Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|

Naukowcy są już pewni. Odkrycie nad Ziemią

18
Podziel się:

Naukowcy potwierdzili istnienie zjawiska zwanego kosmicznym huraganem. Występuje ono w górnych warstwach ziemskiej atmosfery. Huragan udało się udokumentować dzięki dokładnej obserwacji zachowań elektronów.

Naukowcy są już pewni. Odkrycie nad Ziemią
Naukowcy potwierdzili występowanie na Ziemi kosmicznych huraganów (Shandong University)

Zespół badawczy poddał analizie wirujące masy plazmy o szerokości 1000 km. Zauważono je na wysokości kilkuset kilometrów nad biegunem północnym. Naukowcy twierdzą, że to przełomowe odkrycie.

Do tej pory nie byliśmy pewni, czy takie zjawisko w ogóle istnieje na Ziemi. Potwierdzenie jego istnienia przy pomocy bezpośredniej obserwacji jest niewiarygodne – powiedział profesor Mike Lockwood z Uniwersytetu w Reading.

Udokumentowano pierwszy kosmiczny huragan na Ziemi. Przełomowe odkrycie naukowców

Badanie zostało przeprowadzone pod kierownictwem naukowców z chińskiego uniwersytetu w Shandong. Badacze potwierdzili istnienie na Ziemi kosmicznych huraganów. Podkreślono, że odkrycie jest niezwykle znaczące.

Plazma i pola magnetyczne w atmosferze planet istnieją w całym wszechświecie. Odkrycie wskazuje, że kosmiczne huragany są zatem zjawiskiem powszechnym – podkreślił prof. Lockwood.

Zaobserwowany obłok miał kształt cyklonu i obracał się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Przepływ plazmy przypominał to, co obserwuje się w przypadku zwykłych ziemskich huraganów. Zamiast opadów deszczu naukowcy zaobserwowali swojego rodzaju "deszcz elektronów".

Klasyczne huragany występują na Ziemi w niższych warstwach atmosfery, zazwyczaj powstają nad ciepłymi zbiornikami wodnymi. Kosmiczne huragany tworzy natomiast duży i szybki transfer energii wiatru słonecznego i naładowanych cząsteczek. Ten zarejestrowany w jonosferze wygasł po 8 godzinach.

Kosmiczne huragany na Ziemi. Mogą zakłócać łączność radiową i działanie systemu GPS

Odkrycie ma mieć bezpośrednie przełożenie na zwykłych ludzi. Zdaniem naukowców, kosmiczne huragany zakłócają pracę systemów sieci energetycznych i łączność radiową. Mogą także niekorzystnie wpływać na działanie systemu GPS.

Naukowcy podkreślają, że kosmiczne burze mogą także wpływać na pogodę w kosmosie. Dotychczas potwierdzono istnienie tego zjawiska na Marsie, Saturnie i Jowiszu. Tym razem, po raz pierwszy udało się jednak zaobserwować je na Ziemi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
ROSA
2 lata temu
To Duch Święty
vayron
2 lata temu
Wszystko fajnie jest opisane jednak coś mi tu nie pasuje. Dziwi mnie fakt, że zjawisko kosmicznego huraganu odkryto już kilka lat wcześniej na planetach odległych o całe miliony kilometrów a na naszej Ziemi dopiero teraz? Za przeproszeniem ale to tak jakby właściciel psa zauważył kilka miesięcy temu jak pies należący do kogoś mieszkającego po drugiej stronie miasta zrobił kupę w parku (wciąż w tamtej części miasta) a sam dopiero zauważył kupę zrobiona przez psa we własnym ogródku. Mimo iż ów kupa leży w tym ogródku od dawna (wyjątkowo bardzo toksyczna - dlatego tak wolno się rozkłada).
Denryt
2 lata temu
Pierdoły. Sorry ale mam dość amerykańskich, rosyjskich, czy indyjskich i chińskich tak zwanych naukowców. W dooooopie mam co nad głową, wolę przyglądać się co w okolicy.
Ornitolog
2 lata temu
Jeśli, jak napisaliście, odkrycie jest "niewiarygodne", to po co się nim zajmować?
@@@
2 lata temu
Czy od tego będzie nowy podatek??
e-mikrofirma
2 lata temu
jaki pan taki pies muszę obliczyć który numer ładuję w koszty
e-mikrofirma
2 lata temu
zna granicę i da datę 30 i numer / nie może się zakopać
finansowa mik...
2 lata temu
do końca miesiąca twój oddział słup...
Kosmita
2 lata temu
Przepraszam, to moje gazy
Robert
2 lata temu
Tak następna dziedzina do kasowania. Książka ATLANTYDA Iluzja opisuję czym jest czas. Analizuję foton on nie istnieje to kłamstwo jak i opis czarnych dziur. Do mnie analizy autora Imanuel Alex Nowicki przemawiają . Tłumaczy wszystko prostym językiem. Może nie dla każdego książka oparta na analizach ale mnie otworzyła oczy na świat.
Nazwa
2 lata temu
Zjawisko miało miejsce w 2014roku lecz dopiero teraz naukowcy je ujawnili.... Bez komentarza. 7lat zajęło im ujawnianie ? Czyli po 7 latach dowiedzieliśmy się czemu ludzkość wyginęła skoro tak długo trwa przekazywanie informacji...
w wjony
2 lata temu
I co teraz? Co nam z tego powodu opodatkują? Czego nam znowu zabronią dla dobra planety, słońca i kosmosu?
Danyy
2 lata temu
Co to jest pogoda w kosmosie 🤔
Sss
2 lata temu
Proponuję materiał baldtv na YT o wielkim minimum słonecznym.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić