o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Niedzielne kazanie w Licheniu. Zobacz, co mówił ksiądz po wyroku ws. aborcji

1133
Podziel się

22 października TK orzekł, że aborcja płodów z ciężkimi wadami genetycznymi jest niezgodna z konstytucją. Kontrowersyjną decyzję popiera Kościół. W momencie gdy Polacy protestują, duchowni przekonują, że nie mogło się wydarzyć nic lepszego.

Niedzielne kazanie w Licheniu. Zobacz, co mówił ksiądz po wyroku ws. aborcji
Podczas mszy w Licheniu ksiądz wspomniał o zakazie aborcji. (Facebook)
bDHZMZLp

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niezgodna z konstytucją jest aborcja płodów z ciężkimi zmianami genetycznymi i chorobami letalnymi. To oznacza, że w momencie gdy kobieta dowie się, że jej dziecko obumrze w macicy, lub przyjdzie na świat by, zaraz umrzeć i tak będzie musiała donosić ciążę.

Decyzja TK rozwścieczyła kobiety, które tłumnie wyszły na ulice. Protesty odbywały się pod siedzibą TK, domem Jarosława Kaczyńskiego czy też domem premiera Mateusza Morawieckiego. W niedzielę akcja przeniosła się do kościołów.

bDHZMZLr

Kościół mocno popiera decyzję w sprawie aborcji. Skomentował ją m.in. abp Marek Jędraszewski, który powiedział, że "nie mogło się przydarzyć nic lepszego". Przyłączyli się do niego inni duchowni powtarzający jak mantrę, że nienarodzone życie należy chronić.

Zobacz także: Protest po orzeczeniu TK. "Wy do tego kościoła nie wejdziecie"

W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej na popołudniowej mszy padły również takie słowa. Chociaż ksiądz nie odniósł się wprost do aborcji i obecnej sytuacji, nie trudno się domyślić, o co chodzi. On także nawoływał do gorliwej modlitwy za osoby, które są przeciwko życiu.

bDHZMZLx
Trud przyjęcia nowego życia […] ludzie najsłabsi, najbardziej bezbronni, którzy nie mają głosu. My musimy być ich głosem, my musimy się o nich troszczyć, otoczyć modlitwą. Otoczyć modlitwą tych, którzy sprzeciwiają się życiu ludzkiemu […] Otoczyć modlitwą tych, którzy przyjmują życie chore, często nieuleczalnie chore. Każdy człowiek jest darem Boga - mówił ksiądz podczas kazania.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHZMZLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1133)
Hektor
4 miesiące temu
W Polsce nie ma prawa zabijania dzieci. Chodzi o te szczególne przypadki, kiedy zagrożone jest życie kobiety w przypadku ciąży, kiedy dziecko jest matrtwe czy nieuleczalnie chore. I tylko matka powinna powinna podjąć decyzję, czy poświęcić swoje życie. Nie ja, nie ksiądz i nie polityk.
Mara
4 miesiące temu
Proponuję księżom wziąć na wychowanie dzieci z domów opieki zobaczymy ją się pytam czy kościół pomaga takim dzieciom widziałam jak siostry biły takie dzieci Wstydźcie sie
Swojak
4 miesiące temu
Księża już dawno przekroczyli cienką czerwoną linię za którą jest tylko ich głupota. Oni myślą że ludzie są tak ciemni że można im wciskać kit zarówno w Licheniu jak i w innych miastach ludzie zaczynają się budzic
bDHZMZLT
Emerytka
4 miesiące temu
Jakim prawem decydują o kobietach mężczyźni albo księża .Kto da później na leczenie .Znowu ludzie dobrej woli bo na państwo nie ma co liczyć.
przekora
4 miesiące temu
Człowiek jest darem Boga. Dzieci trzeba CHRONIĆ TO DLACZEGO KOSCIÓL NIE CHRONI DZIECI TYLKO KSIĘŻY PEDOFILÓW? To dlaczego KOSCIL palił ludzi na stosie? Dlaczego organizował zbrojne wyprawy krzyzowe? Dlaczego kler co innego naucza, a co innego robi?
Najnowsze komentarze (1133)
Robbi
4 miesiące temu
Co kościół robi by młodzi zwyrodnialcy przestali zabijać dzieci już narodzone przecież to wszystko młodzi katole czy są jakieś statystyki robione bo co chwila są takie dramaty; rośnie agresja wśród młodych do tego przyczynia się tez alkohol i jakoś tym się nikt nie przejmuje . Koszmarni hipokryci uwieszeni na polskim budżecie wygłaszają androny
RZ1000
4 miesiące temu
Aborcja-to jest prawo kobiety i każda powinna mieć wybór.
Sabina
4 miesiące temu
Czy Wy myślicie, że zakaz usuwania ciąży rozwiąże problem, nie, kto będzie chciał to i tak to zrobi. Więc jednak odwoływanie się do ludzkiego sumienia ma większy sens. Nakazy nic nie rozwiązują. A kobiety mają prawo zdecydować o usunięciu ciąży nieuleczalnie chorego dziecka, nie powinny być do tego zmuszane i nie powinny przez nikogo być oceniane źle, jeżeli podjęły taką decyzję.
pawel
4 miesiące temu
a o celibacie nic nie wspomniał ? - 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
Janka
4 miesiące temu
Wydaje mi się, że nawet Bóg nie byłby na tyle okrutny, żeby kazać rodzić kobietom nieuleczalnie chore dzieci. Fanatyzm to najgorsze zło tego świata.
alfredk
4 miesiące temu
jak nie bedzie mozna usowac ciazy np. po gwalcie to wiele samcow skorzysta z okazji by przedłurzyc swoj gen i gatunek
Mateo
4 miesiące temu
Niech się zajmą modlitwą a nie mieszają sie do polityki , hazardzisci trwonią ludzkie pieniądze niech się wezmą za pośwecenia jak nakazuję Bóg Ojciec niech pomogą biednym niech ich wesprzą niech świecą przykładem zapomnieli ile dzieci skrzywdzili ...
Marta
4 miesiące temu
Nawet matka Papieża miała wybór!
bDHZMZLL
Marta
4 miesiące temu
Nawet matka Papieża miała wybór!
Anna
4 miesiące temu
Oddany Bogu wojownik. Dla syczących i ryczących sług i pionków szatana: Zakaz wstępu do Domu Bożego ! Albo jest mówi się Bogu tak albo szatanowi. Widać kto komu powiedział "tak" Bóg =życie szatan =śmierć
PROlife
4 miesiące temu
Ciekawe dlaczego 'Czarni' nie chronią życia poczętego-dobrze sobie radzącego w życiu czyli ludzi dorosłych na wojnie i misjach wojskowych .Wszystkie kościoły mówią:nie zabijaj ale na wojnie musisz zabijać,prawosławni ,protestanci i katolicy wywodzą się z jednej tej samej książki,zwanej biblią-a szczują przeciwko sobie.
Vox Populi
4 miesiące temu
To niemieckie media jak SB wysyła swoich informatorów do kościołów ? Niemcy i Ruscy {SB} zawsze chciały konfliktować Polaków w imię swoich interesów.
Halina
4 miesiące temu
Brawo księża bronią życia Polska idzie w dobrym kierunku skoro piekło się wścieka szkoda tyłu młodych ludzi idących na zatracenie i nieświadomych tego módlmy się i ratujmy te dusze
Sabina
4 miesiące temu
Pochylacie się cierpieniem wszystkich, to pochylcie się też na cierpieniem kobiet.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić