Nazwał Ukrainę swoją pięknością. Ostra odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin, parafrazując rosyjską piosenkę, nazwał Ukrainę "swoją pięknością", która musi "to znieść". Na te słowa ostro zareagował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, nazywając je grubą przesadą. Po czym zwrócił się do prezydenta Francji. – Dobrze bawiliście się po spotkaniu z Putinem, co nie?

Nazwał Ukrainę swoją pięknością. Ostra odpowiedź Zełenskiego
Prezydent Francji podczas spotkania ze swoim ukraińskim odpowiednikiem w Kijowie (PAP/EPA, )

Prezydent Rosji Władimir Putin zaapelował we wtorek do swojego ukraińskiego odpowiednika Wołodymyra Zełenskiego, aby Ukraina stosowała się do porozumień mińskich dotyczących wojny w Donbasie. – W Kijowie najpierw mówią, że będą wykonywać porozumienia mińskie, a potem mówią, że zniszczy to ich kraj – powiedział Putin.

Oburzające słowa Putina. Zełenski reaguje

Dalsza część wypowiedzi Władimira Putina została uznana przez wielu komentatorów za jednoczesne robienie sobie żartów z gwałtu i podważanie niepodległości Ukrainy. – Podoba ci się to, czy nie, będziesz musiała to znieść, moja piękności — powiedział rosyjski przywódca.

Kontrowersyjne zdanie padło na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Francji, który dzień później wyruszył na Ukrainę. Do słów rosyjskiego przywódcy odniósł się Wołodymyr Zełenski podczas spotkania z Emmanuelem Macronem w Pałacu Maryjskim w Kijowie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"To już gruba przesada. Dobrze się bawiliście?"

Jak powiedział Zełenski, jest to rzeczywiście sytuacja, kiedy musi przyznać rację prezydentowi Rosji — Ukraina jest rzeczywiście piękna. Ostro natomiast zareagował na słowa Putina o tym, że Ukraina jest "jego". – To już gruba przesada. Po chwili Zełenski zwrócił się do stojącego obok Emmanuela Macrona. – Dobrze się bawiliście po spotkaniu, co nie?

Macron nie zareagował na ten żart, ale zapewnił, że Francja jednoznacznie wspiera Ukrainę, a Putinowi mówił o powstrzymaniu się od eskalowania konfliktu z Ukrainą. Podkreślał, że w sprawie Ukrainy "potrzebny jest spokój w słowach i czynach".

Putin zapewnił mnie, że nie jest inicjatorem eskalacji, że jedynie reaguje. Widzimy jednocześnie rosyjskie kontyngenty na Białorusi, manewry wojskowe – wskazywał Macron.
Zobacz także: Jak ukrócić zapędy Rosji? "To daje Putinowi do myślenia"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić