o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Nie przestali filmować. Przerażające nagranie z Gazy

63
Podziel się

Reporter BBC musiał szukać schronienia, kiedy podczas wejścia na żywo w Gazie spadły bomby zrzucone przez Izrael. Pomimo bardzo niebezpiecznej sytuacji ekipa nagrywała dalej i uchwyciła moment, w którym zawalił się dużych rozmiarów budynek.

Nie przestali filmować. Przerażające nagranie z Gazy
Reporter musiał szukać schronienia. (Twitter)
bEsgMmHp

Budynek w mieście Gaza zawalił się po uderzeniu sił Izraela podczas relacji na żywo telewizji BBC News. Arabski reporter BBC Adnan Elbursh i jego zespół kontynuowali transmisję nawet po tym, gdy doszło do ataku na budynek. Prowadzący program pyta, czy wszystko jest dobrze, na co dziennikarz odpowiada, że tak i kontynuuje relacjonowanie z centrum wydarzeń.

bEsgMmHr

Nie pierwsza eksplozja budynku

To nie pierwsza podobna eksplozja. Jak poinformowała agencja AFP, w środę siły izraelskie zbombardowały dziesięciopiętrowy budynek Sunrise Tower w Strefie Gazy. Miały w nim siedzibę m.in. palestyńskie media, które podały, że wcześniej zarządzono ewakuację budynku. Bombardowanie poprzedziło kilka strzałów ostrzegawczych.

Jak podkreśla izraelska armia, za każdym razem mieszkańcy bombardowanych budynków są wcześniej ostrzegani i mają czas na ucieczkę. Liczba ofiar po obu stronach jednak rośnie. Do czwartkowego poranka w ostrzale Hamasu i Islamskiego Dżihadu zginęło siedmiu Izraelczyków, w tym 5-letnie dziecko, i ponad osiemdziesięciu Palestyńczyków – wśród nich siedemnaścioro dzieci. Po obu stronach są setki rannych.

bEsgMmHx

Armia Izraela odpowiada na ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy

Izraelska armia tłumaczy w oświadczeniach, że – choć naloty są precyzyjne – w zatłoczonej Gazie uniknięcie ofiar cywilnych nie jest możliwe. Ataki sił izraelskich mają być odpowiedzią na ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy. Od poniedziałku w stronę Izraela wystrzelono stamtąd 1,5 tys. rakiet. Premier Izraela Benjamin Netanjahu przekazał w nocy z czwartku na piątek, że armia prowadzi działania wobec Hamasu.

Hamas płaci wysoką cenę, robimy to i będziemy kontynuować działania z wielką siłą. Ostatnie słowo nie zostało jeszcze wypowiedziane, ta operacja będzie trwała tak długo, jak to będzie konieczne – dodał.
bEsgMmHy

Na razie nie zanosi się na uspokojenie sytuacji. Mimo informacji, że Egipcjanie próbują mediować i doprowadzić do rozejmu, izraelski minister obrony stwierdził w środę, że "Izrael nie przygotowuje się do zawieszenia ognia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsgMmHS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
Jakie to
3 miesiące temu
żydowskie! Najpierw wywołali konflikt wysiedlając Palestyńczyków by budować swoje nowe osiedla zagarniając ziemię wschodniej Jerozolimy, a teraz wielkie "aj waj biją i mordują".
ghhh
3 miesiące temu
komorowski w hełmie
architekt
3 miesiące temu
W Strefie Gazy niskie są wieżowce.
bEsgMmHT
Babcia69
3 miesiące temu
Hmmm, nie mam zbytniego pojęcia o działaniach zbrojnych ale ten budynek nie został zbombardowany, nie uderzyła w niego rakieta...on został wysadzony od dołu...gorzej... wygląda to na wybuch kontrolowany.... położył się w pionie jak domek z kart.
Ściema i tyle
3 miesiące temu
Przecież to jest wyburzanie kontrolowane...czy wy ludzie nie widzicie różnicy między wyburzaniem, a pociskiem...gdzie ten pocisk, w piwnicy???? Idealnie upada część budynku, a nie się rozpada od wybuchu pocisku...śmiech że ludzie widzą co inni piszą- a gdzie logiczne myślenie????
nick
3 miesiące temu
Kolejna wojna na tle religijnym - kiedy ludzie zrozumieją, że wszystkie religie to najgorsza zaraza ludzkości. Każdej religii chodzi tylko o jedno - rozprzestrzeniać się i podporządkować sobie jak najwięcej wiernych po to żeby nimi sterować. MASAKRA !!!
Piotr
3 miesiące temu
Wybuchy ostrzegające i zachęcające do ewakuacji: 20 sekund przed zburzeniem budynku.
jaki dziwny s...
3 miesiące temu
Widziałem te wrogość po stronie Izraela i Palkestyńczyków bedąc w Izraelu. Kontrole na wjazdach do miast, mur w strefie gazy i przejścia w bunkrach przez bramki (z 1 na 2 strone muru) , Wszech obecna nienawiść (szczególnie młodych)do siebie i utrudnianie życia jak to tylko mozliwe. Przypomina to pewne miejsce , szczególnie znane w warszawie w pierwszej polowie latach 40 XXw. Robią to co inni im czynili i podobno to jest OK????????????? Dziwny ten Świat.
ppp
3 miesiące temu
wytepic jednych i drugich i bedzie spokoj ,rzady mam namysli a nie bogu ducha winny narod
Adaś
3 miesiące temu
w ostrzale hamasu giną palestyńczycy? czyli że walą w swoich?
bibliamowi
3 miesiące temu
Żydzi powinni się pogodzić z wyrokami Bożymi utraty ziemi doczesnej z powodu sprzeniewierzenia się Bogu. Zamienili wybranie do misji głoszenia prawdy o Bogu pośród pogan na poczucie wybrania do władzy nad światem zaszczepione przez szatana. Powinni dziękować Bogu za możliwość bytowania między narodami, a nie sprzeciwiać się wyrokom Boga i na siłę reaktywować państwo i być ciągłym problemem dla świata jak za cesarstwa rzymskiego, gdy nie pogodzili się wyrokami Boga. Niezadowoleni z tolerancji dla ich religii przez Rzym także dający im autonomię gospodarczą, ulegli fałszywym ideom wybrania ich do władzy nad światem i zniszczyli "Pax Romana". Zmusili cesarstwo do kosztownej operacji wysłania legionów do wygaszenia buntu i pokonani zupełnie utracili nawet autonomię. Kto wie czy nie powtórzą swojego losu ciągle ulegając fałszywym ideom powołania do władzy nad światem, gdy dopieką swoją butą narodom
Marti
3 miesiące temu
W WWII zabito 5 mln z 9 mln Żydów żyjących w Europie. Ale jednocześnie wśród Polskich Żydów wojnę przeżyło tylko ok 10%. Pomyślcie o swoich rodzinach - co czulibyście gdybyście stracili większość krewnych. Ja rozumiem determinację tych, którzy przeżyli, żeby mieć własne państwo i żeby dbać o bezpieczeństwo własnego narodu.
oszuści !
3 miesiące temu
sami go wysadzili - eksplozje były na poziomie ulicy
bEsgMmHL
akas
3 miesiące temu
Doktryna Izraela jest jasna. Nie chcecie żyć z nami w zgodzie nie będziecie żyć w cale. Niestety doktryna Palestyńczyków jest taka sama.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić