aktualizacja 

Strajk Kobiet. Rydzyk wpadł w furię. "Gdzie wy jesteście, rodzice?!"

765

W niedzielę odbyły się kolejne protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Do strajków odniósł się o. Tadeusz Rydzyk, który uważa, że cała sytuacja związana z protestami "bardzo źle zwiastuje na przyszłość".

Strajk Kobiet. Rydzyk wpadł w furię. "Gdzie wy jesteście, rodzice?!"
Tadeusz Rydzyk uważa, że codzienne strajki "bardzo źle zwiastują na przyszłość". (PAP, Tytus Żmijewski)

Na ulicach Polski codziennie odbywają się protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Uczestnicy manifestacji pojawili się także m.in. przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu. Redemptorysta o. Tadeusz Rydzyk odniósł się do obecnej sytuacji podczas niedzielnej audycji na antenie Radia Maryja.

Zobaczcie państwo, co się dzieje. To jest dzwonek, dzwon alarmowy. Te niby manifestacje uliczne są oczywiście manipulowane, są sterowane zwłaszcza przez tzw. media społecznościowe. Są też grupy anarchizujące w Polsce. Czy chcecie, żeby wasze dzieci w to weszły? Jak słyszę, czy widzę, jak w tych rozróbach biorą udział nastolatkowie ze szkół już nawet podstawowych, średnich, pytam: gdzie są wasze dzieci, gdzie wy jesteście rodzice, dziadkowie, babcie? - grzmiał Tadeusz Rydzyk.

"Starość szykuje się bardzo nieciekawie"

Redemptorysta zaznaczył, że zachowanie młodych ludzi, którzy strajkują przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, "bardzo źle zwiastuje" na przyszłość.

To dla was, dla rodziców starość szykuje się bardzo nieciekawie. Jeżeli tak są wychowywane dzieci, to one nie będą szanowały swoich rodziców. Teraz są za aborcją, ale wnet za eutanazją - mówił duchowny.

Tadeusz Rydzyk przestrzegał również, że każdy, kto "opowiada się za szatanem", staje się jak "dziki zwierz".

Jeżeli człowiek nie wyrwie z korzeniami swoich wad, tego zła, a jeżeli opowie się za "złym", za szatanem, to staje się jak dziki zwierz. W historii ludzie to przeżyli nie jeden raz - przestrzegał Rydzyk.

22 października Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że możliwość dokonania aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP. Radio Maryja od lat apeluje o zaostrzenie przepisów aborcyjnych, a nawet, zgodnie ze stanowiskiem Kościoła, za ich całkowitą delegalizacją.

Zobacz także: Strajk kobiet. Gigantyczny tłum na ulicach Warszawy. Tak wyglądał protest "od środka"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić