Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus na weselu w Małopolsce. Dramatyczna liczba zakażonych

629

Do masowych zarażeń doszło w województwie małopolskim. Po weselu we wsi Nawojowa na COVID-19 zachorowało co najmniej 151 osób. Rzeczniczka krakowskiego sanepidu potwierdziła, że to obecnie najpoważniejsze ognisko koronawirusa w regionie.

Koronawirus na weselu w Małopolsce. Dramatyczna liczba zakażonych
Na weselu doszło do masowych zarażeń koronawirusem (Getty Images)

Jak podaje "Wiadomości Gazeta", wesele odbyło się 11 czerwca. Dwa tygodnie później u 9 osób wykryto obecność SARS-CoV-2. W konsekwencji przeprowadzono testy na koronawirusa u pozostałych gości, a także pracowników sali weselnej.

Koronawirus na weselu. 151 osób zachorowało na COVID-19

U pracowników sali weselnej testy na SARS-CoV-2 wyszły negatywnie. Jednak aż 151 osób – w tym bliscy gości weselnych – okazało się zarażonych koronawirusem.

Ostatecznie kwarantannie poddano 983 osoby. Dominika Łatak-Glonek, rzeczniczka sanepidu w Krakowie, potwierdziła, że to obecnie największe takie ognisko COVID-19 w województwie małopolskim.

To obecnie największe i najpoważniejsze ognisko koronawirusa w Małopolsce – wyjaśniła Dominika Łatak-Glonek w rozmowie z "Gazetą Wyborczą Kraków".

19 z 151 jest w ciężkim stanie i przebywa w szpitalu. "Polsat News" podaje, że jednym z gości weselnych był Wiktor Durlak, senator Prawa i Sprawiedliwości. Jednak jego wynik testu na koronawirusa wyszedł negatywny.

Zobacz także: Zobacz też: Wesela w pandemii. Wirusolog: jestem przeciwny, spore ryzyko
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić