Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Nauka zdalna czy stacjonarna? Stanowcza odpowiedź Polaków

5
Podziel się:

Ponad połowa Polaków uważa, że nauka w przyszłym roku szkolnym powinna odbywać się w trybie stacjonarnym. Tak wynika z sondażu pracowni SW Research dla portalu rp.pl. Tylko jedna czwarta ankietowanych opowiada się nauczaniem w formule hybrydowej.

Nauka zdalna czy stacjonarna? Stanowcza odpowiedź Polaków
Ponad połowa badanych chciałaby powrotu dzieci do szkół (Pexels)

W niedzielę "Rzeczpospolita" opublikowała sondaż na temat nauczania w roku szkolnym 2020/2021. Wynika z niego, że większość Polaków chciałaby powrotu dzieci do szkół. Aż 53,6 proc. respondentów zaznaczyło, że nauka powinna odbywać się w tradycyjnej, stacjonarnej formule.

Polacy chcą powrotu do szkół. Opowiada się za tym ponad połowa badanych

Zaledwie jedna czwarta Polaków chciałaby kontynuowania nauczania w trybie hybrydowym. Z kolei 9,5 proc. ankietowanych jest zdania, że lekcje powinny odbywać się od września zdalnie. Co dziesiąty badany nie miał w tej sprawie zdania.

Za tym, że nauka powinna rozpocząć się w tradycyjnej formie, opowiada się 6 na 10 respondentów między 25. a 34. rokiem życia i podobny odsetek zarabiających w granicach 2001-3000 zł. Częściej niż ogół respondentów rozwiązanie takie wskazywali mieszkańcy miast liczących od 20 tys. do 100 tys. osób (60 proc.) – skomentował wyniki badania dyrektor Działu Analiz w SW Research Adrian Wróblewski.

Rok szkolny 2021/2022. Blisko jedna piąta młodych chciałaby nauki zdalnej

Z kolei najwięcej zwolenników zdalnego nauczania jest wśród osób do 24 roku życia. W tej grupie wiekowej taką odpowiedź zaznaczyło aż 18 proc. badanych.

Optujących za formą hybrydową jest stosunkowo wielu wśród osób o dochodzie pow. 5000 zł (38 proc.) i mieszkańców dużych miast (33 proc. dla miast pow. 500 tys. i 31 proc. dla miast 200-500 tys.) – dodał Wróblewski.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 10-11 sierpnia 2021 r. Ankietą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Obejrzyj także: Nowy rok szkolny. Wielka przeprowadzka w szkołach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Beata
12 miesięcy temu
Jeżeli osoba mająca około 15 lat nie potrafi uczyć się w systemie zdalnym to oznacza, że nie ma potencjału, ludzie inteligentni potrafią wziąć za siebie odpowiedzialność I znaleźć motywacje
TB2
12 miesięcy temu
Nauczanie Zdalne jest w porządku idę do 7 klasy i nikt się mnie nie pytał czy chcę stacjonarne czy zdalne nikogo z mojej klasy i szkoły więc niewiem skąd ta "połowa Polaków" zakupiłem laptop i rzeczy na zdalne
Lao
rok temu
Rząd otworzył granice, wszystkie linie lotnicze wyotwierane i Polacy hulają po całym świecie a na jesień panika bo zaraza sie powiększa i tak w koło, jak by nie można w swoim kraju spędzić wakacji tylko rozprzestrzeniać tego pieprzonego kovida.
Radosny
rok temu
To nie młodzież jest coraz głupsza tylko nauczyciele...
Lao
rok temu
Nauczanie zdalne!!!parodia! Rodzice nauczyciele? A dom to szkoła? Co za patologia!!!rozumiem jeszcze starsze klasy ale te od 1 do 3 to idiotyzm, właśnie mam w domu w tym wieku dzieci i widzę tego efekty, porażka 👎
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić