Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska
|
aktualizacja

Nie tylko Odra. Śnięte ryby w krakowskim stawie

31
Podziel się:

Śnięte ryby w niewielkim akwenie wodnym przy ul. Krzewowej w Krakowie. Wstępne badania nie wykazały chemicznego skażenia wody, a według inspektorów ryby zdechły prawdopodobnie z powodu wysokiej temperatury i braku tlenu.

Nie tylko Odra. Śnięte ryby w krakowskim stawie
Staw w Krakowie (Facebook)

W sobotę 13.08.2022 po południu do jednej z krakowskich komend wpłynęło zgłoszenie. Dotyczyło ono śniętych ryb w niewielkim akwenie wodnym przy ul. Krzewowej.

Na miejsce zdarzenia prócz zastępów straży pożarnej udała się również policja. Towarzyszyli im również przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Kolejne skażenia?

Obecna na miejscu Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "Kraków-6" prowadziła działania związane z identyfikacją rodzaju ewentualnego zagrożenia. Dodatkowo do zadań strażaków należało wyławianie i liczenie martwych ryb.

Ostatecznie, jak podaje Polska Agencja Prasowa, strażacy wyłowili ok. 300 ryb. Wstępne badania nie wykazały chemicznego skażenia wody, a według inspektorów ryby zdechły prawdopodobnie z powodu wysokiej temperatury i braku tlenu.

Były to małe karasie. Strażacy na łodziach zebrali je za pomocą podbieraków i na brzegu przekazali do utylizacji" – powiedział w niedzielę PAP Hubert Ciepły z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Na miejscu strażacy i pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) pobrali próbki wody do badania. Wyniki nie wykazały substancji niebezpiecznych.

Pobrano trzy próbki do analizy, jedna próbka posiadała niski stopień natlenienia, pozostałe były w normie. Staw był mocno zarośnięty glonami. Na miejscu była firma mająca oczyścić staw – poinformowała w niedzielę PAP rzeczniczka prasowa WIOŚ Magdalena Gala.

To niejedyne szczęście w nieszczęściu. Oprócz tego warto dodać, że staw w rejonie ulic Krzewowej i Falistej jest odcięty od potoku płynącego do Wisły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
ach
miesiąc temu
Przyszedł list pełny miłych snów „Lubię Cię" napisała mu „Możesz być ze mną nawet dziś Tylko przynieś rybę" Jedzą rybę jedzą rybę Makreli smak to miłości znak Jedzą rybę jedzą rybę Makreli smak to miłości znak
z Kanady
miesiąc temu
Latem kanadyjskie plaże też są pokryte wyrzuconymi rybami. Kiedy temperatury są wysokie nie jest to wcale żadkim zjawiskiem.
Słabo@wierząc...
miesiąc temu
Ci /naukowcy/z politechnik co przez 2 tyg. nie potrafią podać przyczyny. Pogonić do zbierania ryb. Kraj bezbronny, jak nas zaatakują to też po 3 tyg. połapią się kto?
Rolo
miesiąc temu
Tusk tez tam pojedzie obwiniać Kaczyńskiego?
Prześmiewca ...
miesiąc temu
Tam też jeździły zatrute nienawiścią bojówki PO?
PXT
miesiąc temu
A może to nowiczok?
Hans
miesiąc temu
A może opad radioaktywny
Zaniedbane wo...
miesiąc temu
Jeszcze do piatku upały,a deszczu co kot naplakal,to nie dziwi że padają,w niektórych miejscach tak co roku jest.A rzeki,zalewy niestety nie są oczyszczane przed sezonem kompielowym i potem ta woda muli się jeszcze bardziej i gnije to.
Www
miesiąc temu
Państwo rządzone przez pis nie istnieje nic nie robi zatrute wody w rzekach, cykilczne pożary niebezpiecznych skladowisk ,liczne składowiska niebezpiecznych substancji i co dwie dekady rządzą i nic. Szczują tylko ludzi na innych to ich cel,można tu wymieniać w mnóstwo... skecz wigilia 2022 mówi wszystko .
Tyhh
miesiąc temu
Scieki latami plyna do rzek a minister blondynka
Fucktheduck
miesiąc temu
Akwen wodny ?! A jaki inny ? Brzmi jak gleba ziemna albo dziennikarz nieuk. Oksymoron. Względnie pleonazm.
Dupiata
miesiąc temu
Czekam na orędzie Sławomira grzywy
Eko Logg
miesiąc temu
Śnięte ryby wykryto też w stawie przy gospodarstwie rybnym w Głąbkach Dolnych! Miejscowi wybrali je co do sztuki chyba na grilla.
Misza
miesiąc temu
Czyżby , bracia'za wschodniej granicy już działają?!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić