o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Horror w Sztutowie. "Stoimy przy trumnie bohatera"

27
Podziel się

We wtorek odbył się pogrzeb policjanta, który utopił się, ratując 12-letnią dziewczynkę. Był wtedy na wakacjach z rodziną.

Horror w Sztutowie. "Stoimy przy trumnie bohatera"
(Policja)
bDKgxSlN

20 sierpnia w Sztutowie doszło do tragicznego wypadku. Policjant będący na wakacjach z rodziną zginął ratując 12-letnią dziewczynkę. Dziecko udało się uratować, ale policjant utonął.

Mężczyzna osierocił 15-miesięczne dziecko. Dla jego żony i córki internauci zdążyli zorganizować już zbiórkę pieniędzy. Udało się zebrać ok 17 tys. złotych.

bDKgxSlP

We wtorek w Siedlcach odbyła się uroczystość pogrzebowa. Mężczyzna zginął jak bohater, dlatego pożegnanie odbyło się zgodnie z policyjnym ceremoniałem, przy udziale Kompanii Reprezentacyjnej Policji.

Dzisiaj wszyscy tutaj zebrani stoimy przy trumnie bohatera. Jest też druga strona tego czynu, to jest wielka tragedia. (…) Jest bohaterem, ale nie możemy go uścisnąć, poklepać po plecach. Jedyną rzecz, którą możemy zrobić, to być tutaj, stanąć przy trumnie i w ten sposób okazać mu szacunek - mówił podczas pogrzebu Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim insp. Sławomir Rogowski.

Na pogrzebie zjawili się min. podsekretarz stanu w MSWiA, wicemarszałek Senatu RP, Zastępca Komendanta Głównego Policji, Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim, ks. ppłk Piotr Gibasiewicz, a także przyjaciele i współpracownicy.

bDKgxSlV
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKgxSmq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Wenturoo 44
6 miesięcy temu
KIEDY w szkołach zamiast Religii zaczną uczyć jak ratować życie nie tracąc własnego? BOHATER tak? Ale dlaczego w Polsce Bohater musi umierać? Czy nie było na tej plaży dmuchanej zabawki, bojki, koła, 2 litrowej butelki po napojach, materaca linki od parawanu? Ilu Bohaterów utonęło od początku roku? Tonący jest wrogiem ratującego i to trzeba wiedzieć! P.S. nauka pływania w podstawówce, to farsa. Powinna odbywać się na głębokich basenach powyżej 2 m, tak by kursanci rzeczywiście musieli pływać i utrzymywać się na wodzie. A jeśli dzieciak nie opanuje umiejętności leżenia na plecach i oddychania, to nie powinien mieć na koniec roku z WF więcej niż 3, niezależnie od wpływu na średnią ocen. Mnie ratownicy uczyli utrzymywania się na wodzie na jeziorze a potem na morzu. To byli bardzo mądrzy ludzie. Kiedy do szkół wróci prawdziwa nauka pierwszej pomocy, zawiadamiania o wypadku? Po to są godziny wychowawcze!
SOSNA74
6 miesięcy temu
Horror w Sztutowie. "Stoimy przy trumnie bohatera" Co za "myśliciel" wymyślił taki tytuł? Pierwszy człon całkowicie bezsensowny. Czy bez tak głupich tytułów nikt nie chce czytać tu artykułów?
były glina
6 miesięcy temu
Za tych co na służbie , Cześć Ich Pamięci !!!
bDKgxSmr
Mecik
6 miesięcy temu
I tu widać różnicę między naszym krajem a zachodem Europy,pamiętacie jak zginął niedawno Polak ratując nie swoje, topiące się dzieci w Holandii?W kilka dni uzbierano tam ponad 350tysiecy euro dla jego osieroconej rodziny.A tu:17 tysi PLN,i pompa na cmentarzu z ministrami......
Taka prawda
6 miesięcy temu
Szkoda chlopaka, najgorsze, ze pewnie rodzice tej uratowanej dziewczynki szybko zapomna o tym wspanialym czlowieku...
Najnowsze komentarze (27)
Bożena
6 miesięcy temu
Biedna rodzina, wyrazy współczucia
Jk
6 miesięcy temu
Gdzie w tym czasie byli rodzice tej już prawie dziewczyny?
Rysiek
6 miesięcy temu
Proszę, proszę, znalazł się jeden POLICJANT wśród tylu milicjantów. Szkoda chłopa.
Tomcio paluh
6 miesięcy temu
Jaki z niego. Bohater zwykly człowiek jak by uratował. Kilka istnien to wtedy byłby bohaterem. A tak zrobil co musial lub chcial
Wodnik.
6 miesięcy temu
Ratować topielca trzeba umieć!Topiący się,uchwyci ratującego,i nie puści.Jak nie wiesz jak się uwolnić z tego uścisku,nie ratuj!
nurek
6 miesięcy temu
zapomial ze nie umie plywac
sss
6 miesięcy temu
jakby walczył z pisem to by zebrano kilkaset tysięcy a on TYLKO uratował dziecko!!!!
mlewy
6 miesięcy temu
Najgorsze jest to, że teraz wszyscy się na tej tragedii lansują a niedługo rodzina zostanie sama i wszyscy zapomną.
bDKgxSmj
mlewy
6 miesięcy temu
Najgorsze jest to, że teraz wszyscy się na tej tragedii lansują a niedługo rodzina zostanie sama i wszyscy zapomną.
KtosikKtoś
6 miesięcy temu
RIP :(
Piotr
6 miesięcy temu
Chwała i uznanie dla bohaterskiej postawy w tle żal i bezsilność A tak naprawdę gdzie edukacja i nauka od podstaw ile jeszcze potrzeba ofiar żeby bilans letni nie zamykał się tak tragicznymi cyframi kto będzie w końcu uczył o dolnej fali morza bałtyckiego kto ustawi na niestrzeżonych plażach środki do ratowania ludzi ale nie ma go nawet policja czas coś z tym zrobić!!!!
PL
6 miesięcy temu
Szacun, kolego. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !
MOJE69.PL
6 miesięcy temu
🔥Lubisz śliczne i samotne dziewczyny? Szukasz nowych znajomości? To strona dla Ciebie!
strażak
6 miesięcy temu
szkoda, że najwięcej mają do powiedzenia ci którzy nigdy nie narażali własnego zdrowia i życia dla ratowania inych. Każdy funkcjonariusz ma obowiązek ratować życie innych bez względu na to czy jest na służbie czy nie , a w większości przypadków jest to odruch i w tym momencie nie zastanawiamy się nad konsekwencjami dla nas
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić