o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Nie chce muzułmanów. Wilders żąda deislamizacji Holandii

584
Podziel się

Holenderska Partia Wolności (PVV) zaprezentowała w sobotę swój program wyborczy na najbliższe lata. Wśród kluczowych propozycji znalazły się m.in. "deislamizacja kraju" oraz "realizm klimatyczny". Lider formacji politycznej pisze w przedmowie, że kraj powinien być dumny ze swojej tożsamości narodowej.

Nie chce muzułmanów. Wilders żąda deislamizacji Holandii
(Getty Images)
bEsfWFSd

Program PVV spisany został w ponad 50 punktach, posegregowanych według słów kluczowych takich jak "kultura i tradycja" czy "bezpieczeństwo". Przewodniczący partii Geert Wilders podkreślił, że chciałby powrotu do "kraju bez chust". Celem ma być za to szerzenie "tradycyjnej holenderskiej sympatycznej nastrojowości".

Nie damy wmówić sobie, że to rasizm – pisze Wilders.
bEsfWFSf

Opozycja ogłosiła propozycje. Jest wśród nich "deislamizacja Holandii"

Jednym z głównych punktów programowych PVV ma być "deislamizacja Holandii". Patria chce powstrzymać szerzenie się "islamskiej ideologii". Politycy chcą również zamknąć granice dla "poszukiwaczy szczęścia i imigrantów z krajów islamskich".

Zdaniem holenderskiej opozycji należy utworzyć "Ministerstwo ds. Imigracji, Remigracji i Deislamizacji". W programie wyborczym napisano, że osoby o podwójnym obywatelstwie nie powinny mieć prawa głosu, a tymczasowe pozwolenia na azyl dla uchodźców z Syrii powinny zostać cofnięte. Partia chce ponadto, aby holenderska flaga codziennie powiewała w szkole, a nauczanie w domu "na bazie islamu" zostało zdelegalizowane.

bEsfWFSl

Chcą opuścić Unię. Domagają się "realizmu klimatycznego"

PVV chce opuszczenia przez Holandię Unii Europejskiej. Miałoby to przywrócić obywatelom kontrolę nad tym, gdzie trafiają ich własne pieniądze. Według programu zlikwidowana miałaby zostać także telewizja publiczna.

Zdaniem opozycyjnej partii znacznie więcej pieniędzy powinno zostać przeznaczonych na opiekę zdrowotną. PVV sprzeciwia się także niedawnym zmianom w systemie emerytalnym i twierdzi, że należy obniżyć wiek emerytalny do 65 lat. Politycy chcą także zwiększyć liczbę zawodowych policjantów o co najmniej 10 tys. oraz rozmieścić wojsko tam, "gdzie może być to konieczne", aby odzyskać "władzę nad holenderskimi ulicami".

Partia Geerta Wildersa opowiada się również za „realizmem klimatycznym”. Jej politycy twierdzą, że "dwutlenek węgla jest źródłem energii dla wszystkiego, co rośnie i kwitnie, a więc polityka klimatyczna, która obraca się wokół redukcji emisji CO2, ma niewiele wspólnego z naturą czy środowiskiem". Partia chciałaby w związku z tym odrzucenia jakichkolwiek regulacji klimatycznych.

bEsfWFSm

Holenderska Partia Wolności. Odpowiada za kontrowersyjny portal

W 2012 partia otworzyła internetowy portal mający zbierać donosy na imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej. Parlament Europejski oficjalnie potępił portal. Pozytywne stanowisko wobec potępienia portalu przez PE wyraziło polskie MSZ.

Eksperci określają doktrynę PVV jako populistyczną. W 2017 roku partia zdobyła w wyborach parlamentarnych w Holandii 13,1 proc. głosów. Oznacza to, że z 20 mandatami stanowi trzecią siłę w holenderskim parlamencie.

bEsfWFSn

Obejrzyj także: Holandia. Zamachy bombowe na polskie sklepy. "Jesteśmy w szoku"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsfWFSG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(584)
ppaa
5 miesięcy temu
A jakby tak w Polsce zrobić dekatolizację? W końcu z pedofilią i okradaniem społeczeństwa z podatków rozliczony byłby Watykan i sukienkowi.
referendum ws...
5 miesięcy temu
W Polsce powinno odbyć się referendum: Czy Polacy chcą ukraińców i całego Kaukazu w Polsce!!!
BRAWO
5 miesięcy temu
Brawo Holandia!
bEsfWFSH
niestety !
5 miesięcy temu
I z tym się zgadzam.Dość islamizacji Europy i innych form religijnych,które skłócają narody ,antagonizują je i nawołują do wojen !
bosaka
5 miesięcy temu
Milosierdzie chrzescijanskie w holenderskim wydaniu podoba sie Polakom , sadzac z wiekszosci komentarzy. Brawo katolicy, pokazcie jak kroczycie sladami Chrystusa i szerzycie milosc na ziemi!
2proba
5 miesięcy temu
Islamisci przejeli zachodnia Europe i ziemia jest plaska.
Wagabunda
6 miesięcy temu
A po co komu islamiści? Nie mogą sami ze sobą wytrzymać,w SWOICH KRAJACH, to my mamy ich tolerować? Właściwie po co?
Asd
7 miesięcy temu
Unia nie przetrwa coś mi się wydaje bo jest przeciwko ludziom a nie za ludzmi wykymi szarymi.
Ciocia Zuzia
7 miesięcy temu
O mój Boże! Wirus PiS21 dotarł już do Niderladów. Koniec świata.
Shagy
7 miesięcy temu
Brawo dla tego pana, jedyny rozsądny trzeźwo myślący
gosc
7 miesięcy temu
Aż szkoda, że my nie ma mamy tak konkretnej partii politycznej, która się nie boi powiedzieć wprost, że islam to nie jest religia pokoju i powinien być zakazany jak w Japonii. Choćby ze względu na to jak traktuje się kobiety.
Tad56
7 miesięcy temu
I juź lubię tego pana.
bronx
7 miesięcy temu
Brawo!
bEsfWFSz
juzeczek
7 miesięcy temu
Chyba zaczyna brakować palenia bo ktoś zaczyna myśleć logicznie oby nie za późno
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić