Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Nie żyje maltretowane niemowlę. Są wyniki sekcji zwłok

24

Miesięczny chłopiec z Rudy Śląskiej zmarł w środę w katowickim szpitalu. Chłopiec był maltretowany przez swoich rodziców. Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok i przyczynę jego śmierci.

Nie żyje maltretowane niemowlę. Są wyniki sekcji zwłok
Nie żyje maltretowane niemowlę. Są wyniki sekcji zwłok (Policja)

W ubiegłą środę do szpitala w Katowicach trafił miesięczny chłopiec. Niemowlę było w ciężkim stanie i mimo reanimacji zmarło w szpitalu.

Nie żyje pobite niemowlę. Wyniki sekcji zwłok

Sekcja zwłok chłopca została zaplanowana na czwartek. Prokuratura przekazała już jej wyniki.

Rozległy uraz czaszkowomózgowy był przyczyną śmierci miesięcznego chłopca z Rudy Śląskiej, który w środę zmarł w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, która przejęła śledztwo w tej sprawie.
Zobacz także: Krystyna Pawłowicz dopiekła wicemarszałkowi Senatu. Poszło o koszykówkę. Marek Pęk: "nie jest wielkim specjalistą"

Rodzice chłopca zostali zatrzymani. Lekarze stwierdzili objawy maltretowania, które prawdopodobnie zaczęło się tuż po narodzinach dziecka.

Do szpitala trafiła także 14-miesięczna córka pary. Lekarze sprawdzą, czy wobec niej także stosowano przemoc, jednak wstępnie niczego nie wykryto.

Chłopiec mógł być ofiarą przemocy, dlatego zatrzymaliśmy jego rodziców celem wyjaśnienia tej sprawy. Ich drugie dziecko – 14-miesięczna dziewczynka – również została przewieziona do szpitala, celem zbadania, czy w stosunku do niej również nie dochodziło do przemocy – oświadczył st. asp. Arkadiusz Ciozak, cytowany przez Radio Zet.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić