o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Amerykanie weszli do laboratorium w Wuhan, a tam... "Niemożliwe"

236
Podziel się

Reporterzy amerykańskiej telewizji NBC News zostali wpuszczeni do Instytutu Wirusologii w Wuhan. To pierwsi zagraniczni dziennikarze, którzy tam weszli, odkąd zaczęła się pandemia koronawirusa. Padły trudne pytania.

Amerykanie weszli do laboratorium w Wuhan, a tam... "Niemożliwe"
bDTrFSOd

To właśnie na Instytut Wirusologii w Wuhan kierowały się w ostatnich miesiącach oczy całego świata. Instytut posądzano o to, że to tak naprawdę tam rozpoczęła się pandemia – koronawirus miał się stamtąd w jakiś sposób wydostać.

Chińscy naukowcy stanowczo temu zaprzeczają. Dziennikarzy NBC News zapewnili podczas ich 5-godzinnej wizyty w instytucie, że nie mają z pandemią nic wspólnego.

bDTrFSOf
To przykre, że przy okazji poszukiwań źródeł wirusa staliśmy się kozłami ofiarnymi – powiedziała Wang Yanyi, dyrektorka Instututu.

Wtóruje jej Yuan Zhiming, wicedyrektor instytutu, który podkreślił, że dopiero 30 grudnia 2019 roku, a więc już po tym, jak w Wuhan stwierdzono pierwsze przypadki nieznanej jeszcze wówczas choroby, instytut otrzymał próbki koronawirusa.

Nie spotkaliśmy się z tym koronawirusem nigdy wcześniej, w związku z czym jest niemożliwe, aby wyciekł z laboratorium – powiedział Yuan Zhiming.
bDTrFSOl

"Wyciek z Wuhan". Trump ma "dowody"

Zwolennikiem teorii, jakoby koronawirus wyciekł z instytutu w Wuhan, jest m.in. prezydent USA Donald Trump. Kiedy 30 kwietnia został zapytany o to, czy widział dowody na to, że wirus pochodzi z laboratorium, odparł, że tak. Do tej pory ich jednak nie przedstawił.

Nie jestem uprawniony, żeby o tym mówić – stwierdził wtedy prezydent USA.
Zobacz także: Raport z "czerwonej strefy". Wieluń żyje w nowej rzeczywistości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTrFSOG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(236)
emka
8 miesięcy temu
Po tytule artykułu spodziewałam się przynajmniej przerażających warunków w jakich pracują lub że chodziło o założenie hodowli nowych wirusów. Nie wiem po co komu ten nic nie wnoszący artykuł.
już to było
8 miesięcy temu
tak samo było z Irakiem - bo ma uran, Afganistan - wylęgarnia terrorystów (co ciekawe podczas zimnej wojny to amerykanie dawali sprzęt i szkoli ich do walki z ZSRR), wojna w Wietnamie - udowodniona amerykańska prowokacja ze zniszczeniem własnego statku przez co została wywołana wojna, Korea Pln i Iran obecnie zawieszone ale do czasu - posiadanie broni nuklearnej, Chiny - 85% amerykańska prowokacja do wywołania wojny lub konfliktu powód: 2 gospodarka pod względem ekonomicznym i dogania USA w rankingu, militarnie jest podobnie wydatki Chin na wojsko w przeciągu kilku lat przegania wydatki USA, itd...osobiście to jest druga zimna wojna ale teraz Chinami. Rosja nie jest już tak potężna jak kiedyś. USA oskarża Chiny o: korona-wirusa, kradzież własności intelektualnej, cyber-ataki i destabilizacje rejonu dalekowschodniego a teraz popatrzmy co robiła i robi USA: przywłaszczanie sobie cudzych patentów i niszczenie moralne naukowców którzy nie chcą współpracować, cyber-ataki po co oni kontrolują przepływ informacji(przechwytują ,podsłuchują, śledzą i nagrywają) destabilizacja bliskiego wschodu:Irak,Syria,Afganistan oraz wiele krajów Afryki środkowej przez to mamy w Europie fale imigrantów których wspiera amerykański miliarder G.Soros. można wiele napisać np: UE została powołana jako konkurencyjny odpowiednik gospodarki USA ale została sobie podporządkowana poprzez Rynek naftowy w którym wszelkie transakcje odbywają się w dolarach (na całym świecie) i najciekawsze poprzez wywołanie wojny przeciw terroryzmowi w skocie zastraszeniu populacji by zgadzali się na wszystko co oni chcą wprowadzić co zresztą widzimy na własne oczy. Sami sprzedajemy własną wolność i co gorsza przyjdzie ten dzień ze obudzimy się z ręka w nocniku.
Cxytelnik
8 miesięcy temu
Zgadzam się ale bez przekleństw. To czysty bełkot zapętlon a nie dziennikarstwo. Błędnie sformułowane nagłówki nie zapowiadające treści to już norma !!! Zenada ! Sensacje tam gdzie ich nie ma i zero konkretów. Po co?
bDTrFSOH
Co to ma być
8 miesięcy temu
Jacek Dyrdak. Zastanów się zanim zaczniesz pisać artykuł. Poziom trzecioklasisty i ten nagłówek. Masakra
ktoskomuscos
8 miesięcy temu
artykul o kant dolka rozbic
Najnowsze komentarze (236)
okoń
8 miesięcy temu
wpuścili reporterów? równie dobrze mogli wpuścić amerykańskich raperów
rezun-one
8 miesięcy temu
Ciekawe czy Trump wpuści dziennikarzy do laboratoriów w USA i co by tam znaleźli.
EU PL
8 miesięcy temu
Nie maja nic wspolnego , a skad ten wirus wyszedl z ksiezyca i dlaczego uciszali i straszyli lekarzy zeby nic nie rozpowiadali do prasy !!!
kierowiec
8 miesięcy temu
ten tytuł jest po to by, jeżeli ktoś dalej nie przeczyta to bedzie przekonany że jednak coś tam było źle (propaganda i dzialanie na podświadomość )
i tyle
8 miesięcy temu
Wirus podrzucili w Wuhan właśnie dlatego że jest tam laboratorium. Prymitywna ściema. Teraz podrzucają w USA. Ci od nowiczoka i podobnych metod.
Gabriel
8 miesięcy temu
Technologicznie jednak Chiny zajmują pierwsze miejsce na świecie.
Bron
8 miesięcy temu
Nie jest istotne jakie laboratorium to wyprodukowano china powinny zapłacić całemu światu odszkodowanie i to takie żeby inne kraje mając to na uwadze nigdy więcej nie bawiły się takim gównem a ludzie ci co nazywają siebie naukowcami nigdy więcej nie bawili się w Boga coraz więcej profesorów ludzi szczycocych się dyplomami wiekszo powinna je podrzać bo nie maja się czym pochwalic
Syla
8 miesięcy temu
Super
bDTrFSOz
abc
8 miesięcy temu
kit kit kit i git. I tak nie prawdy nie poznamy.
Zygmunt
8 miesięcy temu
Po co ich tam w ogóle wpuścili i tak zobaczą to co chcą zobaczyć.
Stigrom
8 miesięcy temu
W ciągu godziny sądzę że potrafili by wszystko wyczyścić by pokazać się światu że u nich jest wszystko w porządku... W każdym laboratorium są w stanie wszystko wyczyścić że to nie oni... Ta wizyta była czysto propagandową
ktoskomuscos
8 miesięcy temu
artykul o kant dolka rozbic
Jademy
8 miesięcy temu
Jak można pisać że nie zetknęli się z tym wirusem ? Przecież już w 1965 pisał o nim Polski wirusolog ?! Co za szopka
Darmar
8 miesięcy temu
Moje zdanie nikogo nie obraża a już blokują nie ma się jak swobodnie wypowiedzieć
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić