Nie tak miały się potoczyć wakacje. Polak aresztowany we Włoszech

42

40-letni turysta z Polski na długo zapamięta swój wakacyjny wyjazd do Rzymu. Kierowany przez mężczyznę dron spadł na schody legendarnej budowli Koloseum. Mężczyzna został aresztowany.

Nie tak miały się potoczyć wakacje. Polak aresztowany we Włoszech
Koloseum (Wikimedia Commons)

Nieprzyjemna sytuacja z Polakiem miała miejscem w Rzymie. 40-latek został ostrzeżony przez obsługę kas, że latanie dronem nad Koloseum jest zabronione. Mężczyzna zignorował ten zakaz i postanowił wznieść urządzenie w powietrze. Pracownicy obsługi zabytku zawiadomili policję.

Sprawa Polaka uległa jeszcze znacznemu pogorszeniu. Gdy policja docierała na miejsce, dron spadł na zabytkowe schody amfiteatru. Na szczęście zabytek nie został uszkodzony. Policja zarekwirowała drona. 40-latek został aresztowany za nieprzestrzeganie zakazu przelotów obowiązującego nad Rzymem.

Koloseum to wizytówka Włoch i jedna z najważniejszych budowli w kraju. Amfiteatr został wzniesiony latach 70-72 do 80 naszej ery. Odbywały się tam między innymi walki gladiatorów. W 2007 roku Koloseum zostało ogłoszone jako jeden z nowych siedmiu cudów świata.

Zobacz także: Dramatyczna walka z pożarami na północy Rzymu. Na pomoc wezwano śmigłowce gaśnicze
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić