Nie pomagają tłumaczenia. Nocne nagranie z lasu

20

Leśnicy z Nadleśnictwo Rudy Raciborskie pokazali nocne nagranie z lasu, na którym widać, jak psy nękają łanię jelenia. "Pomimo rozmów, ciągłego tłumaczenia, edukacji niestety cały czas mamy do czynienia z wałęsającymi się psami" - zwracają uwagę pracownicy LP.

Nie pomagają tłumaczenia. Nocne nagranie z lasu
Leśnicy z Nadleśnictwo Rudy Raciborskie pokazali nocne nagranie z lasu, na którym widać, jak psy nękają łanię jelenia. (Facebook)

Psy mogą przebywać w lasach, ale tylko na smyczy. Pracownicy Lasów Państwowych wskazują jednak, że wielu właścicieli nie przestrzega przepisów. Są też i tacy, którzy umyślnie wypuszczają swoje psy wieczorami do lasu, by mogły się wybiegać.

Domowe pupile stwarzają jednak duże zagrożenie dla dzikiej zwierzyny. Doskonale obrazuje to nagranie z fotopułapki opublikowane przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.

Pomimo rozmów, ciągłego tłumaczenia, edukacji niestety cały czas mamy do czynienia z wałęsającymi się psami. Najczęstsze tłumaczenie to: przecież one tylko biegają, chcą się tylko pobawić. Do tego dochodzą psy umyślnie wypuszczane wieczorami do lasu - wskazują leśnicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pogryzienia przez psy. Tymi gestami bezwiednie je prowokujesz

Leśnicy wskazują, że z psami jest podobnie jak z kotami. Tylko one atakują proporcjonalnie mniejsze zwierzęta. "Psy, koty w lesie? Jasne! Zapraszamy! Ale koniecznie na smyczy! Choć rozumiemy ich temperament i chęć zwiedzania to las jest jednak domem dzikich zwierząt, teraz szczególnie wrażliwych ze względu na pojawiające się młode" - podkreślają pracownicy LP.

Na nagraniu widzimy jak dwa psy nękają szczekaniem łanię jelenia. Podchodzą do niej coraz bliżej. Dzikie zwierzę jest totalnie przerażone.

Wiele mówi się o napaściach wilków na dziką zwierzynę. Leśnicy wskazują, że często jednak winne są psy.

Wilki obwiniane są za każde zagryzione zwierzę w lesie, a nawet te znalezione martwe w pobliżu zabudowań. Często jednak winne są bezpańskie lub wypuszczane przez właścicieli psy. Jak widać na załączonym filmie nawet mały kundel jest w stanie nękać dużą łanię jelenia. Psy często gonią tak długo aż zwierzę padnie z wycieńczenia - informują leśnicy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić