Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Nie znosi muzułmanów. "Imigranci to problem egzystencjalny"

23
Podziel się

W Holandii wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne. Przewodniczący Partii Wolności (PVV) zapowiada, że jest gotowy do zintensyfikowania kampanii przeciwko muzułmańskim imigrantom. Ugrupowanie sprzeciwia się także surowym obostrzeniom sanitarnym z powodu koronawirusa.

Nie znosi muzułmanów. "Imigranci to problem egzystencjalny"
Szef holenderskiej partii PVV Geert Wilders sprzeciwia się muzułmańskim imigrantom. (Getty Images)
bETbwzDp

Geert Wilders z holenderskiej partii PPV w wywiadzie dla AFP skupił się na systemie opieki zdrowotnej oraz skrytykował koronawirusowe restrykcje. Stwierdził, że w zbliżających się wyborach jego partia liczy na poprawienie dotychczasowego wyniku. Przyznał jednak, że obecny premier Mark Rutte jest na najlepszej drodze do zwycięstwa.

Obecny rząd jest teraz dość popularny – przynajmniej premier – ale z drugiej strony w czasie kryzysu ludzie zazwyczaj wspierają rządzących. Kwestie takie jak imigracja nadal są bardzo ważne. Dla moich wyborców to temat numer jeden. Ale patrząc na przeciętnego Holendra, to najważniejszą kwestią jest koronawirus – ocenił Wilders.
bETbwzDr

Geert Wilders chce sprzeciwia się imigrantom. "To problem egzystencjalny"

Nazwany niegdyś "holenderskim Trumpem" ze względu na swoje rozjaśniane włosy i kontrowersyjne poglądy polityk zapowiedział, że nie zamierza rezygnować z antyislamskiej retoryki. To właśnie ona w dużej mierze odpowiedzialna jest za szybką karierę polityczną Wildersa.

Imigranci spoza naszego kręgu kulturowego są problemem egzystencjalnym. Uważam, że powinniśmy nawet przyspieszyć, aby jak najwięcej inwestować w realizację polityki sprzeciwiania się imigracji – podkreślił przewodniczący PVV.

Mark Rutter, premier i lider rządzącej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji (VVD), odrzucił możliwość utworzenia z Wildersem po wyborach jakiejkolwiek koalicji. W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele innych partii. Geert Wilders nazwał takie zapowiedzi "bardzo niedemokratycznymi".

bETbwzDx
Im więcej ludzi zagłosuje na moją partię, tym trudniej będzie nas wykluczyć – stwierdził.

Przewodniczący PVV podkreślił, że nie żałuje swoich poczynań politycznych. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych pomysłów polityka było stworzenie konkursu rysunkowego na najlepszą karykaturę proroka Mahometa w 2018 roku. Wilders wycofał się z tej inicjatywy po tym, jak zaczęto mu grozić śmiercią.

W 2014 roku szef PVV został oskarżony o obrażanie Marokańczyków na jednym z wieców swojego ugrupowania. Później jednak sąd oczyścił go z zarzutów. Obecnie Geert Wilders mieszka w domu znajdującym się pod 24-godzinną ochroną policyjną.

Nie żałuję swojej walki o wolność. Stoję twardo na swoim stanowisku, więc jestem atakowany. Mój kraj także jest atakowany. (…) Walczę o każdego muzułmanina. Chciałbym żeby wybrali wolność i porzucili islam – podkreślił Wilders.
bETbwzDy

Domaga się wyjścia Holandii z Unii Europejskiej. "To jedyna droga"

W przeciwieństwie do swojego populistycznego rywala z Forum na rzecz Demokracji (FvD) Geert Wilders nie głosi teorii spiskowych na temat koronawirusa. Sprzeciwia się natomiast surowym obostrzeniom. Nie tak dawno wezwał premiera Rutte, aby "otworzył holenderską gospodarkę".

Wilders otwarcie przyznaje, że chce wyjścia Holandii z Unii Europejskiej. Miałoby to przywrócić obywatelom kontrolę nad tym, gdzie trafiają ich własne pieniądze. Jak sam twierdzi, obecnie taki pomysł nie jest jednak zbyt popularny wśród obywateli.

bETbwzDz
Przyznaję, że z powodu Brexitu, Nexit stracił na popularności. Gdybyśmy mieli referendum, przegrałbym je. Nadal jednak uważam, że to niestety jedyny droga – podkreślił.

Szef holenderskiej Partii Wolności odniósł się także do sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Został zapytany o to, czy zgadza się ze słowami Donalda Trumpa, że wybory zostały sfałszowane.

Ameryka jest krajem demokratycznym i wierzę w amerykańskie instytucje. (…) Uważam, że to niefortunne, ale niestety Trump przegrał wybory – powiedział.
bETbwzDA

Obejrzyj także: Holandia. Zamachy bombowe na polskie sklepy. "Jesteśmy w szoku"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETbwzDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Kiokushin
6 miesięcy temu
Jak można znosić gangrenę? On jest normalny. Pozdrawiam Wszystkich
tak
7 miesięcy temu
takich ludzi będzie coraz więcej
duch
9 miesięcy temu
w końcu Holandia stanie się normalnym krajem Brawo
bETbwzDT
Husarski
9 miesięcy temu
Europa ma problemy z zanieczyszczeniami. Pracowałem w zaprowadzaniu porządku z cyganami. Pracodawca nie miał zastrzeżen co do moich zarobków. Obustronne zadowolenie. Jestem do wynajęcia aby usuwać szlam z Europy. Ludzi dobieram na własną odpowiedzialność. Potrzeba dużo śmieciarek do pracy. Praca prosta, tyle że roboty sporo. To mi odpowiada. Wynagrodzenie do uzgodnienia. My, Europejczycy potrafimy dbać o swoją ziemię. Żadne przybłędy nie będą tu mieszać. Moimi referencjami są opinie poprzednich pracodawców. Lubię swoją pracę. Człowiek powinien lubić to co robi. Czekam na oferty.
NS..
9 miesięcy temu
Jeśli gość wygra wybory to przyłączymy Holandię do Żuław
afrykaner
9 miesięcy temu
muzułmanie powinni być wystrzelani.
Kloss88
9 miesięcy temu
Ma moje poparcie, tak trzymac
Antyislam
9 miesięcy temu
Chciałbym żeby wybrali wolność i porzucili islam! Więcej nie trzeba.
Jeypee
9 miesięcy temu
Problemem nie jest Unia Europejska . Problemem jest zarządzanie przez pajaców . Usunięcie klaunów z władz unii uzdrowi ja natychmiastowo .
Donald T.
9 miesięcy temu
Zajmę się Tobą!!! Jestem Cesarzem Europy!!!!
Wizjoner
9 miesięcy temu
Nie wiem gdzie pasują islamiści, na pewno nie pasują do Europy.
Husarski
9 miesięcy temu
Co to wogóle jest, że mieszkając u SIEBIE, za wypowiadanie swojego zdania ktoś NAM ośmiela się grozić? Nie potrzebujemy aby jacyś obcy tutaj coś se wyobrażali. Że NAM coś będą narzucać. A wracać do siebie i tam wprowadzać swoje porządki. To jakaś paranoja żeby Geert Wilders był pilnowany 24h na dobę. Jesteśmy u SIEBIE czy nie? Kiedy zrobimy u SIEBIE porządki wreszcie, żeby jacyś popaprańcy nie śmieli straszyć gospodarzy w swoich własnych domach? Żądam zrobienia porządku z tym terrorystycznym gn.ojem. Dość absurdów. Brawo Geert Wilders!
Gosc2
9 miesięcy temu
Wstepne szacunek wyborow wskazuje, ze w gra Rutten
bETbwzDL
Rrrrrrt
9 miesięcy temu
Daj mu boże wygrać
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić