Nie zdążyli uratować 5-latki. Dziecko miało rzadką chorobę

44

U Thelii zdiagnozowano rzadką chorobę - kardiomiopatię restrykcyjną. Jedyną szansą na przeżycie dziewczynki był przeszczep serca. Gdy matka usłyszała diagnozę, powiedziała, że jej cały świat się rozpadł. O śmierci dziecka, które zmarło, czekając na dawcę, rozpisują się największe brytyjskie media.

Nie zdążyli uratować 5-latki. Dziecko miało rzadką chorobę
(Facebook)

Thelia była chorowitym dzieckiem. Rok temu trafiła do szpitala z powodu częstych infekcji. Po dwóch dniach miała z niego wyjść. Rodzina była już spakowana i czekała na wypis.

Matka dziecka wspomina, że podbiegli do niej lekarze i ją zatrzymali, by jeszcze nie wychodziła. Zaniepokojeni powiedzieli, że dziecko musi zostać jeszcze w szpitalu. Rentgen wykazał błędy, które trzeba sprawdzić.

Okazało się, że na prześwietleniu nie było błędów. Thelia miała rzadką chorobę - kardiomiopatię restrykcyjną. Matka dziewczynki dowiedziała się o diagnozie 3 dni po urodzeniu drugiego dziecka.

To choroba, która nie u wszystkich jest groźna. Niektórzy żyją z tego typu niedoczynnością serca i wspomagają się lekami. Niestety bardzo rzadkie przypadki wymagają przeszczepu serca. Tak właśnie było u Thelii.

Lekarze nie powiedzieli ile czasu zostało Thelii. Rodzina wciąż żyła z nadzieją, że uda im się znaleźć dawcę, choć dziecko czuło się coraz słabiej i coraz więcej czasu spędzało na szpitalnym oddziale.

Rodzice znaleźli wsparcie w internecie. Walka dziecka z chorobą była dokumentowana na Facebooku. Dawało to otuchę zarówno dziecku, jak i rodzicom.

24-letnia matka dziecka zorganizowała akcję mającej na celu podniesienia świadomości oddawania organów. Niestety Thelia zmarła w poniedziałek w wieku 5 lat. Internauci, którzy kibicowali dziewczynce w walce z chorobą, zorganizowali już zbiórkę, by pomóc rodzicom w organizacji pogrzebu.

Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić