o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego? I tak powstanie. PiS bierze sprawy w swoje ręce

102
Podziel się

Wicepremier Jacek Sasin ogłosił, gdzie stanie nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego. Specjalnie w tym celu wybrał się do Lublina. Towarzyszył mu także poseł PiS Przemysław Czarnek.

Nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego? I tak powstanie. PiS bierze sprawy w swoje ręce
Lech Kaczyński odbiera tytuł doktora honoris causa Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego w 2009 roku. Pomnik byłego prezydenta ma stanąć koło dworca PKP w Lublinie.
bDeLBrGZ

Nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego ma stanąć na skwerze im. Grażyny Chrostowskiej, koło dworca PKP w Lublinie. Jacek Sasin zachwalał planowaną lokalizację pomnika. Twierdził, że to znakomite miejsce na monument.

Pomnik będzie mógł być oglądany przez bardzo wielu mieszkańców Lublina, ale również przyjezdnych – powiedział wicepremier.
bDeLBrHb

Pomnik Kaczyńskiego w Lublinie. Tworzy się społeczny komitet budowy monumentu

Wiceminister uzasadnił także powód, dla którego taki pomnik powinien powstać. Według Sasina „Lech Kaczyński był wybitnym Polakiem XX wieku”. Ponadto często prezydent miał przypominać światu rolę, jaką odegrał Lublin w polskiej historii.

Tworzy się społeczny komitet budowy pomnika. Będziemy zwracać się do osób cieszących się autorytetem na Lubelszczyźnie, aby do tego komitetu zechciały wejść i pilnować procesu budowy – stwierdził Jacek Sasin.

"Wobec bezczynności władz miasta weźmiemy inicjatywę w swoje ręce"

Pomysł postawienia monumentu Kaczyńskiego w Lublinie nie jest nowy. Jak pisze „Dziennik Wschodni”, dwa lata temu inicjatywę budowy zgłosili radni PiS, przedstawili nawet wstępną koncepcję pomnika zmarłego prezydenta oraz jego Jadwigi Kaczyńskiej. Tamten monument stanąć miał obok lubelskiego Centrum Kultury.

bDeLBrHh

Wcześniejsza inicjatywa działaczy PiS została odrzucona przez radę miasta. Do tej sprawy odniósł się poseł PiS Przemysław Czarnek. Stwierdził, że może to sugerować, że miasto nie chce tego pomnika.

Wobec bezczynności władz miasta chcemy wziąć inicjatywę w swoje ręce i doprowadzić do tego, że ten pomnik powstanie – powiedział Czarnek.

Obejrzyj także: Niespodziewana deklaracja ws. pomików smoleńskich. W studiu zawrzało

bDeLBrHi
bDeLBrHC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(102)
Kazik
2 tyg. temu
Co zrobił ten Lechu Kaczyński oprócz osmieszenia poległych w czasie 2 wojny światowej żołnierzy w Smoleńsku i popełnieniu samobójstwa ? Tak tylko pytam , bo naprawdę nikt nie wie co zrobił ten "ideologia PiSu" a nie człowiek.
andriu
2 tyg. temu
Ich już powaliło na maxa. Panie Boże miej nas w opiece.
Keyfas
2 tyg. temu
Przeniosą go kiedyś do Komarówki bedzie stał obok Bieruta
bDeLBrHD
Moj Nick
2 tyg. temu
Zamiast pomników,powinni zadbać o ciężko pracujące społeczeństwo,służbę zdrowia,za zdefraudowane pieniądze mogliby oddłużyć szpitale. Bałwochwalcy.
GieTek
2 tyg. temu
Tyle tych pomników, że zabraknie policjantów do ich pilnowania.
Najnowsze komentarze (102)
Zaks
4 godz. temu
Po upadku reżimu PiS trzeba będzie coś obalać! Więc niech stawiają xD
hary-63
2 tyg. temu
Chyba też postawię pomnik ,ale na własnej działce by móc na niego codziennie szczać.
ZORRO
2 tyg. temu
A GDZIE STANIE POMNIK BOGA KACZYNSKIEGO
TED
2 tyg. temu
ja tez taki chce prosze .......
miro
2 tyg. temu
czym to cos sie zaslozylo dla POLSKI chyba nienawiscia sasiadow
HEJ
2 tyg. temu
NIC NA SIŁĘ --ogłosic zrzutke na pomnik jak pieniadze sie zbierze to znaczy ,ze sa ludzie co chca pomnik postawić --wszystko jasne bedzie
Normalny
2 tyg. temu
Opanujcie się!! Skoro Tragicznie zmarły prezydent Gdańska, zasługuje na nazwanie ulicy i skwerów jego imieniem. To tym bardziej, tragicznie zmarły (w katastrofie lotniczej)prezydent Państwa na to zasługuje.
Wnerwiony
2 tyg. temu
Podchodząc matematycznie do ilości pomnikow stosunku do ofiar, to Trynkiewicz też już powinien mieć kilka pomników.
bDeLBrHv
koniec
2 tyg. temu
Już powstał bunt przeciw wszystkiemu co PiS-owskie. Z buntu do czynu jest niedaleko. Czy PiS posunie się do tego co robi Łukaszenka?
observer
2 tyg. temu
O wielkiej spuściźnie wielkiego braciaka to sam Jarek przestał już mówić. Po jego ratowaniu Ukrainy ukropy stracili Krym i połowę terytorium. Jedynie Nowak zarobił co nie co.
sprawiedliwi
2 tyg. temu
Sasin, wymusimy na tobie oddanie pieniędzy za wybory i ten pomnik. Nie tylko nie będziesz miał nic, ale będziesz w wielomilionowych długach które będziesz musiał odpracować w więzieniu.
joda
2 tyg. temu
A może w referendum zapytać mieszkańców Lublina, czy chcą tego pomnika.
Ha, ha
2 tyg. temu
Będzie co obalać :)
(A)
2 tyg. temu
Niech stawiają pomniki, będzie co obalać...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić