Horror w Sztutowie. "Stoimy przy trumnie bohatera"

54

We wtorek odbył się pogrzeb policjanta, który utopił się, ratując 12-letnią dziewczynkę. Był wtedy na wakacjach z rodziną.

Horror w Sztutowie. "Stoimy przy trumnie bohatera"
(Policja)

20 sierpnia w Sztutowie doszło do tragicznego wypadku. Policjant będący na wakacjach z rodziną zginął ratując 12-letnią dziewczynkę. Dziecko udało się uratować, ale policjant utonął.

Mężczyzna osierocił 15-miesięczne dziecko. Dla jego żony i córki internauci zdążyli zorganizować już zbiórkę pieniędzy. Udało się zebrać ok 17 tys. złotych.

We wtorek w Siedlcach odbyła się uroczystość pogrzebowa. Mężczyzna zginął jak bohater, dlatego pożegnanie odbyło się zgodnie z policyjnym ceremoniałem, przy udziale Kompanii Reprezentacyjnej Policji.

Dzisiaj wszyscy tutaj zebrani stoimy przy trumnie bohatera. Jest też druga strona tego czynu, to jest wielka tragedia. (…) Jest bohaterem, ale nie możemy go uścisnąć, poklepać po plecach. Jedyną rzecz, którą możemy zrobić, to być tutaj, stanąć przy trumnie i w ten sposób okazać mu szacunek - mówił podczas pogrzebu Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim insp. Sławomir Rogowski.

Na pogrzebie zjawili się min. podsekretarz stanu w MSWiA, wicemarszałek Senatu RP, Zastępca Komendanta Głównego Policji, Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim, ks. ppłk Piotr Gibasiewicz, a także przyjaciele i współpracownicy.

Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić