Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Nie żyje 12 osób. ISIS dokonało zamachu

30
Podziel się:

ISIS przyznało się do ataku na meczet na obrzeżach afgańskiej stolicy, do którego doszło w tym tygodniu. W wyniku zamachu zginęło 12 wiernych,

Nie żyje 12 osób. ISIS dokonało zamachu
Afganistan. ISIS przyznało się do zamachu na meczet(Getty Images, Fot: Haroon Sabawoon) (Getty Images, Haroon Sabawoon)

Eksplozja miała miejsce w meczecie w Kabulu podczas piątkowych modlitw. Zakłóciła względny spokój trzydniowego zawieszenia broni, uzgodnionego między talibami a rządem afgańskim z okazji święta Id al-Fitr. W wyniku ataku zginęło 12 osób.

ISIS przyznało się do ataku w Kabulu

ISIS poinformowało, że ich bojownicy umieścili ładunek wybuchowy wewnątrz meczetu. Zdetonowali go po tym, jak wierni przybyli, aby odmówić modlitwę w drugi dzień świąt Id al-Fitr – podał SITE Intelligence Group sobotę wieczorem.

Zawieszenie broni zakończyło się w sobotę wieczorem i jak dotąd nie zgłoszono żadnych walk między stronami. Tymczasowy rozejm ogłoszono po gwałtownej fali przemocy od 1 maja, kiedy armia amerykańska zaczęła formalnie wycofywać ostatnie pozostałe wojska z kraju.

W serii wybuchów przed szkołą dla dziewcząt w Kabulu w zeszłym tygodniu zginęło ponad 50 osób, w większości uczennic. Jak dotąd żadna grupa nie przyznała się do ataku, jednego z najbardziej śmiercionośnych w ostatnich latach.

W ostatnich tygodniach walki między talibami a siłami rządowymi toczyły się w kilku prowincjach, zanim uzgodniono zawieszenie broni, w tym w południowych prowincjach Kandahar i Helmand.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
Warszawiak
rok temu
Wielka Szura wydała komunikat do braci w wierze muzułmańskiej: "Oto dziś jeszcze będziecie mieć 70 dziewic w raju".
Warszawiak
rok temu
Wielka Szura wydała komunikat do braci w wierze muzułmańskiej: "Oto dziś jeszcze będziecie mieć 70 dziewic w raju".
Pro.1
rok temu
Dlatego utrzymuję nada: Świat powinien więcej łożyć na PSYCHIATRIĘ i NAUKĘ ŚWIECKĄ!!!!
antyklerykal
rok temu
można wymordować miliony ludzi, można pozamykać miliony ludzi w obozach, torturować w /czarnych dziurach CIA/ ale nie można zabić w narodzie ducha wolności !!!!!!!!!!!..... /...„Afghanistan Papers” – tak Washington Post nazwał swoje dziennikarskie śledztwo na temat militarnej i politycznej porażki Stanów Zjednoczonych i NATO w wojnie rozpoczętej jesienią 2001 r. Napad na ten kraj i długa wojna charakteryzowały się dokładnie tym samym, co dawna wojna w Wietnamie: systematycznym, zorganizowanym oszukiwaniem opinii publicznej, co do „sukcesów” w terenie. Dziś, gdy porażka na całej linii stała się jawna, amerykańska gazeta odsłania mechanizmy rządowo-medialnego oszustwa na gigantyczną skalę.......więcej /Wojna w Afganistanie: ponad 18 lat nieustannych kłamstw!/
Kryst.
rok temu
Jak wysadzą Al Aksa to będzie spokój w Jerozolimie...
Ogieńnaproch
rok temu
Wyznawcy religii pokoju jedynie dyskutują, którzy z nich Allaha bardziej miłują...
///
rok temu
Dziś jest święto Islamiści wysadzili swój święty meczet.
Minnie
rok temu
Najokropniejsza jest tępota i ograniczenie wszystkich fundamentalistów religijnych. Dla nich najważniejsza jest ideologia, człowiek się nie liczy. Są tak zindoktrynowani, że są zdolni zabić nawet swoją rodzinę. Precz z wszelką indoktrynacją religijną !!!!
matt
rok temu
trudności w zabijaniu innowiercom , więc ćwiczą na swoich
właśnie
rok temu
a w POlsce brauje rozrywek. To wina PiS
Taaaa
rok temu
Popierajcie nadal Palestyńczyków , to męczennicy . Każdy dostanie 50 dziwic !
Nie szkodzi
rok temu
My kochamy męczenników Palestyńskich.
przerażony
rok temu
Dziękuję PiS-owi, że nie wpuścił tych tysięcy islamskich uchodźców do Polski. Jakie potworne problemy mają teraz z nimi państwa Europy Zachodniej i Południowej
Sasinex
rok temu
Oby ISIS zainteresowało sie willą Dudy i Kaczyńskiego .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić