o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Nie zdążyli uratować 5-latki. Dziecko miało rzadką chorobę

20
Podziel się

U Thelii zdiagnozowano rzadką chorobę - kardiomiopatię restrykcyjną. Jedyną szansą na przeżycie dziewczynki był przeszczep serca. Gdy matka usłyszała diagnozę, powiedziała, że jej cały świat się rozpadł. O śmierci dziecka, które zmarło, czekając na dawcę, rozpisują się największe brytyjskie media.

Nie zdążyli uratować 5-latki. Dziecko miało rzadką chorobę
(Facebook)
bDZtoGmt

Thelia była chorowitym dzieckiem. Rok temu trafiła do szpitala z powodu częstych infekcji. Po dwóch dniach miała z niego wyjść. Rodzina była już spakowana i czekała na wypis.

Matka dziecka wspomina, że podbiegli do niej lekarze i ją zatrzymali, by jeszcze nie wychodziła. Zaniepokojeni powiedzieli, że dziecko musi zostać jeszcze w szpitalu. Rentgen wykazał błędy, które trzeba sprawdzić.

bDZtoGmv

Okazało się, że na prześwietleniu nie było błędów. Thelia miała rzadką chorobę - kardiomiopatię restrykcyjną. Matka dziewczynki dowiedziała się o diagnozie 3 dni po urodzeniu drugiego dziecka.

To choroba, która nie u wszystkich jest groźna. Niektórzy żyją z tego typu niedoczynnością serca i wspomagają się lekami. Niestety bardzo rzadkie przypadki wymagają przeszczepu serca. Tak właśnie było u Thelii.

Lekarze nie powiedzieli ile czasu zostało Thelii. Rodzina wciąż żyła z nadzieją, że uda im się znaleźć dawcę, choć dziecko czuło się coraz słabiej i coraz więcej czasu spędzało na szpitalnym oddziale.

bDZtoGmB

Rodzice znaleźli wsparcie w internecie. Walka dziecka z chorobą była dokumentowana na Facebooku. Dawało to otuchę zarówno dziecku, jak i rodzicom.

24-letnia matka dziecka zorganizowała akcję mającej na celu podniesienia świadomości oddawania organów. Niestety Thelia zmarła w poniedziałek w wieku 5 lat. Internauci, którzy kibicowali dziewczynce w walce z chorobą, zorganizowali już zbiórkę, by pomóc rodzicom w organizacji pogrzebu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZtoGmW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Mam 42 lata i
9 miesięcy temu
się popłakałem
@@@
9 miesięcy temu
W ogóle sposób formułowania wypowiedzi na.o2. to jest bezczelność i kpina. Ma się wrażenie, że psychopaci piszą te teksty, albo jakaś "nowa" technika informacyjna
Gość
9 miesięcy temu
Najgorszemu wrogowi nie życzę wpaść w ręce "brytyjskiego" lekarza. Właściwie lekarz to za duże słowo w ich przypadku. Diagnozy stawiane z googli, z czym nie idziesz I co Ci nie dolega na wszystko paracetamol i do domu. Bogu dziękować za nasz NFZ
bDZtoGmX
Cvvv
9 miesięcy temu
Szkoda dziecka ale artykuł beznadziejnie napisany. " Nie zdążyli uratować " żeby mogli ją uratować ktoś musiałby umrzeć więc dobór słów kiepski.
Cvvv
9 miesięcy temu
Szkoda dziecka ale artykuł beznadziejnie napisany. " Nie zdążyli uratować " żeby mogli ją uratować ktoś musiałby umrzeć więc dobór słów kiepski.
George
9 miesięcy temu
Taaaa, brytole i współczucie. Pamiętamy walkę rodziców Alfiego z systemem! Cywilizacja śmierci.
lila
9 miesięcy temu
to w ameryce taka bieda że na pogrzeb dziecka ich nie stać?
OMG
9 miesięcy temu
Dawało to otuchę zarówno dziecku, jak i rodzicom... Serio Facebook obchodzi umierającą pięciolatkę???
Dana
9 miesięcy temu
Czekanie na dawcę to czekanie żeby umarło inne dziecko. Przerażające.
juzio
9 miesięcy temu
Dobrze, że została zaszczepiona na MMR i na kowida
Stop BF
9 miesięcy temu
Szczepienia i antybiotyki powodują, że dzieci chorują bardzo często. Też tak miałem w dzieciństwie, aż moja matka powiedziała stop i przestała słuchać lekarzy faszerujących mnie tym g... W podstawówce sam unikałem szczepionek. Nie choruję. Mam 48 lat. Tak samo chronię moje dziecko. Jedynie potrzebne są szczepionki na gruźlicę i Heinego Medine.
hmmmm
9 miesięcy temu
u nas chyba jest cos takiego jak sztuczne serce i ludzie czekaja na dawce podlaczeni do aparatury.. chyba ze sie myle
Tolek
9 miesięcy temu
W GB to chorują na różne dzikie choroby, a to komuś mózg zanika, a to serce zaniknęło dziewczyna, a mój znajomy Brytyjczyk zmarł w wieku 65 lat na zanik mięśni! Ludzie, co oni tam jedzą i jak da leczeni! Przecież zaniki mięśni to w Polsce choroba wrodzona, a w GB umieją ja sami wyhodowac!
bDZtoGmP
smutna
9 miesięcy temu
Boże jaka sliczna dziewczynka, dramat dla rodziców, wspolczuję, spoczywaj w spokoju Aniołku
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić