o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

LGBT zakazane w szkołach. Unia Europejska grozi konsekwencjami

688
Podziel się

Unia Europejska może nałożyć na Węgry ograniczenia finansowania - powiedziała komisarz ds. równości w Komisji Europejskiej. Ma to związek z przyjętymi we wtorek w tym kraju przepisami zakazującymi rozpowszechniania w szkołach treści uznanych za promujące homoseksualizm i koretkę płci.

LGBT zakazane w szkołach. Unia Europejska grozi konsekwencjami
We wtorek na Węgrzech przyjęto ustawę zakazującą udostępniania nieletnim treści przedstawiających lub promujących homoseksualizm (Getty Images)
bErIFjqZ

Przemawiając na krótko przed zatwierdzeniem zakazu przez węgierski parlament, europejska komisarz ds. równości Helena Dalli powiedziała, że ​​Bruksela jest gotowa podjąć środki podobne do tych nałożonych na polskie regiony, które ogłosiły się "wolnymi od LGBT".

Przesłanie jest takie, że jeśli nie przestrzegasz wartości demokracji lub równości Unii Europejskiej, nie masz prawa brać pieniędzy na swój projekt – powiedziała Dalli w wywiadzie wideo dla Thomson Reuters Foundation.
bErIFjrb

Zapytana, czy UE nałoży podobne sankcje na Węgry, jeśli ustawa partii rządzącej wejdzie w życie, Dalli odpowiedziała: "Tak, oczywiście. Zdecydowanie".

Węgierski rząd stwierdził, że wprowadzony we wtorek zakaz promowania treści LGBT+ ma na celu "ochronę zdrowego rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci". Obejmuje szkolne materiały, broszury, reklamy oraz filmy skierowanej do osób poniżej 18 roku życia. Dzieci nie mogą też mieć w szkołach styczności z informacjami na temat operacji korekty płci.

"Środki podobne jak w Polsce"

Rok temu UE wstrzymała finansowanie programu partnerstwa miast sześciu polskich miast, które uchwaliły przepisy odrzucające to, co nazywają "ideologią LGBT" lub broniące "tradycyjnych wartości rodzinnych". Dalli podkreśliła, że jeden polski region zmienił swoją politykę z powodu decyzji UE o wstrzymaniu funduszy.

"Uważamy więc, że jeśli ekstrapolujemy to na to, co dzieje się na Węgrzech, może to również przynieść ten sam efekt" - powiedziała, dodając, że UE najpierw zbada legalność każdego takiego posunięcia.

bErIFjrh

"Niepokojący trend na całym kontynencie"

Evelyne Paradis, dyrektor wykonawczy organizacji zajmującej się prawami LGBT+ ILGA-Europe, która również brała udział w rozmowie wideo z Dalli, powiedziała, że ​​węgierski zakaz pokazywania treści LGBT+ osobom poniżej 18. roku życia jest częścią niepokojącego trendu na całym kontynencie.

Jednak Dalli, która została mianowana pierwszym komisarzem UE ds. równości w 2019 r., podkreśliła, że ważne jest oddzielenie polityki od opinii publicznej. Jako przykład przytoczyła niedawne demonstracje w Polsce przeciwko krajowym ustawom antyaborcyjnym.

bErIFjri
Społeczeństwo przyniesie zmiany, a potem ustawodawcy będą musieli za nimi podążąć – powiedziała Dalli.

W listopadzie Dalli przedstawiła pierwszą strategię UE na rzecz równości lesbijek, gejów, osób biseksualnych, trans, niebinarnych, interseksualnych i queer (LGBTIQ). Ta pięcioletnia inicjatywa ma na celu "budowanie unii, w której różnorodność jest celebrowana jako część naszego zbiorowego bogactwa, gdzie wszyscy ludzie mogą być sobą bez ryzyka dyskryminacji, wykluczenia lub przemocy".

Wspierana przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, Dalli poinformowała, że strategia zyskała szerokie poparcie 27 państw członkowskich.

bErIFjrj
Zobacz także: Małżeństwa osób LGBT. Tak Rumun i Amerykanin walczą o sprawiedliwość
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErIFjrC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(688)
DDxv
2 miesiące temu
Wolność polega na tym, że każdy może żyć zgodnie ze swoimi wartościami. Narzucanie innym swoich wartości jest nieetyczne i niemoralne. Polski katolicyzm nikogo nie potępia, nikomu nie narzuca swoich wartości, ani nie dyskryminuje nikogo. Najlepszym tego dowodem jest funkcjonowanie Tatarów w Polsce, którzy pomimo wyznawania innej religii nie byli, nie są i nigdy nie będą dyskryminowani. Wręcz przeciwnie są traktowani równorzędnie z innymi obywatelami RP. Uważam też, że choć odmienność LGBT stanowi problem to nigdy nie będzie on większy od problemów osób niepełnosprawnych o które trzeba dbać.
Cubk
2 miesiące temu
Stop deprawacji dzieci!
Pytanie
2 miesiące temu
Kim jest osoba interseksualna??
bErIFjrD
Lata 20. lata...
2 miesiące temu
Zdanie z końcowego okresu istnienia ZSRR: "U nas seksu nie ma". Oby u nas w Polsce nie było takiego zdania: "U nas osób LGBT nie ma". A poza tym odwalcie się od osób LGBT. Zrozumcie, że osoby LGBT mają naprawdę bardzo słabą psychikę i nie życzą sobie takiego homofobicznego kraju jakim jest Polska. Jak tak dalej będzie to nie bądźcie zdziwieni, że w przyszłości poleje się krew, a homofoby trafią za kratki.
Prosty przykł...
2 miesiące temu
to że ktoś urodził się bez ręki to nie znaczy, że ma namawiać innych żeby się pozbyli swojej zdrowej ręki. Raczej próbuje żyć w miarę normalnie i nikt go za to nie będzie prześladował. Ale jeżeli jednak namówi inną zdrową osobę żeby się okaleczyła to już jest złamanie prawa
Rosenkreutz
2 miesiące temu
Unia nie będzie im dawać kilka miliardów ale koncerny zachodnie będą sprzedawać i kupować od nich w dziesiątkach miliardów euro. Biznes ma gdzieś wartości. Liczy się zysk. Po drugie o jakie wartości chodzi. Przecież Węgry nue zakazują lgbt tylko zakazują rozpowszechniania tego wśród młodzieży. Mają prawo. Naród ich wybrał i ich programy wyborcze.
pobożny arab
2 miesiące temu
U.E. dyskryminuje w ten sposób zoofilii ,nekrofili gwałcicieli czy morderców co z ich prawami i zaspokajaniem ich popędów ?! i to ma być Unijna demokracja ?
pobożny arab
2 miesiące temu
kiedy U.E. przestanie wciskać innym każdy syf i szajs bo tak chce ale my nie chcemy won z taką Unią
pobożny arab
2 miesiące temu
Brawo Węgry tak trzymajcie i nie dajcie się tym szantażystom z U.E.
Leon Z
2 miesiące temu
Walka z propagandą LPG+ jest warta każdych pieniędzy. Brawo Węgry!
on1
2 miesiące temu
Ria Ria Hungaria !!!
on1
2 miesiące temu
Węgry super aby tak jeszcze w polsce to wprowadzili
Vunk
2 miesiące temu
Dobrze zrozumiałem? Brak akceptacji w deprawowaniu naszych dzieci karany przez Unię?
bErIFjrv
Lidia
2 miesiące temu
Idąc tym tokiem rozumowania UE,to równie dobrze można znieść karalne gwałtów, wszelkiego rodzaju dewiacji itd. Wyglada to tak jak byśmy pędzili z głowa w ścianę. Lewackie ideologie zawsze w historii kończyły się wojna i tym razem kierunek jest ten sam. Jeśli „inne czynności sexualne z osoba nie letnia” będę promowane to mamy łamanie prawa.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić