Oglądała turecki serial. Przeszła na islam

17

60-letnia Amerykanka, mieszkająca w stanie Wisconsin, to wielka fanka serialu "Odrodzenie: Ertugrul". Historia przedstawiona w tureckiej produkcji zafascynowała ją do tego stopnia, że zdecydowała się na zmianę wiary. Teraz już oficjalnie jest muzułmanką.

Oglądała turecki serial. Przeszła na islam
60-latka zmieniła wiarę pod wpływem tureckiego serialu "Odrodzenie: Ertugrul" (kadr z serialu)

60-latka oglądała "Odrodzenie: Ertugrul" za pośrednictwem platformy Netflix. Trafiła na turecką produkcję przypadkowo. Jak przyznała w wywiadzie, była pod wrażeniem wartości, którymi kierują się przedstawieni w serialu wyznawcy islamu.

Lubię poznawać nowe historie. To otworzyło mi oczy na to, jak mało wiedziałam o tej religii i zaczęłam szukać na jej temat czegoś więcej – wyjaśniła 60-latka (Middle East Monitor).

"Odrodzenie: Ertugrul" – serial skłonił 60-latkę do przejścia na islam

60-latka obejrzała wszystkie sezony serialu cztery razy i nie zamierzała na tym poprzestać. Zanim jednak przystąpiła do oglądania "Odrodzenie: Ertugrul" piąty raz, najpierw zaczęła szukać informacji na temat lokalizacji najbliższego meczetu. Tam oficjalnie przeszła na islam.

Zobacz także: Dlaczego muzułmanki zakrywają twarz?

Mieszkanka Wisconsin przyznała, że muzułmanie z jej miejscowości byli w szoku, gdy przyszła do meczetu. Chętnie zgodzili się jednak na przyjęcie 60-latki do swojej wspólnoty. Mimo że nie żałuje decyzji o zmianie religii, Amerykanka spotyka się z nieprzychylnymi komentarzami ze strony członków lokalnego Kościoła Baptystycznego.

Ludzie z okolicy są przekonani, że zrobiono mi pranie mózgu. Już nie rozmawiam z nimi na ten temat. Nie ingeruję w ich przekonania, więc nie mają powodu, aby mi przeszkadzać – skarży się 60-latka (Middle East Monitor).

Akcja serialu "Odrodzenie: Ertugrul" rozgrywa się w XIII-wiecznej Turcji. Głównym bohaterem jest tytułowy Ertugrul, w którego rolę wciela się Engin Altan. To utalentowany wojownik, broniący swojego kraju przed najazdami Templariuszy.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić