkąd zaczęła się pandemia koronawirusa. Padły trudne pytania.

Amerykanie weszli do laboratorium w Wuhan, a tam... "Niemożliwe"
bCYudrwB

To właśnie na Instytut Wirusologii w Wuhan kierowały się w ostatnich miesiącach oczy całego świata. Instytut posądzano o to, że to tak naprawdę tam rozpoczęła się pandemia – koronawirus miał się stamtąd w jakiś sposób wydostać.

Chińscy naukowcy stanowczo temu zaprzeczają. Dziennikarzy NBC News zapewnili podczas ich 5-godzinnej wizyty w instytucie, że nie mają z pandemią nic wspólnego.

bCYudrwD
To przykre, że przy okazji poszukiwań źródeł wirusa staliśmy się kozłami ofiarnymi – powiedziała Wang Yanyi, dyrektorka Instututu.

Wtóruje jej Yuan Zhiming, wicedyrektor instytutu, który podkreślił, że dopiero 30 grudnia 2019 roku, a więc już po tym, jak w Wuhan stwierdzono pierwsze przypadki nieznanej jeszcze wówczas choroby, instytut otrzymał próbki koronawirusa.

Nie spotkaliśmy się z tym koronawirusem nigdy wcześniej, w związku z czym jest niemożliwe, aby wyciekł z laboratorium – powiedział Yuan Zhiming.
bCYudrwJ

"Wyciek z Wuhan". Trump ma "dowody"

Zwolennikiem teorii, jakoby koronawirus wyciekł z instytutu w Wuhan, jest m.in. prezydent USA Donald Trump. Kiedy 30 kwietnia został zapytany o to, czy widział dowody na to, że wirus pochodzi z laboratorium, odparł, że tak. Do tej pory ich jednak nie przedstawił.

Nie jestem uprawniony, żeby o tym mówić – stwierdził wtedy prezydent USA.

Raport z "czerwonej strefy". Wieluń żyje w nowej rzeczywistości

bCYudrxe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(237)
emka
miesiąc temu
Po tytule artykułu spodziewałam się przynajmniej przerażających warunków w jakich pracują lub że chodziło o założenie hodowli nowych wirusów. Nie wiem po co komu ten nic nie wnoszący artykuł.
już to było
miesiąc temu
tak samo było z Irakiem - bo ma uran, Afganistan - wylęgarnia terrorystów (co ciekawe podczas zimnej wojny to amerykanie dawali sprzęt i szkoli ich do walki z ZSRR), wojna w Wietnamie - udowodniona amerykańska prowokacja ze zniszczeniem własnego statku przez co została wywołana wojna, Korea Pln i Iran obecnie zawieszone ale do czasu - posiadanie broni nuklearnej, Chiny - 85% amerykańska prowokacja do wywołania wojny lub konfliktu powód: 2 gospodarka pod względem ekonomicznym i dogania USA w rankingu, militarnie jest podobnie wydatki Chin na wojsko w przeciągu kilku lat przegania wydatki USA, itd...osobiście to jest druga zimna wojna ale teraz Chinami. Rosja nie jest już tak potężna jak kiedyś. USA oskarża Chiny o: korona-wirusa, kradzież własności intelektualnej, cyber-ataki i destabilizacje rejonu dalekowschodniego a teraz popatrzmy co robiła i robi USA: przywłaszczanie sobie cudzych patentów i niszczenie moralne naukowców którzy nie chcą współpracować, cyber-ataki po co oni kontrolują przepływ informacji(przechwytują ,podsłuchują, śledzą i nagrywają) destabilizacja bliskiego wschodu:Irak,Syria,Afganistan oraz wiele krajów Afryki środkowej przez to mamy w Europie fale imigrantów których wspiera amerykański miliarder G.Soros. można wiele napisać np: UE została powołana jako konkurencyjny odpowiednik gospodarki USA ale została sobie podporządkowana poprzez Rynek naftowy w którym wszelkie transakcje odbywają się w dolarach (na całym świecie) i najciekawsze poprzez wywołanie wojny przeciw terroryzmowi w skocie zastraszeniu populacji by zgadzali się na wszystko co oni chcą wprowadzić co zresztą widzimy na własne oczy. Sami sprzedajemy własną wolność i co gorsza przyjdzie ten dzień ze obudzimy się z ręka w nocniku.
Cxytelnik
miesiąc temu
Zgadzam się ale bez przekleństw. To czysty bełkot zapętlon a nie dziennikarstwo. Błędnie sformułowane nagłówki nie zapowiadające treści to już norma !!! Zenada ! Sensacje tam gdzie ich nie ma i zero konkretów. Po co?
bCYudrxf
Co to ma być
miesiąc temu
Jacek Dyrdak. Zastanów się zanim zaczniesz pisać artykuł. Poziom trzecioklasisty i ten nagłówek. Masakra
ktoskomuscos
miesiąc temu
artykul o kant dolka rozbic
Najnowsze komentarze (237)
okoń
miesiąc temu
wpuścili reporterów? równie dobrze mogli wpuścić amerykańskich raperów
rezun-one
miesiąc temu
Ciekawe czy Trump wpuści dziennikarzy do laboratoriów w USA i co by tam znaleźli.
EU PL
miesiąc temu
Nie maja nic wspolnego , a skad ten wirus wyszedl z ksiezyca i dlaczego uciszali i straszyli lekarzy zeby nic nie rozpowiadali do prasy !!!
kierowiec
miesiąc temu
ten tytuł jest po to by, jeżeli ktoś dalej nie przeczyta to bedzie przekonany że jednak coś tam było źle (propaganda i dzialanie na podświadomość )
i tyle
miesiąc temu
Wirus podrzucili w Wuhan właśnie dlatego że jest tam laboratorium. Prymitywna ściema. Teraz podrzucają w USA. Ci od nowiczoka i podobnych metod.
Gabriel
miesiąc temu
Technologicznie jednak Chiny zajmują pierwsze miejsce na świecie.
Bron
miesiąc temu
Nie jest istotne jakie laboratorium to wyprodukowano china powinny zapłacić całemu światu odszkodowanie i to takie żeby inne kraje mając to na uwadze nigdy więcej nie bawiły się takim gównem a ludzie ci co nazywają siebie naukowcami nigdy więcej nie bawili się w Boga coraz więcej profesorów ludzi szczycocych się dyplomami wiekszo powinna je podrzać bo nie maja się czym pochwalic
Syla
miesiąc temu
Super
bCYudrwX
abc
miesiąc temu
kit kit kit i git. I tak nie prawdy nie poznamy.
Zygmunt
miesiąc temu
Po co ich tam w ogóle wpuścili i tak zobaczą to co chcą zobaczyć.
Stigrom
miesiąc temu
W ciągu godziny sądzę że potrafili by wszystko wyczyścić by pokazać się światu że u nich jest wszystko w porządku... W każdym laboratorium są w stanie wszystko wyczyścić że to nie oni... Ta wizyta była czysto propagandową
ktoskomuscos
miesiąc temu
artykul o kant dolka rozbic
Jademy
miesiąc temu
Jak można pisać że nie zetknęli się z tym wirusem ? Przecież już w 1965 pisał o nim Polski wirusolog ?! Co za szopka
Darmar
miesiąc temu
Moje zdanie nikogo nie obraża a już blokują nie ma się jak swobodnie wypowiedzieć
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić