o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Nie żyje Henryk Gulbinowicz. Ksiądz miał 97 lat

66
Podziel się

Zmarł ks. kard. Henryk Gulbinowicz - duchowny, o którym bardzo głośno zrobiło się w mediach tuż po tym, jak Stolica Apostolska nałożyła na niego liczne kary, m.in. za krycie księży oskarżonych o pedofilię. Miał 97 lat.

Nie żyje Henryk Gulbinowicz. Ksiądz miał 97 lat
Nie żyje ks. kard. Henryk Gulbinowicz. (PAP, Jacek Turczyk)
bEJLWIvF

Ks. kard. Henryk Gulbinowicz nie żyje - poinformował w poniedziałek portal Niedziela. Duchowny zmarł przed godziną 11. Na ten moment nieznana jest bezpośrednia przyczyna jego śmierci.

Media informowały o nagłym pogorszeniu stanu zdrowia ks. Gulbinowicza, który kilka dni temu trafił do szpitala. Powiązano to z karami, które nałożyła na niego Stolica Apostolska i z medialnym ich nagłośnieniem. Ks. kard. Gulbinowicz otrzymał zakaz m.in. sprawowania mszy świętej.

bEJLWIvH

Według "Gazety Wrocławskiej" ks. Gulbinowicz miał trafić do szpitala w środę. Był w ciężkim stanie, nieprzytomny. Przywieziono go z Domu Księży Emerytów we Wrocławiu.

Kardynał Gulbinowicz od tygodnia jest w szpitalu; jego stan jest bardzo ciężki, ale stabilny - udzielił komentarza mediom ks. dr Rafał Kowalski.

Wcześniej Stolica Apostolska za pośrednictwem katolickich mediów przekazała oświadczenie ws. ks. kard. Gublinowicza. Oto jego fragment.

W wyniku przeprowadzenia dochodzenia w sprawie oskarżeń wysuwanych pod adresem kard. Henryka Gulbinowicza oraz po przeanalizowaniu innych zarzutów dotyczących kardynała Stolica Apostolska podjęła w stosunku do niego decyzję o zakazie uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych oraz używania insygniów biskupich - czytamy.
bEJLWIvN

To jednak nie wszystko, bowiem sprawa skomentowana została przez Archidiecezję Wrocławską. Za pośrednictwem rzecznika archidiecezji przekazano, że skoro sankcje wobec duchownego są tak poważne, to jest to jeden z dowodów na to, że zarzuty, o jakich mówiono, mogą być prawdziwe. Wśród tych zarzutów były m.in.: molestowanie seksualne, którego miał dopuścić się duchowny, wspomniane krycie księży pedofili, a także współpraca ze Służbami Bezpieczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJLWIwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
xyz
3 miesiące temu
I BARDZO DOBRZE, SZKODA ŻE TAK PÓŹNO !
gacek
11 miesięcy temu
To się nazywa odejście w odpowiednim momencie - dziwne że nie On pierwszy.
Geniy
11 miesięcy temu
Coś czuję, że zostanie świętym.
bEJLWIwj
Bogdanovich
11 miesięcy temu
Dokąd zmierzamy? Kim jesteśmy? Kim będziemy? Ludzie OPAMIĘTAJMY SIĘ! Rozpacz, że tym się okazał ksiądz, rozpacz, że ziejemy nienawiścią! Rozpacz, rozpacz, rozpacz!
BBB
11 miesięcy temu
A miała być chwała, gloria alleluja :)
Baltazavr
11 miesięcy temu
Może chciał zacząć mowić,więc mu pomogli.Nie Dziwisz się???
agata
11 miesięcy temu
Karol Wojtyła dla mnie nigdy nie był autorytem zawsze od samego początku czułam że to tylko aktorska gra której głupi naród się bezwładnie poddaje, ukrywanie pedofili . Coż z jego kazań zostało? Ci co go ubustwiali nie stosowali się do jego słów tak jak księża do słów Chrystusa.To Papierz podróżnik celebryta lubił odgrywać szopki to jego zamyślenie na twarzy te żyły na czole jakby zakłopotany ale to tylko gra aktorska miał do niej zdoloności . Czytał prawie zawsze z kartki co mi jest dziwne .Taki Człowiek wybitny podobno napełniony duchem świętym powinien przemawiać do wiernych natchniem Bożym ale nie on czytał a tak kazdy potrafi, no może Lech Wałesa nie potrafił przeczytać to co mu koledzy napisali .Współpracował z Reganem mieli goracą linię telefoniczną planowali przyszłe pielgrzymki tak by obalać kolejno rządy komunistyczne . W Wenezueli Jana Pawła wygwizdali na Kubie pomimo pokładanych wielkich nadzieii w nim przez USA niec nie zdziałał . Nikt nie protestował przecw władzy cisza spokój . USA zawiedzione - papierz starcił talent do podburzania fanatycznego tłumu ...
Olanar
11 miesięcy temu
a czy wiadomo jakie były motywy zbrodni ?
AAAAAA
11 miesięcy temu
Coś czuję, że zostanie świętym.
owo
11 miesięcy temu
no to sie diabli w piekle ciesza
patriot
11 miesięcy temu
Teraz Pan Bog mu pokaze jak wygladadalo jego zycie -nie zazdroszcze 💭
kolega Lucka
11 miesięcy temu
Dobry Pan Bóg wezwał go na zeznania.A później trafi tam gdzie reszta jego kolegów. Lucek już ręce zaciera
Wendi
11 miesięcy temu
Nie znam gościa i lota mi to po zdjęciach widać że bidy to on nie mial
bEJLWIwb
Ciepły Jurek
11 miesięcy temu
No to teraz zacznie się stawianie mu pomników
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić