Wróć na
Mateusz Domański
|

Nie gryzie się w język. Bardzo mocne słowa o PiS

50
Podziel się

Krzysztof Kowalewski zmaga się z problemami zdrowotnymi. Mimo to znalazł siłę, by udzielić wywiadu, w którym nie brakuje mocnych opinii i stwierdzeń.

Nie gryzie się w język. Bardzo mocne słowa o PiS
Krzysztof Kowalewski udzielił mocnego wywiadu (ONS)
bCXFijpN

Krzysztof Kowalewski ma bardzo bogate CV. Grał w wielu serialach, przedstawieniach teatralnych czy też filmach. Niestety, w ostatnich latach mocno podupadł zdrowotnie. Mimo to wciąż znajduje siłę, by zajmować się różnymi rzeczami.

Ostatnio postanowił udzielić wywiadu tygodnikowi "Polityka". Jest on bez wątpienia bardzo mocny. Aktor podzielił się odważnymi stwierdzeniami. Zachowania przeciwko osobom LGBT postanowił porównać do działań obozu Władysława Gomułki.

Spod jednej gwiazdy jest ta i tamta władza. Mentalność mają kropka w kropkę jak ci z PRL, wiem, bo się na tamtych i na tych napatrzyłem. Kurski to jest człowiek mentalnie rodem z Radiokomitetu. Morawiecki to byłby idealny dyrektor zjednoczenia. [...] Ta propaganda sukcesu, te ordynarne kłamstwa: "W tym roku specjalnie nie zrealizowaliśmy planu, żeby w przyszłym móc zrealizować od razu dwa". No przecież to jest ten język. Te same tanie chwyty - powiedział Kowalewski.
bCXFijpP

Czytaj także:

"Prymitywna" polityka rządu

W dosadny sposób ocenił też funkcjonowanie rządu. Stwierdził, że jego polityka jest "prymitywna". To jednak nie wszystko. Aktor opowiadał, że unika "narodowej telewizji". Mówił ponadto, że walka przeciwko władzy jest trudniejsza niż w PRL-u, a także o tym, że w Polsce nie ma wystarczającej wolności.

Dzisiaj czasy są duszne. Nie tyle idziemy ku katastrofie, co pełzniemy. Ubabrani w tym błocie, którym nas oblepiają. Niby nic się nie dzieje, a jednak czuć, że toniemy w bagnie. W PRL było łatwiej, bo wróg był jasno określony. Z jednej strony oni, z drugiej my. Czerwony kontra reszta świata. [...] Przehandlowaliśmy i wolność. Jedni za 14. emeryturę, drudzy za parę stówek. Tanio, ale też towar dla niektórych nie był tak wartościowy, jak myśleliśmy w 1989 r. - stwierdził w rozmowie z Januszem Ćwieluchem.
bCXFijqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
wuj
1 tyg. temu
stracilem szacunek do tego goscia
Xyz
1 tyg. temu
Przykre ale prawdziwe
ANTYSYSTEMOWY
1 tyg. temu
Fajny aktor i mądry człowiek. Kiedyś grał w serialu komediowym "DALEKO OD NOSZY" a dziś ten serial można śmiało nazwać serialem dokumentalnym o naszej służbie zdrowia! Patologia polskiej służby zdrowia w tym serialu do złudzenia przypomina tą w realu!
bCXFijqr
ryt
1 tyg. temu
Na stare lata postradał zmysły - szkoda
Polak
1 tyg. temu
Powiedział glosno to ,co widzi każdy rozsądnie myślący człowiek,który żyje ponad 45lat.
Najnowsze komentarze (50)
ryt
1 tyg. temu
Drugi Wałęsa szkoda słów
Heniek
1 tyg. temu
Ma rację. ja też pamiętam czasy minione i język propagandy.
@wen
1 tyg. temu
ja nikogo nie sznuję , bo mnie nikt też nie szanuje
misiek
1 tyg. temu
Pis nie jest lepszy ani gorszy od poprzedników także nie wiem czemu jest taka nagonka na ten cały Pis
edi
1 tyg. temu
Mądre słowa
szkonmak
1 tyg. temu
To widać, że zmaga się ze zdrowiem nie tylko fizycznym. Jednak dałbym mu jakąś nagrodę za bardzo dobre odegranie roli Grodzkiego w serialu "Daleko od noszy".
FGGF
1 tyg. temu
Krzysztof Kowalewski zmaga się z problemami zdrowotnymi. PO wywiadzie widać że na GŁOWĘ ???
ryt
1 tyg. temu
Na stare lata postradał zmysły - szkoda
bCXFijqj
wuj
1 tyg. temu
stracilem szacunek do tego goscia
gość
1 tyg. temu
Niestety mawi prawde , dawniej był określony wróg , a teraz wybawca rzekomy ,który staje się tyranem Polski,próbujący zagarnianiania naszej ojczyzny dla prywaty i dojenia.
kris
1 tyg. temu
od kiedy aktorzy sa politykami?niec kazdy robi to czego sie uczyl, Taka nasza cecha narodowa,fachowcy do wszystkiego.
Gość
1 tyg. temu
Krzysztof Kowalewski już w podeszłym wieku chce być LGBT .Po co psuć swój obraz człowieka z doświadczeniem .
Gość
1 tyg. temu
Daleko od noszy .Pamiętamy ordynatorze .
ochócki
1 tyg. temu
I kto to mówi- pupilek PRL-owskiej władzy.Świetny aktor? To co zrobił z postacią Zagłoby w "Ogniem i mieczem" ,to była profanacja. Pawlikowskiemu z Pana Wołodyjowskiego , czy Wichniarzowi z Potopu do pięt nie dorasta.Szpital na perypetiach? Poziom Kiepskich...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić