Nie chciała się z nim umówić. Michał R. oblał jej twarz żrącą substancją

87

Na sześć lat więzienia Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał 48-letniego Michała R., który oblał twarz 43-letniej kobiety żrącą substancją. Mężczyzna miał zaatakować swoją ofiarę, ponieważ nie chciała umówić się z nim na walentynki. Lidia S. do końca życia nie zapomni tej sytuacji. – Zgadzam się z wyrokiem sądu, ale tej krzywdy bólu i cierpienia nie życzę nikomu – podkreśliła w rozmowie z portalem gostyn24.pl po ogłoszeniu wyroku.

Nie chciała się z nim umówić. Michał R. oblał jej twarz żrącą substancją
48-letni Michał R. zaatakował 43-letnią Lidię S. przy użyciu żrącej substancji (Getty Images)

Brutalna napaść miała miejsce 10 lutego na terenie Gostynia (woj. wielkopolskie). Mieszkaniec miejscowości zaatakował swoją ofiarę na parkingu przy ul. Helsztyńskiego, oblewając jej twarz żrącą substancją. U poszkodowanej stwierdzono poparzenia spojówek i rogówek, nosa, uszu oraz skóry głowy.

Oblał jej twarz żrącym kwasem. 48-latek nie przyznał się do winy

Napastnik poznał swoją ofiarę na przełomie 2021 i 2022 roku. 48-latek komunikował się z Lidią S. głównie przez internet. Mężczyzna chciał umówić się z nią na walentynki, ale kobieta zerwała z nim kontakt.

Z ustaleń prokuratury wynika, że w dni napaści mężczyzna miał przygotowaną strzykawkę ze żrącą substancją. Tuż po ataku uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala.

Po tym jak policja zatrzymała 48-letniego Michała R., ten nie przyznał się do winy. Biegli ocenili obrażenia kobiety jako średnie. Zakwalifikowano jednak występek mężczyzny jako usiłowanie spowodowania ciężkich obrażeń ciała.

Michał R. brutalnie zaatakował kobietę. Teraz usłyszał wyrok

Jak donosi serwis gostyn24.pl, w piątek 4 listopada zapadł wyrok w sprawie przed Sądem Okręgowym w Poznaniu. Michał R. został skazany na 6 lat pozbawienia wolności. Będzie musiał także zapłacił pokrzywdzonej 50 tys. zł. Usłyszał także 8-letni zakaz zbliżania do niej.

Lidia S. nie pojawiła się w sądzie na ogłoszeniu wyroku, ponieważ nie chciała oglądać sprawcy. – Cały czas odczuwam skutki tego traumatycznego przeżycia. Towarzyszą mi one do dzisiaj. Muszę chodzić do okulisty, leczyć oczy i tego się nigdy nie zapomina – powiedziała w rozmowie z lokalnym portalem.

To rozstrzygnął sąd. (…) Tej krzywdy bólu, cierpienia i tego co przeszłam nie życzę nikomu – podkreśliła 43-latka, cytowana przez gostyn24.pl.

Obejrzyj także: Podpalił samochód. Sam też zajął się ogniem

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić