Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Natalia Bogucka
|

Kazanie abp. Jędraszewskiego. Nawiązał do Strajku Kobiet

411
Podziel się:

11 listopada arcybiskup Marek Jędraszewski odprawił w katedrze na Wawelu mszę św. w intencji Ojczyzny. Metropolita krakowski po raz kolejny odniósł się do Strajku Kobiet i ostrzegał wiernych przed "antychrześcijańską, neo-marksistowską kulturą głoszącą pogardę dla świętości każdego poczętego życia".

Kazanie abp. Jędraszewskiego. Nawiązał do Strajku Kobiet
Arcybiskup Marek Jędraszewski (PAP, Łukasz Gągulski)

W czasie mszy abp Marek Jędraszewski nawiązywał do 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jako "ojców niepodległości" wymienił Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wincentego Witosa.

Wiele ich różniło między sobą. W programach, w osobistej wrażliwości, w wizjach. Ale łączyło ich jedno – miłość do Polski. Wiedzieli, że trzeba pokonywać wszystkie różnice, jakie są między nimi, by Polska zmartwychwstała - powiedział metropolita krakowski.

Duchowny podkreślił, że rok 2020 jest pod wieloma względami niezwykły i trudny. Stwierdził, że Polacy dziękują w nim m.in. za Jana Pawła II i za zwycięstwo polskiego oręża w Bitwie Warszawskiej.

Strajk Kobiet. Abp Marek Jędraszewski o "antychrześcijańskiej, neo-marksistowskiej kulturze"

Abp Jędraszewski nawiązał także do pandemii koronawirusa oraz Strajku Kobiet. Podkreślał, że "wszyscy jesteśmy wezwani, by służąc ojczyźnie tworzyć wspólne dobro".

Mamy jakże bolesne doświadczenia trudności, w jakich się znaleźliśmy: pandemia, a także próby wprowadzenia do Polski antychrześcijańskiej, neo-marksistowskiej kultury głoszącej w swych hasłach także pogardę dla świętości każdego poczętego życia - powiedział arcybiskup.
Gdzie poniża się godność matki, która chce urodzić noszone pod sercem dziecko, gdzie bluzgami okłada się nasz piękny język, gdy są ataki na kościoły i narodowe świętości, gdy absolutyzuje się wolność aż po anarchię. W gruncie rzeczy po to, by komuś innemu na nowo oddać władanie nad Polską. Tak lekko, tak bez refleksji zrezygnować z niepodległości, dla której tak wielu cierpiało, ginęło, modliło się i nie traciło nadziei - dodał.

W mszy w katedrze na Wawelu uczestniczyli ważni politycy PiS. Byli to m.in. była premier Beata Szydło, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, czy minister w Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik.

Zobacz także: Zamieszki podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. Zobacz, co się działo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(411)
Tomasz
rok temu
a potem zastanawiają się dlaczego ludzie odchodzą od kościoła, trochę refleksji zalecam aby utrzymać wiernych
Ekspert
rok temu
Szkoda że biskup nie zejdzie na ziemie .
Zaniepokojona
rok temu
Neomarksistowska ideologia w sposób podstępny wkrada się do umysłów ludzi, nazywając zło dobrem, kłamstwo prawdą, bezprawie prawem, zniewolenie wolnością, deprawację moralnością, itp. Jedynie człowiek niezależnie myślący i niepodatny na wszelkie manipulacje z zewnątrz, który zna fakty historyczne, nurty filozoficzne i aspekty etyczne, jest w stanie zauważyć te zagrożenia i będąc uczciwym we własnym osądzie, informować o tym fakcie opinię publiczną. Zamiast kpić z osób mówiących o tym otwarcie, radziłabym społeczeństwu najpierw zastanowić się nad obecną sytuacją i dojrzeć pewne mechanizmy działania, konfrontując je z dostępną literaturą naukową. Problem w tym, że dziś ludzie nie potrafią szukać faktów u źródeł, a poprzestają na zapoznaniu się z informacjami już zmodyfikowanymi, co powoduje, że nie są świadomi, że uczestniczą w procesie przewartościowywania wartości, tracąc finalnie własną tożsamość. Proces ten ma na celu zniszczyć współczesnego człowieka od środka, robiąc z niego zakładnika postępu, a tym samym osłabić narodowościowo i społecznie. Osoby, które wpadły w pułapkę tej postępowej indoktrynacji, niczego z tego, co napisałam dotychczas, nie zrozumieją. Sądzę jednak, że do niektórych mój wpis dotrze, dzięki czemu zaczną szukać odpowiedzi na swoje wątpliwości. Oby w sposób niezależny...
ewap07
rok temu
Brawo Biskupie M. Jędraszewski. Dziękuję za kazanie zgodne z Pismem Świętym.
jan
rok temu
Panie Jędraszewski posprzątaj pan swoje podwórko , bo już wszystko wylewa sie a pan udaje ,że niema problemu. Daj ludziom zwyczajnie żyć wlasnym życiem. Ustawiaj swoich podwladnych nie nas
Tathagata
rok temu
Przedstawiciel watykańskiego okupanta mówi coś o niepodległości? A to ciekawe.
wyborca pis
rok temu
Wierzę w Boga od ponad 50 lat ale w związku z tym co słyszę, widzę i oglądam przede wszystkim o kardynałach z polskiego kościoła katolickiego....mam już dość!!!!! Jesteście samolubni, lubieżni, zachłanni, nie tolerancyjni, nie dostrzegacie i nie interesuje was jak żyją zwykli ludzie. Ważne żebyście wy byli zawsze na piedestale.
interia
rok temu
wy jesteście od modlenia od innych spraw WARA
zniewolona
rok temu
Tak lekko, tak bez refleksji zrezygnować z niepodległości...Sęk w tym, księże biskupie, że wolności nie ma.
zniewolona
rok temu
Tak lekko, tak bez refleksji zrezygnować z niepodległości.... Sęk w tym,księże biskupie, że wolności nie ma.
bzyk
rok temu
ci z warszawy już jadą bronić katedrę na Wawelu
S.P. Świdnica
rok temu
Cały ten kościół katolicki to jedne wielkie oszustwo. Tego już nie można naprawić. Zburzyć, wypalić do fundamentów, zbudować od nowa.
wtyk
rok temu
nie pogarszaj sytułacji,zacznij porządek od siebie
wikary
rok temu
Ktoś mądry powiedział kiedyś, że jeszcze nikt nie stracił wiary po przeczytaniu dzieł Lenina, Marksa, Engelsa ale wielu ja utraciło po rozmowie ze swoim proboszczem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić