Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Nie gryzie się w język. Bardzo mocne słowa o PiS

50
Podziel się

Krzysztof Kowalewski zmaga się z problemami zdrowotnymi. Mimo to znalazł siłę, by udzielić wywiadu, w którym nie brakuje mocnych opinii i stwierdzeń.

Nie gryzie się w język. Bardzo mocne słowa o PiS
Krzysztof Kowalewski udzielił mocnego wywiadu (ONS)
bFdVxYeZ

Krzysztof Kowalewski ma bardzo bogate CV. Grał w wielu serialach, przedstawieniach teatralnych czy też filmach. Niestety, w ostatnich latach mocno podupadł zdrowotnie. Mimo to wciąż znajduje siłę, by zajmować się różnymi rzeczami.

Ostatnio postanowił udzielić wywiadu tygodnikowi "Polityka". Jest on bez wątpienia bardzo mocny. Aktor podzielił się odważnymi stwierdzeniami. Zachowania przeciwko osobom LGBT postanowił porównać do działań obozu Władysława Gomułki.

Spod jednej gwiazdy jest ta i tamta władza. Mentalność mają kropka w kropkę jak ci z PRL, wiem, bo się na tamtych i na tych napatrzyłem. Kurski to jest człowiek mentalnie rodem z Radiokomitetu. Morawiecki to byłby idealny dyrektor zjednoczenia. [...] Ta propaganda sukcesu, te ordynarne kłamstwa: "W tym roku specjalnie nie zrealizowaliśmy planu, żeby w przyszłym móc zrealizować od razu dwa". No przecież to jest ten język. Te same tanie chwyty - powiedział Kowalewski.
bFdVxYfb

Czytaj także:

"Prymitywna" polityka rządu

W dosadny sposób ocenił też funkcjonowanie rządu. Stwierdził, że jego polityka jest "prymitywna". To jednak nie wszystko. Aktor opowiadał, że unika "narodowej telewizji". Mówił ponadto, że walka przeciwko władzy jest trudniejsza niż w PRL-u, a także o tym, że w Polsce nie ma wystarczającej wolności.

Dzisiaj czasy są duszne. Nie tyle idziemy ku katastrofie, co pełzniemy. Ubabrani w tym błocie, którym nas oblepiają. Niby nic się nie dzieje, a jednak czuć, że toniemy w bagnie. W PRL było łatwiej, bo wróg był jasno określony. Z jednej strony oni, z drugiej my. Czerwony kontra reszta świata. [...] Przehandlowaliśmy i wolność. Jedni za 14. emeryturę, drudzy za parę stówek. Tanio, ale też towar dla niektórych nie był tak wartościowy, jak myśleliśmy w 1989 r. - stwierdził w rozmowie z Januszem Ćwieluchem.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdVxYfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
ryt
rok temu
Drugi Wałęsa szkoda słów
Heniek
rok temu
Ma rację. ja też pamiętam czasy minione i język propagandy.
@wen
rok temu
ja nikogo nie sznuję , bo mnie nikt też nie szanuje
bFdVxYfD
misiek
rok temu
Pis nie jest lepszy ani gorszy od poprzedników także nie wiem czemu jest taka nagonka na ten cały Pis
edi
rok temu
Mądre słowa
szkonmak
rok temu
To widać, że zmaga się ze zdrowiem nie tylko fizycznym. Jednak dałbym mu jakąś nagrodę za bardzo dobre odegranie roli Grodzkiego w serialu "Daleko od noszy".
FGGF
rok temu
Krzysztof Kowalewski zmaga się z problemami zdrowotnymi. PO wywiadzie widać że na GŁOWĘ ???
ryt
rok temu
Na stare lata postradał zmysły - szkoda
wuj
rok temu
stracilem szacunek do tego goscia
gość
rok temu
Niestety mawi prawde , dawniej był określony wróg , a teraz wybawca rzekomy ,który staje się tyranem Polski,próbujący zagarnianiania naszej ojczyzny dla prywaty i dojenia.
kris
rok temu
od kiedy aktorzy sa politykami?niec kazdy robi to czego sie uczyl, Taka nasza cecha narodowa,fachowcy do wszystkiego.
Gość
rok temu
Krzysztof Kowalewski już w podeszłym wieku chce być LGBT .Po co psuć swój obraz człowieka z doświadczeniem .
Gość
rok temu
Daleko od noszy .Pamiętamy ordynatorze .
bFdVxYfv
ochócki
rok temu
I kto to mówi- pupilek PRL-owskiej władzy.Świetny aktor? To co zrobił z postacią Zagłoby w "Ogniem i mieczem" ,to była profanacja. Pawlikowskiemu z Pana Wołodyjowskiego , czy Wichniarzowi z Potopu do pięt nie dorasta.Szpital na perypetiach? Poziom Kiepskich...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić